Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Add link
Sotsiaalministeerium on ette valmistamas lastekaitseseaduse parandust, millega sätestataks selgelt, et laste kehaline karistamine on keelatud . Ministeerium kavatseb seadust täiendada järgmiselt: keelatud on lapse alavääristamine, hirmutamine ja kehaline karistamine ning karistamine viisil, mis valmistab talle piina või ohustab tema vaimset, emotsionaalset või füüsilist tervist.
Sotsiaalministeerium on oma kodulehel öelnud, et haigusraha arvestamisel peaks just nimelt sellest eelmisest puhkusetasu arvestamise korrast lähtuma, ainult selle erinevusega, et rahvus- ja riigipühi arvestusest välja ei jäeta (14). Seadustest ega ka keskmise töötasu maksmise tingimustest ja korrast sellist arvutusmeetodid aga välja ei tule.
Sotsiaalministeeriumi vastuses on kirjutatud: “Inimese sünnitushooldel ning haiguste diagnoosimisel, ravimisel või ärahoidmisel tekkinud jäätmetega, sealhulgas abordi jäätmetega, toimitakse vastavalt „Jäätmeseadusele“. Sellest vastusest nähtub suhtumine, et raseduse näol on tegemist haigusega ning abordi näol selle haiguse raviga.

Sotsiaalministeeriumi pressiteates on sotsiaalminister öelnud: „Inimkaubanduse ohvriks langenuil tuleb aidata leida taas enesekindlus, et nad saaksid võimalikult sujuvalt naasta tavaellu“ (Pevkur 2011). Ohvreid tuleb julgustada juhtunust rääkima oma lähedastele ja perele.
Sotsiaalministeeriumi vastuses on kirjutatud: “Inimese sünnitushooldel ning haiguste diagnoosimisel, ravimisel või ärahoidmisel tekkinud jäätmetega, sealhulgas abordi jäätmetega, toimitakse vastavalt „Jäätmeseadusele“. 10 Mille poolest ohtlik?  Põiekahjustus
Sotsiaalministeerium on töölepingu seaduse käsiraamatus selgitanud, et selline sõnastus nõuab töötaja ja tööandja huvide kaalumist, mille puhul saaks ületunnitööd nõuda vaid juhul, kui tööandja huvid kaaluvad üles töötaja omad.

Sotsiaalministeeriumi tõlgendus on mõistlik, kuigi seost sellel hetkel kehtivate seadustega ei ole, samas Sotsiaalministeeriumi tõlgendusest üksi ei piisa ja tuleb jääda lootma, et see meetod ka määrusesse reaalselt mustvalgena kirja pannakse (3).
Sotsiaalministeerium – hõivepoliitika – 2005.a. jõustus uus tööturuteenuste ja toetuste seadus; 2009 liidetakse Tööhõiveamet Töötukassaga üheks ametiks)
Sotsiaalministeerium - vastutab geneetiliselt muundatud mikroorganismide suletud keskkonnas kasutamise lubade väljastamise eest.

Sotsiaalministeerium on koostanud kohalike omavalitsuste vastutusalas olevate sotsiaalteenuste soovituslikud juhised.
Sotsiaalministeerium on noorte tööpuuduse vähendamiseks rakendanud individuaalse
Sotsiaalministeerium on palavalt tegelenud invaliididega.

Sotsiaalministeeriumi koduleht - http://www.sm.ee/et/tervis
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun