Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Sotsialism - liberaalid jäid seisukohale, et riik ei tohi sekkuda ei majandus- ega sotsiaalsuhetesse, ja konservatiivid olid arvamusel, et töötajate olukorra parandamine kahjustab riigi konkurentsivõimet, Sotsialistide arvates tuli protestida olemasoleva vaesuse vastu, pöörata suuremat tähelepanu ühiskondlikule heaolule ja usk inimeste võrdsusse, vendluse ja koostöö ideaali.
Sotsialismiilmingutest on esindatud autod Lada ja Moskvitš, lõunavaheajad ja inventuurid poodides, valuutapoed, sotsialistlik teenindus, järjekorrad jne. Kuuba omapäraks on rahaühikud, mida on üheaegselt kasutusel kaks - kohalik peeso CUP ja konverteeritav turistidele mõeldud peeso CUC. Sarnaselt rahaühikute paljususega toimub ka kogu tegevus paralleelselt mitmes erinevas ajastus.
Sotsialismeer –  Moskva all kontrolli all olevad riigid, euroopa­tšehhoslovakkia, SDV, Ungari;Aasia – Hiina, Mangoolia, P­ Vietnam, L­Vietnam.  Sotsialistlik sõprusühendus – Riigid mis jäid Nõukogude liidule kuulekaks, hakkas Moskva nimetama Sotsialistlikuks  sõprusühenduseks.
Sotsialismi seisukohad on järgmised: 1) ühiskond peab tagama igale liikmele inimõigused – võimaluse saada haridust, omandada elukutse ja saada tööd; 2) pooldatakse niisugust majandust, kus riigis on nii erasektor kui ka riigisektor, kuid tähtsamad majandusharud ja kommunikatsioon peavad olema riigi käes.
Sotsialism - 19. sajandi algus, tööstusrevolutsiooni tulemus väga vaene töölisklass, rikastuvad kapitalistid. Eraomand põhjustab ebavõrdsust ja rõhumist - sotsialistide ettepanek: sellest loobuda. Luua assotsiatsioone, kus tootmisvahendid oleksid ühised ja kõik töötaksid võrdselt.
Sotsialismi rajamine - (Alexander Dubček) see tähendas, et sotsialismi alustalad pidid paika jääma, kuid neile lisati mõned turumajanduse elemendid: väikeettevõtlus, kaotati tsensuur ja ideoloogiline järelvalve. Ülestõusu ei toimunud, kommunistliku partei asutusi ei rünnatud.
Sotsialismi maades - töötati välja Presnevi pehmenema doktriin sarnasused Toimusid massilised arreteerimised, ning viidi läbi põhjalik puhastus riigi- ja parteiaparaadis Demokraatlikud ümberkorraldused likvideeriti Võimule pandi Moskva meelne valitsus
Sotsialism - poliitiline õpetus, mis taotleb kõigi inimeste võrdsust ja eraomandita ühiskonda 2. keeluseadus- seadus, mis keelab alkohoolsete jookide valmistamise, müügi, sisse- ja väljaveo
Sotsialism - tekkis kuna ühiskonnas avaldus ebavõrdsus ja see ei jäänud märkamatuks haritlastele, kelle seast mitmed polnud rahul ühiskonnas ohtlikult süveneva varandusliku kihistumisega.
Sotsialism – poliitiline õpetus, mis püüab saavutada ühiskonnas sotsiaalset võrdsust utopistlik sotsialism – õpetus, mille seisukohad tunduvad naiivsete ja tegelikkuses teostamatutena
Sotsialism - Kui ühiskondliku lepingu teooria rõhutas vaid inimeste võrdust seaduse ees ning samas ka vabadusi, muuhulgas omandivabadust, siis sotsialism mõtleb võrdsusest radikaalsemalt.
Sotsialismimaad – alates 50ndatest. Siia kuulub NSVL, Poola, SDV, Tšehhoslovakkia, Ungari, Rumeenia, Bulgaaria, Albaania, välja jääb Jugoslaavia, kellel NSVLga konflikt (eristub teistest sots
Sotsialism - suuremat sotsiaalset võrdsust taotlev poliitilne õpetus; ühiskonnakord pärast kapitalismi, mil tootmisvahendid on ühiskondlikus omandis ja lõpeb tööliste rõhumine.
Sotsialism - utopismi tulevikuühiskond pidi olema külluseühiskond, mis suudab rahuldada kõikide vajadused ning kus sotsiaalne õigus hoiab ära ebavõrdsuse ja vaesuse.
Sotsialism – vasakpoolne poliitiline ideoloogia, mis väärtustab võrdseid võimalusi ja tugevat heaoluriiki, mis kindlustab väärika elatustaseme igaühele.
Sotsialismiperioodil on Nõukogude Liidus 40 aastaga kujundatud 48 uut põllumajandusloomatõugu 76. maailma tähtsamad veisetõud Maailmas loetletakse ca 550 veisetõugu.
Sotsialismi põhimõtted on ohus. Sellist põhimõtete kogumit – doktriini – hakati tollase Nõukogude Liidu liidri järgi nimetama Brežnevi doktriiniks.
Sotsialismimaad - riigid, kes allusid Moskva korrale Sotsialistlik sõprusühendus-Kommuunistlikud riigid, kes jäid NSVL kuulekaks kuulusid
Sotsialism - poliitiline õpetus, mis taotleb kõigi inimeste võrdsust ja eraomandita ühiskonda 2. maffia- kuritegelik rühmitus
Sotsialism on vasakpoolne ideoloogia. Sotsialismi alla kuulub palju allharusid: kommunism, sotsiaaldemokraatia, marksism jne.
Sotsialism - tootmisvahendite eraomandus puudub - toodetakse vastavalt riiklikule plaanile, mis lähtub rahva vajadustest.
Sotsialism – ühiskonnakorraldus kus igaühelt võetakse tema võimete kohaselt ja igaühele antakse tema töö alusel.
Sotsialism - rikkuse õiglane jagamine, tasuta võimalused, segamajandus, palju riigiettevõtteid, kõrgemad maksud.
Sotsialismis on pigem lahk usuliste või nende juures , kes väidavad, et nad pöörduvad kristuse alglätete juurde.
Sotsialism – liikumine, mis pooldab võrdset ühiskonda ja leiab, et töölised peaksid osalema riigi juhtimises
Sotsialism - püüab saavutad sotsiaalset võrdsust ühiskonnas, elanike vahel pole suurt varalist ebavõrdust.
Sotsialismi aluspõhimõteteks on klassivõitlus, protest vaesuse vastu ja usk inimeste võrdsusesse kui edasiviivasse jõudu.
Sotsialismis on tegemist järjekorraga, kuis igaüks saab mingi osa, olenemata mis teda täpsemalt huvitab.
Sotsialism – vajalik vaheaste kommunismini, võetakse võimete kohaselt ja antakse töö alusel.
Sotsialism - Sotsialism on ühiskondlike liikumiste (peamiselt parteide) vasakpoolne ideoloogia.
Sotsialism - Mõtteviis, kus pööratakse tähelepanu inimeste hakkama saamisele ühiskonnas.
Sotsialism – poliitiline õpetus, nis püüab ühiskonnas saavutada sotsiaalset võrdsust.
Sotsialism – Poliitiline õpetus mis püüab saavutada ühiskonnas sotsiaalset võrdsust.
Sotsialismimaad – Moskva kontrolli all olevad riigid – mõiste võeti kasutusele 50ndatel.
Sotsialism – kujunes 19. sajandi keskpaiku koos töölisklassi väljakujunemisega.
Sotsialism on oluline mitmete kaasaegsete sotsialistlike mõttevoolude tekkimisel.
Sotsialism – tänapäeval on selle omaks võtnud sotsiaaldemokraadlikud parteid.
Sotsialism - poliitiline õpetus, mis püüab saavutada ühiskonnas sotsiaalset
Vote UP
-2
Vote DOWN
Sotsialism - kommunism ja sotsiaaldemokraatia Vasakpoolsed parempoolsed Sotsiaalne võrdsus Ühiskonda viib edasi karm konkurents Puuduvad olulised erinevused inimeste Poliitika loob tingimused, et inimesed tahaks sissetulekutes ja võimalustes töötada ja pingutada Isikud ja firmad maksavad rohkem makse Esiplaanil jõukamate, ettevõtlike inimeste huvid Vastutus inimeste elujärjel lasub riigil Mitte koormata edukait kõrgete maksudega Toimetuleku eest vastutab inimene ise
Sotsialism - Talupojad , nad tahtsid et ühiskond oleks võrdne kõigi jaoks.
Sotsialism - suund, mis pooldab abivajajate aitamist ja väikest ebavõrdsust
Sotsialism - kogukond, koostöö, võrdsus, ühiskondlik klass, ühisomand.
Sotsialism – uus ühiskonnakorraldus, mis püüdis saavutada võrdsust.
Sotsialism - poliitiline õpetus, mis seisis sotsiaalse võrdsuse eest.
Sotsialism – levis 19. sajandi II poolel töölisklassi ideoloogiana.
Sotsialismi õpetused – taotlevad vägivalla teel õiglase ühiskonna rajamist.
Sotsialism on koondnimetus varastele sotsialistlikele õpetustele.
Sotsialism – ühiskondlike liikumiste vasakpoolne ideoloogia.
Sotsialism on vajalikuks vaheastmeks kommunismi jõudmisel.
Sotsialismi leer - sotsialistlikud riigid peale II maailmasõda.
Sotsialism on nakkus, mis toob rahvale ainult kannatusi.
Sotsialism – Ühiskondlike õiguste eest seismine.
Sotsialism – Tekkis 19. sajandi esimesel poolel.
Sotsialism on ju kommunismi jõudmise eeletapiks.
Sotsialism on võõras, tuleb loota kristlusele.
Sotsialism - ühisomandil põhinev ühiskond.
Sotsialism – Tööliste huvide kaitsmine.
Sotsialism on ühiskonna kõrgeim etapp.
Sotsialism - inimeste heaolu võrdsus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsialism on ühiskondlike liikumiste vasakpoolne ideoloogia. Selle üle, kas sotsialismi alla kuulub ka natsionaalsotsialism, on palju vaieldud. 20. sajandil olid sotsialism ja fašism vastandlikud ideoloogiad.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsialism – poliitiline ja majanduslik kord, mis pooldab riigi või tööliste kontrolli tootmise ja turustamise üle kogu riigi huvides.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun