Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Sorteerimisseadised on toodud joonisel 10.25 (a ja b). Sõrmkonveierärasti (joonis 10.24) koosneb sõrm- või liistsõrmlindist kahe trumliga (pingutav ja vedav). Konveier asetseb rõhttasandi suhtes kaldu ja mass sellel jaotatakse kaheks: pealsed liiguvad üles, mugulad, mugulasuurused kivid ja kamakad konveierit pidi alla. Lisaks pealsetele eraldab sõrmlint mõnevõrra lahtist mulda ja väikesi kive.
Sorteeritud tabel on teisendatud tekstiks, tekstieraldajaks on valitud tabeldusmärk Jrk nr Eesnimi Perekonnanimi Eriala Kalle Kask Disain Triinu Pihlakas Disain Maie Mänd Infotehnoloogia Jüri Toomingas Infotehnoloogia Malle Kadakas Ärijuhtimine Anne Lepp Ärijuhtimine Juhan Tamm Ärijuhtimine
Sorteerimisparameeter on elastsusmoodul, mille korrelatsioon puidu tugevusega on piisavalt hea aga samuti kasutatakse tihedust, oksasuhet jt. Veelgi parema tulemuse saamiseks on võimalik erinevaid meetodeid omavahel kombineerida nt mõõtes ühe seadmega elastsusmooduli ja teisega tiheduse.

Sorte on aretatud palju: 'Aureus'; 'Dame Blanche'; 'Erectus'; 'Compactus'; 'Variegatus'; Mage sõstar (Ribes alpinum L.) Tegemist on Eestis kasvava 1-2 m kõrguse, peente ja rohkelt hargnevate võrsetega põõsaga, mille koguareaal hõlmab Kesk- ja Lõuna-Euroopa kuni
Sorteerimisjaamad on järgmised: Tallinn 14 sorteerimisteed, 1200 vagunit ööpäevas Ülemiste 16 sorteerimisteed, 3000 vagunit ööpäevas Muuga 8 sorteerimisteed, 300 vagunit ööpäevas (pole automatiseeritud) Tapa 8 sorteerimisteed, 1200 vagunit ööpäevas
Sorteerimismasinad – levinumateks on mehhaaniline sorteerimise seadmed ehk sõelad, mida kasutatakse ehituslike ja teedeehituslike segude inertsete täitematerjalide sorteerimiseks vajaliku terasuurusega klassidesse ehk fraktsioonidesse.

Sorte on aretatud ca 1000. Mõned neist: 'Andenken an Ludwig Späth'; 'Charles Joly'; 'Congo'; 'Ester Staley'; 'Katherine Havemeyer' 62. Harilik jalakas ja künnapuu Harilik jalakas (Ulmus glabra Huds.
Sorteeritekse - väiksemad numbrilised väärtused ettepoole - varasemad kuupäevad ettepoole - tekstiväljad tähestiku järjekorras ORDER BY korral võib kasutada ka mitme veeru järgi korraga sorteerimist.
Sorteerida on võimalik kolme kriteeriumi alusel, kui valisite allpool mainitud tekstile vastavalt, et teie loend on päisereaga, siis tekivad Tulp1(Column1) asemele ÕIGED tulpade pealkirjad.

Sorteeride ülesandeks on jaotada mugulad kolme rühma: suured (massiga üle 80 g), keskmised (50…80 g) ja väikesed (30…50 g). Iga suurusrühm võib sisaldada kuni 10 % naaberrühma mugulaid.
Sorteerimine kuhjaga – kahendkuhi (kahendpuu kujuline andmestruktuur, realiseeritakse massiivi abil). Kuhjas olevad elemendid teatud reegli abil järjestatud, vastavalt kuhja omadusele.
Sorte on palju, kuid plaanipärasest aretusest ei saa siiski tõsiselt rääkida, kuna enamik sorte on leitud loodusest või paljundatud seemikute

Sorte on valikus ülearugi, kuid peamiselt on levinud järgmised: 'Hinnonmäen Keltanein'- Kollased siledad marjad maitsevad värskelt imehead.
Sorteerimisel on tähtsaim vaadata okste suurust ja arvu saematerjali halvimal meetril, normeeritud on ka teised esinevad rikked.
Sorteerimis - lõikamismasinatel, sorteeritakse välja ka paberi defektid (augud, kortsud, plekid). Lõpuks paber pakitakse.

Sorteerimisest on meedia vahendusel meile räägitud juba tüütamiseni ja tundub, et inimesed jagunevad praegu peamiselt
Sorte on küll võimalik paljundada ainult juurepistikute abil kasvuhoones, sest külgvõrseid moodustub harva.
Sorteerituid jäätmeid on kergem jäätmekäitlusjaamas ladustada ja seda hõlpsamini taaskasutatavate pakendite ümberkäitlus.

Sorte on aretatud ca 1000. Harilik sirel on üks esimesi eksoote, mis Eestisse introdutseeritud.
Sorteerimisjaamas või - keskuses toimub jäätmete sorteerimine kas käsitsi või mehaaniliselt.
Sorte on mitmeid 'Camperdownii'; 'Crispa'; 'Exoniensis'; 'Lutescens'

Sorteeritud on vasakpoolne massiivi osa, kuid mitte lõplikult.
Sortedmap – järjestatud kujutus; võtmed on järjestatud
Sorteerimisjaamu on kokku neli, neist kolm on automatiseeritud.

Sorte on praeguseks sadu ning aretatakse juurdegi.
Sortedset – järjestatud hulk; kasvavas järjekorras
Sorteerimis - järjekorra määramine

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun