Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Soovitav on humalaid lisada keevale virdele mitmes jaos: • keetmise algul (~1/4) - suurem osa selles olevatest kibeainetest sadeneb välja koos valgu sademega, • 30 min. peale keetmise algust (~1/2) - selles olevatest kibeainetest isomeriseerub kõige suurem osa, • 20 - 40 min. enne keetmise lõppu (~1/4) - selles osas olevad kibeained annavad õllele meeldiva kibeduse ja vajaliku aroomi.
Soovitav on enne pinnavärvimist kruntida, töödeldes pindasid täies ulatuses täismati veepõhise kruntvärviga Seejärel värvige pinda kaks korda sobiliku värviga Laske värvil enne järgmise kihi lisamist vähemalt 2-3 tundi kuivada Värvimist alustage toa aknapoolsest seinanurgast ning värvimise käigus liikuge suunaga aknast eemale.
Soovitav on projekteerida elamu tuulekojaga ja sissepääsu kohal oleva elamuga sobiva varikatusega. Projekti koostamisel arvestada, et korterites on tsentraalne vesivarustus, küte, kanalisatsioon ja sundventilatsioon. Plaanidel näidata võimalikud vertikaalsete šahtide asukohad, kus paiknevad eelpool loetletud torustikud-kanalid.

Soovitav on nt. Kartulimaitseaine, Lisa 1: pitsamaitseaine jmt. (Koostises võiks olla: pune, sibul, küüslauk, pipar, (Piparmünt, Paprika) vms.) Kaste: Lisa 2: • Vaja läheb: u 100 ml hapukoort ja 50 ml muru- või karulauku, ning soola (u. Pool tl.). • Valmistamine: Aseta koostisained ühte anumasse, ning sega ühtlaseks.
Soovitav on võimalikult rohkem kasutada päeva valgust (loomuikku). Päeva valguse kasutamine vähendab kulutusi elektrienergiale ja on keskkonnasõbralik  Heledates värvitoonides seinad ja laed parandavad ruumi valgustust Heledalt värvitud seinad ja laed muudavad töökeskkonna mugavamaks ja suutlikumaks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Soovitav on esitada lisadena: ülesannete kirjeldused; ajagraafikud; eelarve ja rahavoogude plaan; projektorganisatsiooni skeem; sidusrühma skeem; lepingud; hetkeseisu- ja riskianalüüsid jne. Lisad sõltuvad eelkõige sellest kellele plaan esitatakse, nt finantseerimisotsuse ning projekti eeltingimuseks oleva otsuse taotlemise puhul on kasulik lisada projekti täitjate elulookirjeldused ning eelarve; ülesannete detailsed kirjeldused on kasulik liita töövahendiks mõeldud plaanile.

Soovitav on istandik niita osade kaupa, sest siis ei jää saagita aastat. Taimede kasvu soodustamiseks kastetakse suve alguses taimi lämmastikurikkama väetislahusega. Järgmisel suvel kannavad saaki ühevanused oksad, mis võimaldavad saada ühtlasema valmivusega ja kvaliteediga saaki.
Soovitav on umbisikulise tegumoe kasutamine (näiteks ”töös käsitletakse, analüüsitakse, uuritakse” või “on käsitletud, analüüsitud” jne). Kirjutamisel tuleb silmas pidada järgmisi üldistatud nõudeid: referaat peab olema sõnastatud korrektselt ja loogiliselt;
Soovitav on kasutada heakskiidetud hoiatussüsteemi, mis osutaks otseselt püstuvuse kaotusele kütusekulu, ülemääraste tekilastide (vesi,kala või jää) tagajärjel või mõnel muul põhjusel, kuid siiski mitte ainult sellele süsteemile tugineda.

Soovitav on keelteoskus. Arvutispetsialist peab peale arvutioskuse omama teatud juhiomadusi, kuna peale arvutite korrasoleku eest vastutamise ja klientide teenindamiseks efektiivsemate programmide väljatöötamise on ta arvutiosakonna juhataja.
Soovitav on mitu korda mõelda ja siis projekt paberile panna, sest rahastajad hindavad projektis konkreetsust, ainulaadsust ja huvitavat ideed ning vaatavad seda, et kirjutatud projekt oleks üks selge tervilahendus mingile probleemile.
Soovitav on see siduda mingi igapäevase kindla tegevusega (nt hammaste pesemine). Kui 1 minipill unustati võtta vähem kui 12 tunni jooksul, siis tuleb võtta see niipea, kui võimalik ja lisakaitset (kondoomi) kasutada ei ole vaja.

Soovitav on kombineerida päevavalgust ning tehisvalgust  töötajatele tuleb kindlustada küllaldane valgustus  See suurendab töötaja mugavustunnet ja suutlikkust, muutes tööpaiga töötamiseks meeldivaks
Soovitav on ökonoomne, küllaldane ja kõrgekvaliteetne valgustus Kohtvalgustid on sobivad täpsust nõudvaks tööks Sobivalt paigutatud kohtvalgustus säästab kulutusi energiale Eemaldada pimestav valgus.
Soovitav on tarvitada vitamiine mineraalidega: suurendada magnieesumi, kaaliumi, B6 vitamiini ning C-vitamiini päevanormi. Pärast ületreenituse möödumist ei tohiks kohe sama aktiivselt treenima hakata.

Soovitav on teha kastile kaldus katus, kuna sealt jookseb vihmavesi paremini maha ja kast peab kauem vastu; katuse esiserv tee vähemalt 5 cm üleulatuvana, see kaitseb lennuava vihma ja pisut ka kasside
Soovitav on sisseostetava teenuse puhul välja tuua järgmine informatsioon: sisseostetav teenus, teenuse pakkuja ja teenuse eest pakutav hind ning kui palju kuus või aastas seda teenust vajatakse.
Soovitav on kalad uinutada, kasutades anesteetikume, näiteks MS222, kontsentratsioonis 100 mg/l. MARJA LÜPSMINE Marja lüpsmiseks hoitakse kala poolpüstiasendis kaenlas või külgasendis laual.

Soovitav on pesta villa vees, mille CaCO3 sisaldus ei ületa 70 mg/l. Kodustes tingimustes sobib villa pesemiseks väga hästi vihmavesi või siis vihmaveega segatud kaevuvesi.
Soovitav on vältida teravaid kontraste töökohal  Töötajatele tuleb kindlustada küllaldane valgustus, et nad saaksid igal ajal suutlikult ning mugavalt töötada.
Soovitav on raha laekumiste ja väljaminekute kohta ettevõttes koostada liigendatud loetelu, et juhtkond saaks korraldada tõhusat kontrolli rahade kasutamise üle.

Soovitav on kasutada vähese sisekoesisaldusega liha, sest halva siirimise ja puuduliku termilise töötlemise järgselt võib tootesse jääda suur mälumisjääk.
Soovitav on kasutada kaasaegset täpsusriista, mis annaks küllaldaselt silutud näidu ja võimaldaks ka väljatrükki või perioodilist graafilist üleskirjutust.
Soovitav on koostada iga lendorava leiukoha kohta lendorava elupaiganõudlusi tundva spetsialisti poolt konkreetsed soovitused vähemalt eraldise tasemel.

Soovitav on pesta villa vees, mille CaCO3 sisaldus ei ületa 70mg/l, suurema sisalduse korral on soovitatav kasutada lisaks pesuainele ka veepehmendajat.
Soovitav on lõigata suvel peale jaanipäeva, kuna siis on puu elujõuline ja mahlajooks pole nii intensiivne kui kevadel ja haavad paranevad kiiremini.
Soovitav on üle kontrollida kõik adapterid (toiteplokid), sest vananenud või rikkis adapterid võivad tekitada märkimisväärse elektromagnetvälja.

Soovitav on tervavilja erisorte rukis nisu kaer hoida lahus ja kuivatatult säilitamiseks mite kasutatada kilekotti, sest kile ei lase õhku läbi.
Soovitav on koguda pesast väljujate hulgast, kuna saabujad sisaldavad rohkem lisaaineid toidu näol ja tulemused varieeruvad seetõttu tugevasti.
Soovitav on täita ametiasutuste poolt kehtestatud riigisiseseid reisipiiranguid ning arvestada kiirete võimalkike muutustega riigi turvalisuses.

Soovitav on lastes juba varakult kujundada harjumust kanda oma asju seljakotis, mitte käe otsas. Siis jaotub kandam võrdselt mõlemale õlale.
Soovitav on kaasata töökeskkonnaspetsialist, töökeskkonnavolinik, töökeskkonnanõukogu liikmeid, töötajaid,ergonoom,toksikoloog jne
Soovitav on siiski kasutada tabelarvutusprogrammi, koostades tabeli vajalike valemitega (x 2, x  y) ning need siis vastavalt summeerida.

Soovitav on enne harjutada laulumängudes esinevat vahelduvat rütmilist liikumist laulmata, seni kuni kaob ebakindlus ja kõhklemine.
Soovitav on öelda viisakalt „tänan, ei“. Sellest piisab täiesti, sest liigsed selgitused võivad inimesi solvata.
Soovitav on esile tuua vaid oluline: kirjelda kavandatava ettevõtte asukohta ja varustamise kanaleid ning tegevust.

Soovitav on kontrollida ligikaudselt määratud läbipainet täiendava süvisenäitude võtmisega miidliskaalalt.
Soovitav on koormusi tõsta laineliselt. Treeningkoormuse suuruse määrab harjutamise maht ja intenvsiivsus.
Soovitav on kasutada mütsi all juuksevõrku. Tootmisruumides ei tohi juukseid kammida ja peakatet kohendada.

Soovitav on umbisikulise tegumoe kasutamine (näiteks: töös käsitletakse, analüüsitakse, uuritakse jne.)
Soovitav on müraallikas eemaldada või seda vähendada; soovitav on masinate ja seadmete korralik hooldus.
Soovitav on päevas süüa vähemalt 2 portsjonit puuvilju ja marju ning 3-5 portsjonit köögivilju.

Soovitav on vältida loomsete ehk kõvade rasvade kasutamist ja nende asemel kasutada taimseid rasvu.
Soovitav on kasutada nailonharjastega harju, sest nende puhastamine ja desinfitseerimine on lihtsam.
Soovitav on käsipesu leiges vees (maks: 40°C) ja villastele toodetele mõeldud pesuvahenditega.

Soovitav on jõusööda päevaratsioon anda kahel korral, pool hommikul ja teine pool õhtul.
Soovitav on lepingu tehnilised aspektid ja tasustamise küsimused hoida teine teisest lahus.
Soovitav on võrrelda vektoriaalse pulsilaiusmodulatsiooni ajadiagramme eelnevalt vaadeldud

Soovitav on teha kompostihunnik sinna, kuhu jäätmed tekivad, aiamaa serva või õuenurka.
Soovitav on vältida nägemisväljas suuri heleduste erinevusi töökoha valgustamisel.
Soovitav on teha põhjalik uuring enne kui otsustada teatud asukoha sobilikkuse üle.

Soovitav on enne värvimist pind kruntida, et takistada niiskuse imbumist aluspinda.
Soovitav on lõhata reljeefi madalamatesse kohtadesse augud ja need täita mullaga.
Soovitav on süüa puuvilju, pähkleid, maisileiba, rohelist salatit ja juurvilju.

Soovitav on paigutada uksele piiraja, mis takistab ukse täielikku kinnikukkumist.
Soovitav on kasutada nn. laktoosipuudrit kristallide läbimõõduga 3—4 mikrom.
Soovitav on tekst anda enne väljasaatmist läbilugemiseks erinevatele isikutele.

Soovitav on läätsed panna silma umbes 10-15 minutit peale tilkade kasutamist.
Soovitav on higistada ülemisel pingil lühemat aega, kui alumisel pikka aega.
Soovitav on erinevate valguallikate kombineerimine, mis annab parima efekti.

Soovitav on kasutada kõrgele seinale kinnitatud ja lukustatud ravimikappi.
Soovitav on kasutada hooldamisel kuivpuhastust või käsipesu 30ºC juures.
Soovitav on marju külmutada, toormoosi teha, kuivatada, värskelt süüa.

Soovitav on saun näiteks bronhiidi ja hingamisteede haiguste ennetamisel.
Soovitav on kasutada registreerivaid mehaanilisi või automaatmõõtureid.
Soovitav on desinfitseerida inventar ja sööt näiteks külmutamise abil

Soovitav on plaadiridade omavaheliseks nihkesammuks ca 0,5 plaadipikkust.
Soovitav on vältida pesupulbrit, mis sisaldab ........zeoliiti........
Soovitav on jälgida riimumise põhimõtteid, kuid see pole peamine.

Soovitav on projektijuht kaasata juba projekti plaanimise protsessi.
Soovitav on võtta tilkasid hommikul peale sööki 1 kord päevas.
Soovitav on eemaldada läikivad pinnad töötaja nägemisulatusest

Soovitav on teha kaeveümbruse alustaimestikust ja metsast fotod.
Soovitav on värvi tulemust kontrollida loomuliku valguse käes.
Soovitav on nõuda aruandeid koos audiitori järeldusotsustega.

Soovitav on isaskalu süstida 20-24 tundi enne niisavõtmist.
Soovitav on vältida väga külma ja väga sooja sisekliimat.

Soovitav on täpsustada piirkonda, kust toiduaine on pärit.
Soovitav on oma teksti ja võõra vahele jätte tühi rida.
Soovitav on positiivne ellusuhtumine, füüsiline treening.

Soovitav on võimalikult rohkem kasutada päevavalgust.
Soovitav on seemendamist poole päeva pärast korrata.

Soovitav on vältida kuumi ja külmi kiirgavaid pindu.
Soovitav on hoida käepärast paberit märksõnadega.
Soovitav on teha igas tunnis väikseid puhkepause.

Soovitav on kasutada suure kandevõimega veokeid.
Soovitav on trepid valmistada monteeritavatena.
Soovitav on korrata sea harjutust 30-50 korda

Soovitav on jälgida konkurentide paiknemist.
Soovitav on samaaegselt ka partnerit ravida.
Soovitav on keeta kõik komponendid eraldi.

Soovitav on vältida teravaid kontraste
Soovitav on kasutada kogu keha jõudu.
Soovitav on ta valida paigalsesivana.

Soovitav on võtta midagi moodsamat.
Soovitav on kolme võõrkeele oskus.

Soovitav on hakata taimetoitlaseks.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun