Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Sotsiaalkindlustusmaksu või - makseid välisriigis; 13) ravikindlustuse seaduse § 14 lõike 1 alusel makstud summasid; 14) kaitseväelasele sõjaväelisel väljaõppel või õppekogunemisel, rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil, Kaitseväe õhusõidukis või sõjalaeval antava tasuta kollektiivtoitlustamise ratsiooni maksumust; 15) väljamakseid, mida välislepingu alusel Eestis ei maksustata.
Sotsiaalkindlustus - ülesanne on tagada aineline toimetulek neile inimestele, kes vanaduse, tööõnnetuse, kutsehaiguse, invaliidsuse, emaduse, tööpuuduse vms tõttu on sissetuleku kaotanud *pensionikindlustus *tervisekindlustus inimeste jaoks, kellel on töökoht ja kelle jaoks tööandja maksab sotsiaalmaksu.
Sotsiaalkindlustus ehk sundkindlustus. Sundkindlustuse ja vabakindlustuse vahe: neil ei olegi erilist vahet, mõlemal juhtul tuleb sõlmida kindlustuslepin, mõlemal juhtul tuleb maksta kindlustuspreemiat, mõlema puhul, kui tekib kindlustus juhtum, siis tekib võimalus saada kindlustushüvitist.

Sotsiaalkindlustus on riigi poolt antav garantii, millega teatud sotsiaalsete riskide (surm, toitjakaotus, vanadus, töövõimetus, lapse sünd) realiseerumise korral tagatakse täiendav sissetulek või sissetulekute jätkumine vähemalt tasemel, mis võimaldab inimväärset äraelamist.
Sotsiaalkindlustus - inimeste kindlustunnet ja majanduslikku toimetulekut, mida tagab kogu ühiskond, eelkõige aga valitsus oma poliitikaga sotsiaalabi- hõlmab kõiki rahalisi väljamakseid, mida tehakse kodanike toimetuleku parandamiseks. Neile lisanduvad ühishüved.
Sotsiaalkindlustus on riigi poolt antav garantii, millega teatud sotsiaalsete riskide korral tagatakse täiendav sissetulek või sissetulekute jätkumine vähemalt tasemel, mis võimaldab inimväärset äraelamist.

Sotsiaalkindlustuse ülesandeks on tagada aineline toimetulek neile inimestele, kes vanaduse, tööõnnetuse, kutsehaiguse, invaliidsuse, emaduse, tööpuuduse vms tõttu on sissetuleku kaotanud.
Sotsiaalkindlustusfondid on väikese ülejöögiga ja omavalitsused tasakaalus, seega on valitsusektori ülejääk ka keskpikal perioodil planeeritud peamiselt keskvalitsuse ülejäägist.
Sotsiaalkindlustuse ülesanne on tagada aineline toimetulek neile inimestele, kes vanaduse, tööõnnetuse, kutsehaiguse, invaliidsuse, emaduse, tööpuuduse vms tõttu on sissetuleku

Sotsiaalkindlustuse ülesanne on tagada aineline toimetulek neile inimetele kes vanaduse, tööõnnetuse, kutsehaiguse, emaduse või muu sellist tõttu on kaotanud sissetuleku.
Sotsiaalkindlustus – sundkindlustus ei erine oluliselt vabatahtlikust kindlustusest, peamine erinevus seisneb tagajärgedes, kui jätta kindlustusmaksed tasumata.
Sotsiaalkindlustusamet - * Vajaduspõhine peretoetus on toetus, mida makstakse allpool vajaduspõhise peretoetuse sissetulekupiiri elavatele lastega perekondadele.

Sotsiaalkindlustus - on sotsiaalpoliitiliste abinõude süsteem sotsiaalne kaitse sissetulekute katkemise või vähenemise või kulutuste suurenemise korral.
Sotsiaalkindlustus on selle kaasosaluse põhimõtte üle võtnud, mis tähendab, et hüvitist makstakse ainult inimesele, kes on teinud sissemakseid.
Sotsiaalkindlustus – pensionid (vanaduspension, töövõimetuspension jm), hüvitised ja toetused – peredele, puudega inimestele, lastele.

Sotsiaalkindlustusskeemid on pensioni-, ravi-, töötuskindlustus, peretoetused, vanemahüvitis, puuetega inimeste sotsiaaltoetused ja matusetoetus.
Sotsiaalkindlustus – sissetulek on oluline, kuid kuna esinevad riskid, mis takistavad inimesel tööle minemast, siis riik toetab teda.
Sotsiaalkindlustus – riigi sotsiaalse suunitlusega maksed, mille suurus sõltub tööandja ja töövõtja tehtud sissemaksetest

Sotsiaalkindlustuse süsteemiga on seotud kolm maksu ja makset: sotsiaalmaks, töötuskindlustusmakse ning kohustusliku kogumispensioni makse.
Sotsiaalkindlustus – kohustuslik, kindlustusleping vähem spetsiifiline, võimaldab kaitset ka määramatuse vastu.
Sotsiaalkindlustus –  toetuse suurus sõltub inimese või ettevõtte poolt tehtud sissemaksetest. 

Sotsiaalkindlustuse põhimõte – tulevase hüvitise saaja kaasamine ressursside kogumisse.
Sotsiaalkindlustus - riskide kandmine riigi korraldusel(pensionik. Tervisekind.

Sotsiaalkindlustussüsteemid - Bismarck: Palgast sõltuvad sisse- ja väljamaksed.
Sotsiaalkindlustus – igaüks panustab ise sotsiaalsete riskide vastu.
Sotsiaalkindlustuse maksimaalmäär on alates 1. jaanuarist 2002.a. 2352 ? kuus.

Sotsiaalkindlustust on vaja meie oma inimestele.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun