Signaali võimsus on määratud lisamine – tekib FFT arvutamisel ehk andmerea 17. Parameetrilised meetodid: Yule-Walker, Parseval'i seosega lõpus puuduvaid elemente kovariatsioonmeetod MatLab'is – mean(). Muutuja x(c) dispersioon on määratud kui asendatakse nullidega, et saada N andmeelemente AR-mudel(vt. 16). Yule-Walker'i Kui ülalvaadeldud süsteemi ülekande H(z) FFT arvutamiseks.
Signaali edendaja on infrapunast valgusedioodi, mis omandab, oma modulatsiooni sagedust. Sageduse alatest 30 kuni 50 kHz tavaliselt kasutatakse infrapuna dioodi millel on olemas pikka laine sügnaalid 950nM, aga 455 kHz sagedus kasutab pikka laine infrapunast dioodi 870 nM-ga (nende pikkad lained ja suured sagedused on suunatud spetsialiseeritud saajale TSOP5700 ja TSOP7000).
Signaali olemus – vaadeldava kursuse raames käsitletakse elektriliste signaalide võimendeid, kuid on ka olemas hüdrovõimendid (auto pidurivõimendi, roolivõimendi, neomovõimendid[lenukitelik, veoauto pidurid]) 2. Sõltuvalt selleks milliseid võimenduselemente kasutatakse (lampvõimendid, transistor võimendid, integraalvõimendi) 3. Signaali iseloomujärgi –
Signaalaine on ta ka üks fütoaleksiinidest (fütoaleksiinid on taimsed antibiootikumid). Salitsüülhape tõkestab ka putukatest põhjustatud herbivooriat • isopreen - (C5H12) on üks terpeenidest, mida eritub taimedest küllalt suurtes kogustes (mõnedel liikidel lendub isopreenina atmosfääri tagasi oluline osa (kuni kümnendik) seotud süsihappegaasist.
Signaalmolekul - ˃ Retseptor-˃ Sekundaarsed signaalid -˃ Spetsiifiliste ensüümide või valkude modifitseerimine -˃ Metaboolne vastus (Hormoon ehk sisenõre ehk inkreet on sisenõrenäärmete poolt komplekteeritud bioloogiliselt aktiivne ühend, mis vereringes liikudes avaldab toimet hormooni sihtrakkudele.
Signaalide liigid - Signaale liigitame: Tekke järgi •Determineeritud •Juhuslikud. Muutuse kiiruse järgi: •Analoog •Digitaalsed. Spektri järgi •Kitsaribalised •Laiaribalised. Determineeritud signaalid võivad olla kas perioodilised perioodiga T või üksikvõnkumised.
Signaaliks on suhteliselt nõrk alalispinge nagu näiteks termopaar, mis sõltuvalt temperatuurist ja materjali valikust arendab pinget 5-50 mV. Reeglina on selliste andurite signaalid ka väikesevõimsuselised ja nende kasutamiseks tuleb neid paratamatult võimendada.
Signaalisage - duse automaatsed otsingusüsteemid- Vajadus signaalide otsimiseks sageduse järgi tekib juhul, kui signaali sagedus ei ole täpselt teada või kui on vaja valida mitmete erinevate jaamade vahel – näiteks raadioringhäälingu ja TV vastuvõtjates.
Signaaliallikal on positiivne poolperiood, siis pingete liitumise tulemusena emitteri ja baasi vaheline pinge väheneb, väheneb emitteri vool samuti kollektori vool ja ka pingelang koormustakistusel ning tulemusena tekkib väljundpinges positiivne poolperiood.
Signaal - müra suhte sõltuvus kvantide ja bittide arvust avaldub sellise suhtena S/N ja mis võrdub S/N (dB) = 1,76 + 6,02*n Kvantimismüra spekter on valge, sagedused 0 ... &inf;. Väikeste ja suurte hälvete tõenäosus on ühesugune.
Signaalid on vaadeldavad mittesiinuseliste voolude ja pingetena, mille kohta on tõestatud, et nad koosnevad tervest reast erineva sagedusega siinus komponentide ehk harmooniliste summana millele on liidetud mingi alaliskomponent.
Signaalide sisu on sellega väga raske määrata, kuid näiteks rikkis juhtplokki, võrgujuhtmete mehaanilisi vigu ja liinis olevaid väliseid häireid (mida eelmainitud testrid ei leia) leiab ka ostsilloskoobi kogenematu kasutaja kerge
Signaaliks on kiiruseregulaatori väljundsignaal, on voolu reguleerimise kontuur allutatud kiiruse reguleerimise kontuurile – kiirus on sellise suletud juhtimissüsteemi põhikoordinaadiks.
Signaal on liiga sihtimisplaati, nimetatud piktogrammi kuvatakse jätkuvalt, võtke nõrk, mõõteaeg >10 s ühendust teeninduskeskusega ja teatage sinna mõõtmise aeg kuvatav sõnum.
Signaalide parameetrid – keskmine, k spektraalhinnangu võimet eraldada lähedalasuvaid dispersioon, jaotusseadus, korrelatsioon, sisendsignaal x(n). Märkus: AR mudeli korral peab joonspektriga.
Signaal - mura suhe Signaali voimsuse ja valguskaabli ning hakkab teistele ettevotetele muravoimsuse suhe, mida muuma kaablis valjendatakse harilikult detsibellides (dB). kanaleid.
Signaal - mura suhe Broadband Access iseloomustab sidekanali, audiosignaali, voimendi Central Office (teenusepakkuja) vms. puhtust Customer Premises (kasutaja) ehk kvaliteeti.
Signaali tähendus ehk vastuvõtja reaktsioon mingile signaalile sõltub sellest, kes konkreetselt on vastuvõtja ja milline on kontekst: (a) info isendi liigilisest kuuluvusest - näit.
Signaalid - neid kasut viivituskestuse sageduskarakteristik avaldub: T(f)=- mõõtmisel ja objektide eristamisel jTS(f), TS(-f)=-TS(f). Taoline filter kauguse järgi.
Signaaliks nimetatakse elektroonikas kindlaviisiliselt (enamasti perioodiliselt) muutuvat pinget, kusjuures need muutused kannavad reeglina endas mingit infot.
Signaali sumbuvus on 0,002 dB/km. Leida satelliidi võimendi minimaalne võimendustegur, kui maapealse saatja võimsus on 1 W ja maapealse vastuvõtja tundlikkus 100 pW.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.