Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Sotsiaaltöötajal on õigus teha ettepanekuid oma pädevusse kuuluvas valdkonnas töö paremaks korraldamiseks ja probleemide lahendamiseks, anda arvamusi ja kooskõlastusi, kokku kutsuda nõupidamisi ning teha ettepanekuid töörühmade moodustamiseks asjatundjate kaasamiseks oma pädevusse kuuluvate küsimuste lahendamisel. Arvan, et on väga oluline, kui sotsiaaltöötaja teeb oma tööd armastuse ja hingega ning püüab sotsiaalvaldkonda aina paremaks muuta.
Sotsiaaltöös on väga oluline juhtumi kontekst. Info kogumise järel järgneb võrgustikukaardi, genogrammi ja hindamiskokkuvõtte koostamine. Sellega tegeleb spetsialist, kes hindamise läbi viis, kuna ta on teadlik kliendi olukorrast. Hindamiskokkuvõte ja sekkumiskava koostamisel peab sotsiaaltöötaja kliendile seletama milliseid probleeme-vajadusi tema näeb hindamise põhjal.
Sotsiaaltöötaja teenus – nõustamine ja juhendamine sotsiaalsete probleemide ning õppe, töö või elukohaga seotud probleemide korral; kliendivõrgustiku aktiveerimine, avalike teenuste osutajate juhendamine ja koordineerimine; • psühholoogi teenus – nõustamine ja teraapia psühholoogiliste probleemide korral, töölesaamiseks vajalik nõustamine, elumuutustega toimetulek jm;

Sotsiaaltöö korraldusele on iseloomulik väärtuste lepitamatu konflikt, kus pole kunagi võimalik teha absoluutselt õigeid otsuseid ühtviisi õiglaselt kõigile abivajajaile, olenemata tahtmisest arvesse võtta erinevate osapoolte huvisid ja vajadusi, sest vajadused on alati pigem suuremad ja ressursid on alati pigem väiksemad kui vajaduste kindlustamiseks vajalik.
Sotsiaaltöötajal on õigus • teha ettepanekuid valla sotsiaalhoolekande süsteemi puudutavates küsimustes • saada vallavolikogu ja vallavalitsuse töötajatelt informatsiooni, dokumente, mis on vajalikud temale pandud ülesannete täitmiseks; • saada tööks vajalikku koolitust; • kasutada teenistus- ja tööülesannete täitmiseks transpordivahendit .
Sotsiaaltöö riskirühmad - varjupaik, öömaja, sotsiaalmajutusüksus, kriminaalhooldus, vanglasotsiaaltöö, sõltuvusravi ja rehabilitatsioon jms 3. Sotsiaaltöö meetodid: grupitöö – grupiteraapiat rakendatakse inimeste sügavate kogemuste integreerimiseks nii kognitiivsel kui emotsionaalsel tasandil, et vältida negatiivsete reaktsioonide süvenemist.

Sotsiaaltöötaja – vastava erialase ettevalmistusega kõrgharidusega isik; 9) vältimatu sotsiaalabi – piisavate elatusvahenditeta isiku olukorrale vastavad hädavajalikud sotsiaalhoolekandelised abinõud, mis tagavad vähemalt toidu, riietuse ja ajutise peavarju.
Sotsiaaltöö meetodid – individuaalne töö kliendiga, grupitöö, sotsiaaltöö perekonnaga, kogukonna sotsiaaltöö, juhtumikorraldus, rehabilitatsioon, võrgustikutöö, organisatsiooni juhtimine, avalik haldus ja administreerimine
Sotsiaaltöötaja on kohustatud pidevalt täiendama oma teadmisi kõigis HIV-d puudutavates aspektides, sealhulgas olema kursis uute ennetamise strateegiatega, ravi ja hoolduse mudelitega, ravimite, teadusuuringute ja poliitikaga.

Sotsiaaltöö korraldaja – inimeme, kes opereerib keskkonnas keerukalt lihtsamale, sulatades oskuslikult ühte juhtimise ja korralduse kontseptsioonid, tehnikad ja mudelid, kasutades selleks olemasolevat ressurssi.
Sotsiaaltöös on eetika väga tähtsal kohal, sest on oluline inimest ära kuulata ja leida koos probleemile paremat lahendust. Üleolev ja ülbe käitumine ei sobi selle ametiga kohe kuidagi kokku.
Sotsiaaltöö korraldus – tegevus, mis aitab viia toetuse või teenuse inimeseni ja mille läbi peetakse üleval organisatsioone ning aidatakse kindlustasa nende organisatsioonide püsimajäämine.

Sotsiaaltöötaja ülesanne on analüüsida patsiendi sotsiaalmajanduslikku olukorda ning võimaluste piirides abistada teda probleemide lahendamisel, et tagada edaspidist toimetulekut.
Sotsiaaltöö on suunatud muutustele inimeste elus, aga muutus ja õppimine tulenevad kommunikatsioonist. Kommunikatsiooniteooria käsitleb eriti kontrolli suhetes.
Sotsiaaltöötaja tööstaaž on 1 aasta ja vanusega 25) ning vanuselt 32 kuni 53, mis näitab suurt töökogemust sotsiaaltöötaja valdkonnas.

Sotsiaaltöö meetodid - • klienditöö • juhtumikorraldus • grupitöö • kogukonnatöö • väärtuste hoidmine, arendamine
Sotsiaaltöö on paljuski seotud riikide- ja valitsustevahelise tööga ning organisatsioonidega, sh punane Rist ja UNICEF.
Sotsiaaltöötajal on informatsiooni, kas teatud perega on eelnevalt olnud probleeme või kokkupuuteid sotsiaalvaldkonnas.

Sotsiaaltöötajal on õigus külastada kodu ning hinnata sealset olukorda, vanemate oskusi ning suhtlemise keskkonda.
Sotsiaaltöötaja töö on stressirohke ja pingutust nõudev eriala, sest abivajajaid, ülekohut ja ebaõiglust on palju.
Sotsiaaltöötajal on õigus sekkuda pereellu, kui on alust arvata, et isiku areng, tervis ja/või elu on ohus.

Sotsiaaltöö eesmärgid - aidata inimesel keskkonnaga kohaneda, aidata tal leida selleks vajalikke ressursse.
Sotsiaaltöötaja on koolis väga tähtis, sest lisaks lapsele nõustab ta ka tema perekonda.
Sotsiaaltöötajaks õppimine on vaevanõudev, kulub selleks ka aega ja lisaks saab osaleda praktikatel.

Sotsiaaltöötaja – igapäevaellu tagasisulandumine, teised asutused, eluase, abirahad,
Sotsiaaltöö meetodid - Töötaja saab kasutada meetodeid, et rahuldada kliendi vajadusi.
Sotsiaaltöötaja - uurib pPeret kui taustsüsteemi ja kogukonda kui taustsüsteemi.

Sotsiaaltöö eetika - järgib samu põhimõtteid kui mistahes inim- ja aitamistöö.
Sotsiaaltöötaja on keegi, kes on võimeline reageerima muutuvatele olukordadele.
Sotsiaaltöös on põhjapaneva tähtsusega inimõigused ja sotsiaalne õiglus.

Sotsiaaltöötaja - parandada Maria elukvaliteeti, korraldada võrgustiku tööd.
Sotsiaaltöötajad on kvalifitseeritud, et täita eelpool nimetatud ülesandeid.
Sotsiaaltöötajaid on siia maailma vaja, sest abivajajaid on ka palju.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Sotsiaaltöö tegevusalad – jagunevad kolmeks grupiks: ennetav (päevahoid, kooli sotsiaaltöö, noorsootöö, andragoogika, töö eakatega), integreeriv (puuetega inimesed, migrandid, kasvatusmajad, pagulased, töötud), rehabiliteeriv (kohanemisraskustega inimesed, vangid kriminaalhooldusalused, vaimse tervise häiretega inimesed, pikaajalised töötud). 2. Sotsiaaltoetused: olemus- professionaalne lähenemine inimese elukeskkonna ja heaolu paremaks muutmiseks.
Sotsiaaltöötaja on erialase kõrgharidusega professionaal.
Sotsiaaltöötajast on lapsevanematele väga palju abi olnud.

Sotsiaaltöötajal on tegevusvabadus ja aruandekohustus.
Sotsiaaltöös on väga oluline juhtumi kontekst.
Sotsiaaltöötajal kuuest on kasu antud teatisest.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsiaaltöö kujunemist on mõjutanud humanistlik inimkäsitlus ja humanistlik eetika, mille kohaselt on inimene kõige alus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsiaaltöötaja rollid - toetaja, aitaja, nõustaja, ekspert jne.

Vote UP
-6
Vote DOWN
Sotsiaaltöö tasandid – sotsiaalhaldus, klienditöö, sotsiaalpoliitika.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun