Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Sotsiaaldemokraatia on laenanud mitmeid põhimõtteid moodsast liberalismist ehk sotsiaalliberalismist. Näiteks: võrdsete võimaluste põhimõte, positiivse vabaduse põhimõte (Riigi sekkumine majandusellu on lubatud, sest see suurendab kodanike sotsiaalset heaolu) on laenatud
Sotsiaaldemokraatia - vasakpoolne poliitiline ideoloogia, mis väärtustab võrdseid võimalusi ja tugevat heaoluriiki, mis kindlustab väärika elatustaseme igaühele. Liberalism-parempoolne poliitiline ideoloogia , mis väärtustab turumajandust ning indiviidi vabadust.
Sotsiaaldemokraatia - > M.Martna ja P.Speek -> "Uudised" IDEED -> Vähemusrahvaste repekteerimine ja eestlaste rahvuslikele soovidele vastutulemine. TOETAJAD ->Tudengid ja gümnaasiumiõpilased, hiljem pooldasid ka töölised ning kõrgem selts, ka TÜ õppejõud.

Sotsiaaldemokraatia - ühiskonnamudel, mis tõstab esile võrdsed võimalused kõigile ühiskonnaliikmetele, rõhutab riigi vastutust ühiskonna sotsiaalse arengu eest ning propageerib sotsiaalset võrdsust (et kõigil oleks hea elu).
Sotsiaaldemokraatia – võrdsed võimalused kõigile, sega majandus, valitsus reguleerib majandust, suurema tulu saajad maksavad rohkem makse, riik peab tagama igale inimesele väärika elutaseme, tasuta meditsiin ja haridusteenused
Sotsiaaldemokraatia – orienteerub töölisklassile, pooldab segamajandust, eeldab, et riik domineerib kodanikuühiskonna üle, eelistab rahvuslusele internatsionalismi ja soovib tagada tugevat heaoluriiki kõigile.

Sotsiaaldemokraatia - keskseks väärtusks on võrdsus, täpselmalt võrdsed võimalused kõigile- st et ühiskond peab tagama igale oma liikmele inimõigused, võimaluse saada haridust ja arstiabi.
Sotsiaaldemokraatia - Tasuta teenuste suur osakaal- arstiabi, töötuabiraha; riik kogub makse ja jagab laiali - sotsiaalmaks, töötuskindlustusmaks; Riik sekkub majandusse - Eesti Energia.
Sotsiaaldemokraatia – pakutakse sotsiaalseid hüvesid kõikidele kodanikele hoolimata nende sissetulekutest, nende ühiskondlikust seisusest või sellest, kas nad on tööl käinud.

Sotsiaaldemokraatia - riigi suurem konverents-1925,arutati kuidas edasi minna,töötati välja reini pakt ja briand- sekkumine majandusse,kõrgemad maksud,kaotada ebavõrdsus.
Sotsiaaldemokraatia – vasakpoolne poliitiline ideoloogia, mis väärtustab võrdseid võimalusi ja tugevat heaoluriiki, mis kindlustaks väärika elatustaseme igaühele
Sotsiaaldemokraatia – sotsiaalseid hüvesid pakutakse kõigile kodanikele hoolimata nende sissetulekust, seisusest ük-s v sellest, kas nad on tööl käinud.

Sotsiaaldemokraatia – riigivõim peab tagama kõigile ühiskonnaliikmetele võimaluse saada (tasuta) haridust ja arstiabi, omandada elukutse ja leida tööd.
Sotsiaaldemokraatia – vasakpoolne liikumine, mis taotleb ühiskonna õiglasemaks muutmist demokraatlike vahenditega ja ühiskondlike kokkulepete kaudu
Sotsiaaldemokraatia – vasakpoolne liikumine, mis taotleb ühiskonna muutmist õiglasemaks demokraatlikult ja ühiskondlike kokkulepetega.

Sotsiaaldemokraatia – Poliitiline õpetus, mis taotleb ühiskonnas sotsiaalset võrdsust, mis saavutatakse demokraatlike vahenditega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsiaaldemokraatia – vasakpoolne liikumine, mis taotleb ühiskonna õiglasemaks muutmist demokraatlike vahenditega ja ühiskondlike kokkulepete kaudu sotsiaalne turvalisus – riigi sotsiaalpoliitika eesmärk, mille kohaselt riigi kodanik võib haiguse, töökoha kaotuse, vaesumise või mõne muu õnnetuse korral loota riigi abile
Sotsiaaldemokraatia – võrdne ühiskond, ei kasutatud vägivalda, kõik tuleb lahendada rahulike ja demokraatlike vahenditega.

Sotsiaaldemokraatia - Pooldavad majanduse riigistamist, rikkuse võrdset jagamist inimeste vahel. Keskne väärtus on võrdsus.
Sotsiaaldemokraatia – võrdsus, võrdsed võimalused kõigile, ühiskond peab tagama hariduse, arstiabi.
Sotsiaaldemokraatia - riigi suurem sekkumine majandusse,kõrgemad maksud,kaotada ebavõrdsus.

Sotsiaaldemokraatia - pooldab sotsiaalset õigust, riigi sekkumist majandusse, demokraatiat.
Sotsiaaldemokraatia – sotsialism, mis pooldas ühiskonna võrdseks muutmist vägivallata.
Sotsiaaldemokraatia – Tekkisid VSDTP ringid kõigis suuremates Eesti linnades.

Sotsiaaldemokraatia - Tähtsustatakse võrdsust kõigi ühiskonnaliikmete vahel.
Sotsiaaldemokraatia - Demokraatlik liikumine, mis kaitses töölisklassi huve.
Sotsiaaldemokraatia on sotsialismi idee ühendatuna demokraatiaga.

Sotsiaaldemokraatia - Kutsus ülesse sotsiaalsetele õigustele.
Sotsiaaldemokraatia - .esindajad, ideed, väljaanne, toetajad.
Sotsiaaldemokraatia on vasaktsentristlik ideoloogia.

Sotsiaaldemokraatia on vasakpoolne ideoloogia.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun