Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Suguline paljunemine - vajalik kaks erisoost vanemorganismi,sellel puhul on muutlikus kõige suurem(pealuss,meriroos,kodukass) Mitte suguline paljunemine-vegetatiivne ja eoseline Vegetatiivne paljunemine on näiteks pooldumine,pungumine,hulgijagumine(metsmaasikas,naat,kartul) Eoseline on levinud algloomadel,seentel ja taimedel.
Suguline paljunemine on konjugatsioon: kaks isendit asetuvad paralleelselt, nende rakukestadel tekivad teineteise suunas väljasopistised, kokkupuutekohtadel kestad limastuvad, tekib kopulatsioonikanal, mille kaudu ühe, oletatava isasisendi raku protoplast läheb emasisendi rakku.
Suguline paljunemine – paljunemisviis, mille Tsentromeer – päristuumse raku kromosoomi korral uus organism saab enamasti alguse kahte kromatiidi ühendav koht, kuhu viljastunud munarakust (sügoodist). Iseloomulik rakujagunemise ajal kinnituvad kääviniidid.

Suguline paljunemine - Inimene ja suurem osa loomariigist; mittesuguline paljunemine: vegetatiivne paljunemine-Ainuraksed, taimed, seened; Eoseline paljunemine-taimed, seened ,samblad. 12.Nimetage erinevaid vegetatiivse paljunemise vorme, näiteid.
Suguline paljunemine on oogaamia. Paljunemise emaselundit nimetatakse karpogoonika. See on üherakuline, temas alumist, laienenud osa, milles paikneb munarakk, nimetatakse mõhuks ja ülemist peenikest, torukujulist osa – trihhogüüniks.
Suguline paljunemine - uus isend areneb viljastumisel moodustunud sügoodist(munarakk).esineb õitsmisel,okaspuudel,loomadel.Sug.palj.eripära-kaks vanemat,vajalikud sugurakkud,suguline paljunemine esineb ulatuslik pärilikk muutlikus.

Suguline paljunemine – paljunemisviis, mille korral uus organism saab enamasti alguse viljastatud munarakust (sügoodist). Iseloomulik kõigile päristuumsetele organismirühmadele.
Suguline paljunemine on paljunemisviis, kus uus organism saab enamasti alguse viljastatud munarakust. Iseloomulik kõigile päristuumsetele organismidele.
Suguline paljunemine - paljunemisviis, mis põhineb seemne- ja munaraku ühinemisel, mille tagajärjel hakkab munarakust kasvama uus organism.

Suguline paljunemine on väga omapärane: vähenenud mõõtmetega isendid lähenevad teineteisele, heidavad rüü ära ja kattuvad limaga.
Suguline paljunemine - on paljunemise viis mille jaoks on vaja kahte vanemat,või vanemat kellel on nii isas kui ka emassugurakud.
Suguline paljunemine - paljunemise vorm kus toimub eelnevalt sugurakkude meioos, ploidsuse vähenemine ja üldjuhul viljastumine.

Suguline paljunemine on paljunemise mõttes ebaefektiive, sest järglase saamiseks peab olema kaks erineva sooga indiviidi.
Suguline paljunemine on omane peamiselt saab alguse sugulisest r,.oi mittestrgulisest palju- hulkraksetele organismidele.
Suguline paljunemine on protsess, milles järglane saab alguse isas- (spermarakk) ja emasgameedi (munarakk) ühinemisel.

Suguline paljunemine - sugulisel paljunemisel saab uus organism alguse isas- ja emassugurakkude tuumade ühinemisel.
Suguline paljunemine - vaja kahte elusorganismi, kus kombineeruvad emas- ja isasprganismide geenid ja kromosoomid.
Suguline paljunemine – paljunemisviis, mille korral saab uus organism enamasti alguse viljastunud munarakust.

Suguline paljunemine - sugurakud on paremini kaitstud ja viljastamise tõenäosus on suurem.
Suguline paljunemine – toimub levimisalgete tekkel muu hulgas ka sugurakkude ühinemine.
Suguline paljunemine on oogaamia. Paljunemise emaselundit nimetatakse karpogoonika.

Suguline paljunemine – uus organism tekib kahe suguraku liitumise tulemusena
Suguline paljunemine - uus organism saab alguse viljastunud munarakust.
Suguline paljunemine - et tagada geneetiline elu lõpeks 40 a jooksul.

Suguline paljunemine on omane peamiselt hulkraksetele organismidele.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun