Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Skulptuur on põhiliselt jumalatele pühendatud, Britannica väidab tuginedes autoriteetsetele tekstidele, et jumaluste kujutamine viib taevasse, vastupidiselt inimese kujutamisele (samas pole märgitud, et inimese kujutamine midagi negatiivset kaasa tooks) (Britannica, 1953: 215). India kunst polnud tehtud esteetilistel kaalutustel ning kunstiks saab seda pidada teatavate mööndustega, pigem oli tegemist käsitööga.
Skulptuur on selle hõimu juures haruldane nähtus, seevastu kiududest punutud või puust maskidel on pendede ühiskonnas täita oluline osa. Neid maske on kolme tüüpi: mingangid, mbujad ja giphogod. Esimesi kasutatakse eelkõige esivanemate kultuse talitustel ja pealiku trooniõnnistamise tseremooniatel, teisi noorukite initsiatsiooniga seonduvalt, kolmandad on pealikute maskid.
Skulptuur – (kõvast materjalist loodud mahulised kujundid) reljeefid(vaadeldavad ainult ühest küljest) – kõrgreljeef, madalreljeef, süvendreljeef Ümarplastika, vabaplastika(asukohast sõltumatu), monumentaalplastika(otstarbe järgi esineb ansamblina), ehitusplastika(seotud ehitise osaga).

Skulptuur on samuti seotud filosoofia ja maalimapildiga. Skolastikas tugevneb Platoni ja Aristotelese liin (meeleline maailm), mille arendab täiuseni Aquino Thomas, kelle arvates meeleline maailm on madalam kui Jumalariik, kuid Jumala looduna ei saa ka meelelised asjad olla päris väärtusetud.
Skulptuur - 9-728.jpg?cb=1301547856 ● Oluline mõju kreeka ja hellenistlikul kunstil ● Tõid vallutatud maadest kunstiteoseid kaasa ● Rikkad roomlased hakkasid kunsti koguma ● Hakkati valmistama koopiaid kuulsatest kreeka teostest ● Idealiseerivam laad ● Polykleitose „Odakandja„
Skulptuur - 12-728.jpg?cb=1301547856 http://image.slidesharecdn.com/09-vana-roomaskulptuurjamaalikunst-111111160756- phpapp02/95/vanarooma-skulptuur-ja-maalikunst-4-728.jpg?cb=1321027863 http://image.slidesharecdn.com/roomaarhitektuurjaskulptuur-110331050313-phpapp01/95/rooma-arhitektuur-ja-

Skulptuur – kujud,mis kujutasid vaaraoid (suurejoonelised,ranged,üldistatud), seotud arhitektuuriga. Sfinks (ühest tükist välja raiutud). * Skulptuurid olid ainult eestvaadeldavad, valitsejate skluptuurid tehti alati kivist, lihtrahva omad puidust, olid väiksemad ja värvilised.
Skulptuur – antiigi jäljendamine, eelistatakse marmorit, antiikmütoloogia süžee, kujutati võitu, armastust ja õiglust, inimkeha harmooniline ja hästiarenenud, hoiduti detailidest, soliidne, range, suursugune, A. Canova – Paolina Borghese, A. Houdon – istuv Voltaire´i, A.
Skulptuur - Skulpuuris olid muutused aeglasemad(sõltus see ametlikest tellijatest). Oli siiski tunda julget üldistust ja uut vabamat vormiskäsitlust. Skulptorid: Endel Taniloo – tema hilisemates teostes on valdav stiliseeriv dekoratiivne vormikäsitlus.

Skulptuur on jälle eraldi kunstiharu.
Skulptuur – suuremõõdulised, kas seisvad või istuvad, mustad juuksed, mesopotaamia omast realistlikum, tundlikum, Ehnatoni ajal õistes portreekunst , kaunim teos Nofretete pea Pinnakunst väga levinud ehk Palju reljeefe ja maale
Skulptuur - istuv, jalad koos, käed põlvedel, või seisev vasak jal ees, käed küljel ja rusikas Pea oli alati sirgelt püsti, pilk suunatud kaugustesse Maal, Reljeef- nägu külgvaates, silmad otse, õlad otse, jalad

Skulptuur – kõvast materjalist loodud mahuline kujund *Reljeefid – kõrgreljeef, madalreljeef, süvendreljeef *Ümarplastika Skulptuur võib jaguneda ka: 1. Vabaplastika 2. Monumentaalplastika 3. Ehitusplastika
Skulptuur on huvitav veel selle poolest, et Kristuse keha toetab ei keegi muu kui Michelangelo ise. Selle autoportree järgi võib järeldada, et kunstnik võrdles oma eluteed Kristuse kannatustega Kolgatal.
Skulptuur - realistlik, figuurid pikemad ja saledamad; maalikunst-tahvelmaal, värvil virtraažidcanterbury Saja aastane sõda1337-1453. pr võtsid tagasi ingl poolt vallut alad, ingl jäi 1 ala- calais.

Skulptuur – kõvast materjalist loodud mahuline kujund 1. ümarplastika – saab igalt poolt vaadata 2. reljeef – kujutatu eendub tasapinnast, kuid on sellega seotud, vaadeldav vaid ühest küljest.
Skulptuur on põhiliselt jumalatele pühendatud. Väidetavalt viib jumaluste kujutamine taevasse, vastupidiselt inimese kujutamisele. Ei peeta kinni maistest proportsioonidest ega ka anatoomiast.
Skulptuur – alasti inimkeha, anatoomiliselt täpne inimkeha, autori isikupärasus, vabaplastika taassünd, ruumi – ja värviperspektiiv, sümmeetrilisus, fresko ja õlivärvide kasutamine.

Skulptuur on kujutava kunsti liik, mille peamine väljandusvahend on mingi jäiga või plastse materjali kolmemõõtmeline vorm; skulptuuri nimetatakse kolmemõõtmelist kunstiteost, kuju.
Skulptuur - donatello-saavutas täiuslikkuse inimese kujutamisel, iluideaal on vaimne e. tark inimene. Kõige enam kujutatu on taavet-noor karjus, kes võitis koljati oma nupukuse tõttu.
Skulptuur on põhiliselt jumalatele pühendatud, Britannica väidab tuginedes autoriteetsetele tekstidele, et jumaluste kujutamine viib taevasse, vastupidiselt inimese kujutamisele.

Skulptuur on tavaliselt mingist kõvast materjalist loodud mahuline kujund: 1. Ümarplastika ( asja saad igalt poolt vaadata) ( vabaplastika- saab skulptuuri tõsta,
Skulptuur - põhitegija oli puunikerdaja Christian Ackermann: ● Tallinna Toomkiriku altar ja kantsel ● Pühavaimu puidust kell ● Toomkirkiku vapp-epitaafid
Skulptuur – „Caracalla portree“. Meeldib sellepärast, et kunstnik on halastamatu täpsusega avanud julma, ara ja kättemaksuhimulise inimese iseloomu.

Skulptuur – „Kapitooliumi emahunt“. Roomlased olid edukad arhitektuuris: võtsid kasutusele sideaine, hakati ehitama kaari ja võlve ning kupleid.
Skulptuur on "Taavet" keda ta kujutas tahtejõulise vägilasena valmistumas võitluseks. Samas on ta teinud ka hiiglaslikke seina- ja laemaalinguid.
Skulptuur – kuju (voolitakse ja raiutakse) Skulptuur on kas plastika või raidkunst Relieef on nagu pilt, mida saab vaadata, vaid ühest küljest.

Skulptuur – reljeefid ja kujud, mis olid enamasti seotud ehitistega, kuid loodi ka eraldiseisvaid reljeeftahvleid ehk steele ja vabafiguure.
Skulptuur – konkreetne,kolmemõõtmeline,kombitav ja vaadatav kuju saamise võimalused – modelleerimine e. Voolimine ja väljaraiumine
Skulptuur – raidkunst, mis kujutab esemete ja asendite vorme kas täiesti kolmemõõtmelisena või pinna külge liidetud reljeefina.

Skulptuur on seotud arhitektuuriga, piirkondlikud erinevused Prantsuse gootika - piiritletum,selgem, valjendatakse kristlikku sonumit.
Skulptuur - Materjalina kasutati peamiselt puud ja savi, kulda ja elevandiluud, pronksi ja marmorit. Viimast kahte eelistati eriti.
Skulptuur on kujutava kunsti liik, mille peamine väljendusvahend on mingi jäiga või plastse materjali kolmemõõtmeline vorm.

Skulptuur ehk plastika A. ümarskulptuur (igast küljest vaadeldav) B. reljeef (kahetasapinnaine) võib olla ka süvendreljeef.
Skulptuur on lahutamatult seotud arhitektuuriga,reljeefidega kaunistati kirikuseinu eriti portaale,fassaade ja sambakapiteele.
Skulptuur e. Voolimiskunst,raidkunst 1. Raidkunst - Taiesed valmistatakse kõvast materjalist raiumise või nikerdamise teel.

Skulptuur – üks kujutava kunsti kolmest põhiliigist kõrvu maalikunsti ja graafikaga; ka selle kunstiliigi teos, kuju.
Skulptuur - kujutatakse selllel ajal elanud konkreetseid inimesi, kujutati tõepäraselt ,ilustamata. Portreebüstid.
Skulptuur on valmistatud rändurite ja spordi jumala austamiseks, oli ta inimestele kindlasti väga südamelähedane.

Skulptuur - ei loodudki vabalt seisvaid skulptuure, harrastati rohkem reljeefikunsti, millega ehiti sarkofaage.
Skulptuur ehk kujud: * Ümarplastika - saab vaadata igalt küljelt * Reljeef - on tehtud kuskile peale, külge.
Skulptuur - Pärast Kreeka vallutamist 1.saj. algas Roomas tõeline kreeka eluviisi jäljendamise buum.

Skulptuur – Bernini 2 tööd – „Püha Theresa ekstaas”, „Apollon ja Daphne”, „Taavet”.
Skulptuur – väga lihtne, kuid ülevalt mõjuv, kujusid tehti puust ja värviti või lihviti kivist.
Skulptuur - põhitegijad prantslane E. Bouchardon ja rootslane Johan Tobias Sergel (nt Amor ja Psyche)

Skulptuur - *dünaamilisem ja dramaatilisem *kadus klassikalisele skulptuurile omane sisemine rahu ja
Skulptuur - realistlik, juhtivad prantslased Maillol „Õhk“ ja Despiau, kujutas torsosid ja tegi
Skulptuur – Asendid: istuv, jalad koos, käed põlvedel; seisev, vasak jalg ees, käed külgedel.

Skulptuur - Portreed Maalikunst-rooma seinamaalid , mosaiik ja fresko-täiesti värskele märjale
Skulptuur – sellel oli keskaegses kirikus tähtis roll: rahvast usuliselt harida ja kasvatada.
Skulptuur - Viljeledi peamiselt dekoratiivplastikat, mis kaunistasid hoonete interjööre parke

Skulptuur - Vanakreeka plastikat jäljendati nii vormikäsitluses kui ka motiivide valikul.
Skulptuur on väiksemõõdulisem. Pieta on skulptuurigrupp Maarja ja Kristuse surnukehaga.
Skulptuur – tugevad, kirglikud, otsitud poosides inimesed lehvivates riietes v. alasti.

Skulptuur - GIACOMETTI «Näitav mees» pikaks venitatud, kriipsutaolised inimfiguurid.
Skulptuur - põhitegija prantslane Etienne Maurice Falconet (nt Peeter I ratsamonument)
Skulptuur - dekoratiivplastika. Kirjandus- filosoof, Rene Descartes, Baltasar Gracian.

Skulptuur on aga kaljust raiutud 20 meetri kõrgune sfinks Chepreni püramiidi juures.
Skulptuur - Väikesed jumalanna kujud madudega Seinamaal,akrobaadid sõnnidega,loomad.
Skulptuur on tehtud kindlale jäävale kohale, materjaliks on kas kivi või pronks.

Skulptuur – Antonio Canova „Amor ja Psyche“, E.M Falconet „Vaskratsanik“
Skulptuur –  “paganausu ebajumalad” Vanavene arhitektuur ja maalikunst
Skulptuur — kujuraiumis- või -voolimiskunst ja selle toode, sama mis plastika.

Skulptuur - Reljeefid -kõrgreljeef -madalreljeef -süvendreljeef ,Ümarplastika
Skulptuur - kuju, teises tähenduses on ruumiline, kolmemõõtmeline kunstiteos.
Skulptuur – marmorportreed, pronksist ratsakujud, võidusambad ja reljeefid.

Skulptuur - tähtsusetu, kasut luunikerdusi raamatukaante kaunistamiseks.
Skulptuur on üsnagi realistlik, idealiseerimata, ilma käte ja peata.
Skulptuur on 10,5 meetrit pikk, 6,5 meetrit lai ja 8,5 meetrit kõrge.

Skulptuur - ja maalikunst arhitektuuriteenistuses, iseseisvust pole.
Skulptuur on püüd ületada kõiki teisi senivalminud teoseid, k.a
Skulptuur – seisev vaaraovasak jalg eespool, käed külgedel.

Skulptuur - mingist kõvast materjalist loodud mahulised kujundid.
Skulptuur on madalreljeefina. Põhiliselt kasutati loomamotiivi.
Skulptuur - Kreeka skulptuuri teemaks oli ideaalse inimese kuju.

Skulptuur - Keldi sõdalase kujuke, mis on leitud Prantsusmaalt.
Skulptuur on kõvasti seotud ja jääb alluvaks arhidektuurile.
Skulptuur - Vabalt seisvaid figuure ei tehtud alguses üldse.

Skulptuur on võimsa vormikäsitluse ja traagilise paatosega.
Skulptuur – Vaskratsanik Graafika – Siiami kass ja kosk
Skulptuur – kunstiliik, mille väljendusvahendiks on vorm

Skulptuur on samuti seotud filosoofia ja maalimapildiga.
Skulptuur on Jaapanis arenenud tihedas seoses budismiga.
Skulptuur on ruumiline, kolmemõõtmeline kunstiteos.

Skulptuur on tahke materjali kolmemõõtmeline vorm.
Skulptuur on Santo Spirito kiriku altaril, Firenzes.
Skulptuur - Kõvast materjalist välja tahutud kuju.

Skulptuur - kujutati isikupära ja individuaalsust.
Skulptuur – kujud on suuremõõdulised ja ranged.
Skulptuur on 5. Kujuneb välja ka isiksuse mõiste.

Skulptuur - ruumiline kunstiteos Skulptor ehk kujur
Skulptuur on arenenud tihedas seoses budismiga.

Skulptuur on suur.Filosoofia e ateena kool.
Skulptuur – puunikerduse kõrgaeg Eestis.

Skulptuur on minu arvates hästi tehtud.
Skulptuur on seotud arhitektuuriga.

Skulptuur – raidkunst, raidkujuTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun