Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Siseenergia on võrdne aktiveerimisenergiaga, või sellest suurem, nimetatakse aktiivseteks. Sisuliselt on aktiveerimisenergia seotud vajadusega nõrgendada keemilisi sidemeid reageerivas molekulis, deformeerida molekuli ja ületada osakestevahelist tõukumist. Reaktsiooni kiirus suureneb temperatuuri tõustes aktiivste molekulide arvu suurenemise tagajärjel, mitte aga molekulide keskmise kineetilise energia kasvu tõttu, mis on võrdeline aboluutse temperatuuriga.
Siseenergia – muut (qv = ∆U) on võrdne soojusefektiga V=konts Entalpia – muut (qp = ∆H) on soojusefekt konstantsel rõhul Reaktsiooni entalpia – on soojusefekt, mis kaasneb keemilise reaktsiooniha (ku rõhk ja temperatuur ei muutu) Reaktsiooni standardne entalpia – on reaktsiooni entalpia 298K juures Standartne entalpiamuut ∆H – sellise protsessi entalpiamuut, mille korral nii lähteained kui ka saadused on oma standartolekus
Siseenergia on 9. Absoluutse entroopia arvutamine Standardolek – tavaliselt 298K ja 1atm. tekkesoojus: olekufunktsioon M-maksroskoopiline; m-mikroskoopiline: ∆H 0 = ∆H 0 − ∆H 0 10. Entroopia statistiline interpretatsioon E kogu =E M +E kin M pot+E m kin +E m pot 298 298. prod 298. reakt , põlemissoojus: 11. Gibbsi ja Helmholtzi vaba energia.

Siseenergia - süsteemi kuuluvate molekulide ja aatomite kulg- ja pöördliikumise ning võnkliikuvuse kineetiline energia+ vastasmõju potentsiaalne energia + elektronide energia aatomis jne. Energia ülekanne Üks keha võib teisele energiat üle kanda kahel viisil- kas töö või soojuse kaudu.
Siseenergia – energia, mida keha omab tänu teda moodustavate molekulide või aatomite liikumisele ja vastastikmõjudele ning ta on võrdne molekulide keskmise kineetilise ja potentsiaalse energia summaga, kusjuures Ek mõõdetakse keha endaga seotud taustsüsteemis.
Siseenergia - keha molekulide kineetilise ja potentsiaalse energia summa Termodünaamika esimene printsiip- termodünaamilisele süsteemile juurdeantav soojushulk läheb süsteemi siseenergia suurendamiseks ja süsteemi poolt välisjõudude vastu tehtavaks

Siseenergia – gaasi molekulide liikumise energia(U) [J] Ideaalsel gaasil – Kineetiline siseenergia, sest pot. Siseenergia on 0 : mw 2 3 U = U kin = N = NkT , kus k on boltzmanni konstant 2 2
Siseenergia on molekulide soojusliikumise summaarne kineetiline energia ja molekulide vastastikmõju potentsiaalse energia summa, ideaalse gaasi korral aga summaarne kineetiline energia.
Siseenergia on jääv. ristlõike mõõtme deformatsioon on omavahel seotud Poissoni teguriga: Erirelatiivsusteoorias seotakse (seisu)energia ja (seisu)massi jäävuse seadus üheks.

Siseenergia — makrokäsitluse keha või süsteemi energia, mis on määratud selle keha või süsteemi võimega soojushulka üle kanda või mehaaniliselt tööd teha.
Siseenergia - süsteemis sisalduv energia (keemiliste sidemete energia, soojusliikumise energia, jms), tähis U. Siseenergia on üks süsteemi olekufunktsioonidest.
Siseenergia – keha kõikide molekulide korrapäratu liikumise kineetilsite energiate ja nende vastastikmõju potentsiaalsete energiate summa.

Siseenergia – kõikide keha koostisosakeste liikumisest (kineetiline energia) ja vastastikmõjust (potensiaalne energia) tingitud energia.
Siseenergia – süsteemi koostisosakeste vastastikmõju energia, osakeste liikumise energia ning süsteemisiseste väljade energia summa.
Siseenergia – haarab enda alla molekuli omavahelise energia kui ka aatomite vahelise potentsiaalse energia molekulis.

Siseenergia on molekulide kineetiline ja potensiaalne energia. Kineetiline energia ja temperatuur on omavahel seotud.
Siseenergia on termodünaamilise süsteemi sisemiste, mikroskoopiliste vabadusastmetega seotud energia.
Siseenergia – Siseenergia on MKT seisukohalt molekulide kineetilise ja potentsiaalse energia summa.

Siseenergia - aineosakeste kineetilise ja potentsiaalse energia summa, soojenemisel suureneb.
Siseenergia on keha kõikide koostisosade kineetilisete ja potensiaalsete energiate summa.
Siseenergia – keha molekulide kineetilise ja potentsiaalse energia summa.

Siseenergia - süsteemi sumaarne võime teha tööd (U). Ühikuks 1 Džaul.
Siseenergia - aineosak. liikumis-ja vastastikmõju energiate summa.
Siseenergia – on molekulide liikumise ja vastastikmõju energia.

Siseenergia - Mikrokäsitluses keha molekulide Ek ja Ep summa.
Siseenergia – kineetiline energia + potensiaalne energia.
Siseenergia on suurem kui samast ainest kristall tahkisel.

Siseenergia - kineetilise ja potentsiaalse energia summa.
Siseenergia on keha aineteosakeste Ek ja Ep summa.

Siseenergia on molekulide tuumas liikumine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Siseenergia –  keha koostisosakeste ja väljade vastastikmõju ning osakeste liikumise energia summat  nim siseenergiaks  U=3/2m/MRT (üheaatomilise ideaalse gaasi siseenergia)Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun