Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Skt - Sisemajanduse kogutoodang-riigi aasta kogutoodang ja teenused rahalises väljenduses. 1 inimese kohta USD-s INIMARENGU INDEKS-näitab haridustaset, keskmist eluiga ning SKT 1 in kohta MAJANDUSE STRUKTUUR-Majandus jaotatakse 3 sektoriks • Primaarne-hankivad majandusharud(põllumajandus,metsandus) • Sekundaarne-tööstus • Tertsiaarne-teenindus.Arenenud riikides enamus inimesi 60-70% Vähearenenud riikides töötab enamus primaarses valdkonnas.
Skt - aasta jooksul riigis toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus Inimarengu indeks- riikide arengutaset võrdlev indeks, mis koosneb SKT-st ühe inimese kohta ning haridustaseme ja keskmise eluea indeksist Majanduse struktuur- Raamistik, mille alla kuuluvad transpordi- ja kommunikatsioonivõrgud, tööstused, haridus ja tehnoloogia, mis lasevad riigil või piirkonnal toota kaupu, teenuseid või muid resursse, mida saab müüa.
Skt – 41890 USD 2.Rahvastiku hõivatus erinevates sektorites Hõive on suur igas sektoris – primaarses-, sekundaarses- ja tertsiaarses majandussektoris. 3.Majanduse struktuur Mitmeharuline majandus, masinaehituse hea tase, seetõttu on tegemist kõrge arengutaseme riigiga.

Skt – sisemajanduse koguprodukt, mis moodustub tarbimiskuludest, investeeringutest, puhas ekspordist ja valitsuse kuludest RKT - aasta jooksul toodetud lõpptarbimise kaupade ja teenuste maksumus turuhinnas, millele on juurde arvatud ekspordi ja impordi saldo
Skt - sisemajanduse kogutoodang - mõõdetakse antud riigi territooriumil aasta jooksul toodetud kaupade ja tunnuste koguväärtust . Regionaalpoliitika aitab vähendada üksikute piirkondade majandusliku arengu mahajäämist.
Skt – aasta jooksul riigis toodetus kaupade ja teenuste turuväärtus HDI – koosneb SKT, haridus ja keskmise eluea näitajatest; kasutatakse riikide arengutaseme hindamisel. (Eesti 36. koht)

Skt - sisemajanduse kogutoodang Inimaregu indeks-riikide arengutaset võrdlev indeks, mis koosneb kolmest näitajast:SKTst ühe inimese kohta, haridustaseme ja keskmise eluea indeksist.
Skt – ehk lahti kirjutatuna Sisemajanduse KoguToodang ja see näitab riigi piires teatud ajaperioodi jooksul toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus.
Skt - e kriitikute (J.-M. Schaeffer) arvates puudub kunstil selgepiiriline ja püsiv loomus ja SKT ei lase meil tajuda kunsti tema paljuses ja muutuvuses.

Skt on rahvamajanduse kogutoodangu osa mis hõlmab ainult riigi enda territooriumil toodetud kaupade ja teenuste kogumahtu rahalises väljenduses.
Skt – sisemajanduse kogutoodang, teatud perioodi jooksul riigi territooriumil toodetud kaupade ja teenuste koguväärtus rahalises väljenduses.
Skt - deflaator on ülevaatlikum kuna kapitalkaupade hinnale lisandub veel valitsuse poolt ostetavate ning eksporditavate kaupade teenuste hinnad.

Skt – sisemajanduse koguprodukt, s.o. sisemajanduse kogutoodang, on aasta jooksul riigis toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus.
Skt - st Olulisimad Veiseliha,suhkruroog,mais,riis ja looma- ja sealiha, kodulinnud, piim, põllumajandustoodang soja oder, nisu
Skt on maailma suurim tänu loodusvarade rohkusele, kõrgeltarenenud infrastruktuurile ning aktiivsele majandustegevusele.

Skt on rahvamajanduse toodangu hulk rahalises väljenduses, mis on valmistatud antud riigi territooriumil aasta jooksul.
Skt – riigis toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus, aasta jooksul loodud uus rikkus, ei arvestata kordusmüüki.
Skt – sisemajanduslik kogutoodang ehk kaupade ja teenuste jagunemine ühe inimese kohta aastas ameerika dollarites.

Skt - sisemajanduse kogutoodang ühe elaniku kohta-aasta jooksul riigis toodetud kaupade ja teenuste turuväärtus.
Skt - $5.21 triljonit SKT elaniku kohta - $2,659 SKT sektorites: põllumajandus - 17.8% tööstus - 29.4%
Skt e. Sisemajanduse kogutoodang – mingil kindlal territooriumil toodetus lõpphüviste koguväärtus.

Skt - st ja andis koos ehitussektoriga tööd 31,1%-le tööealisest elanikkonnast.
Skt - $20.76 billionit USD (2008) – seega elaniku kohta teeb see 1035,8 USD per
Vote UP
-1
Vote DOWN
Skt on kasvanud viimaste aastate lõikes: 2006ndal aastal 3.1 % 2007ndal aastal 2.7% 2008ndal aastal 0.6% SKT kasvamine sektorite kaupa: põllumajandus 2% tööstus 28.4% teenindusvõrk 69.6% Kõikide riikide SKT kogusumma statistikas on Kanada 14.ndal kohal- $ 1,307,000,000,000.

Skt - 33, 92 miljardit dollarit, umbes 3000 $ inimese kohta aastas (2004a)
Skt - st põllumajandus 2,9%, tööstus 29,5% ja teenindus 67,6% (2005).
Skt - st annab Flandria 57%, Valloonia 24% ja Brüssel 19%.

Skt – d püüavad avastada kunsti olemust.
Skt – sisemajanduse kogutoodang.
Skt on tingitud nafta ekspordist.

Skt - st 2000/01 rahandusaastal.
Skt on 22 800 USD elaniku kohta.
Skt – d on kitsarinnalised.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun