Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Semiootika teadusdistsipliinina on lihtsalt märkide analüüs või märgisüsteemide toimemehhanismide uurimine“ (Cobely&Jansz 2002: 4). Siinkohal tuleks rääkida ka tõlgendamisest, mida käsitleb John Deely oma raamatus „Semiootika alused“. „Tõlgend ise võib, aga ei pruugi olla mentaalne, ja temast võib omakorda saada objekt, mida tähistab tema oma tõlgend ja loomulikult, olles tähistatav objekt, võib ta muutuda märgiks, millel on jällegi oma objekt ja uus tõlgend.
Semiootika uurimisvaldkonnaks on märk, ent on olemas vähemalt kaks erinevat märgi määratlust ja sellest tulenevalt ka kaks suunda: Peirce/Morrise semiootika ja Saussure'i semioloogia. Märk on miski, mis asendab kellegi jaoks midagi mingis suhtes või mingil määral. (Peirce'i definitsioon). Märk on bilateraalne, kahepoolne (Saussure). Märk võib asendada teist objekti või midagi, millel puudub materiaalne väljendus.
Semiootika – teadus märkidest ja tähendustest. Järelduste tegemine – Milline on uuringu tulemuste teaduslik tähendus, kuidas sobivad tulemused kokku teiste uurijate tulemustega? Milline on tulemuste praktiline väärtus? Mida tasub edaspidi uurida?

Semiootika – on teadus märkidest ja nende tähendustest, täpsemalt semioosist(peirce järgi interpretatsiooniahel) või kommunikatsioonist, st kuidas mistahes märk kannab kommunikatsioonis osaleja jaoks antud olukorras mingit tähendust.
Semiootikas tähendab keel mistahes märgisüsteemid. Mis on ühist semiootilistel ja lingvistilistel keeltel – nad tähendavad kõik midagi. Samas aga matemaatikas sutatakse süntaktilist keelt, kus pole oluline märkide
Semiootika keskmes on arusaam (eriti Peirce'i järgi), et eranditult kogu inimkogemus on tõlgendav struktuur, mida hoiavad püsti märgid. Iga asi, mida me teeme, saadab meie kohta sõnumeid erinevates koodides.

Semiootikat on peetud kõikide humanitaar metodoloogiate teoreetiliseks põhjaks ja ühenduslüliks. Semiootika on teadus märgiprotsessidest; aluseks on märgisuhted, mis muutuvad ning on ennustamatud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Semiootika on teadusala, mis uurib märgisüsteeme, strukturalismi puhul Charles Sanders Peirce - Saussure kaasaegne, tegeles loogika-matemaatikaga; mingil moel mat. lähtuv märgisüsteemide kirjeldus, loogika (kui teadusharu) suur järgija; aluste rajaja! Juri Lotman (1922–1993): - Tartu-Moskva koolkonnale alusepanija; kultuurisemiootika (semiootika allsuuna) parimaid esindajad;
Semiootika – märkide ja nende toime uurimine Sotsiaalne konstruktsionism- `reaalsus` on teadmine, mis juhib meie käitumist, kuid meil kõigil on reaalsusest erisugune ettekujutus.

Semiootika keskmeks on arusaam, et kogu inimkogemus on tõlgendatav struktuur, mida hoiavad püsti märgid Põhiobjekt on märk ise. Uuribki märki, ent see on väga hajus mõiste.
Semiootika on strukturalismi vorm ― me ei saa tunnetada maailma tema enda terminites, vaid ainult läbi meie kultuuri kontseptuaalsete ja lingvistiliste struktuuride.
Semiootika – teadus märkidest ja märgisüsteemidest semiootiline ruut - ühe või teise semantilise kategooria loogilise artikulatsiooni visuaalne representatsioon

Semiootika on aluseks kõigile humanitaarteadustele, mis tegelevad tähenduse, kommunikatsiooni ja interpretatsiooniga. Samas on ka reaalteadused seotud märkidega.
Semiootika on ühelt pool vana teadus, teisalt aga kujunes välja alles 20. sajandil. Semiootika sisu on kahekülgne: - ratsionaalne teadus (Platon, Percy), loogika
Semiootika - teadus märksüsteemidest, mis tegeleb nii loomulike, kunstiliste kui tehislike keelte, samuti loomade poolt kasutatavate märkide uurimisega.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Semiootika - teadus märkidest, märgisüsteemidest ja märgiprotsessidest, sh märkide kujunemisest Süntaktika- uurib märkide omavahelisi suhteid Semantika- uurib märkide ja nendega tähistavate objektide suhteid Pragmaatika- uurib märkide ja nende kasutajate vahelisi suhteid Morfeem- vähim tähenduslik sõnaosa, selleks võib olla sõnajuur või
Semiootika osana on tõlkesemiootika valdkonnaks märgisüsteemide võrdlev analüüs ja funktsionaalsed seosed märgisüsteemide vahel.
Semiootika keskmes on arusaam, et eranditult kogu inimkogemus on tõlgendav struktuur , mida vahendavad ja hoiavad püsti märgid.

Semiootika on aluseks kõigile humanitaarteadustele, mis tegelevad tähenduse, kommunikatsiooni ja interpretatsiooniga.
Semiootikaga - märgiteooriaga Antropoloogiline keeleteadus e etnolingvistika- võõraste rahvaste keelte
Semiootika on siis teadus tähendusloomest – märkidest, märgisüsteemidest ja märgiprotsessidest.

Semiootika on eelkõige mingi märgiline ala. Ainult vastandatuna mittesemiootilisele on ta võimalik.
Semiootika on samuti üks strukturalistlikke kirjanduse ja kultuuri analüüsiteooriad.
Semiootika on kui vihmavarjuteadus! Formaalne semiootika on Peirce’i arust loogika.

Semiootika on katse teoreetiliselt käsitleda seda, mis on märgis erilist.
Semiootika – sümbolite ja märkide uurimise teadus: tähendus luuakse
Semiootika on Peirce/Morrisest lähtuv, semioloogia Saussure'i suunaks.

Semiootika on teadusala, mis uurib märgisüsteeme, strukturalismi
Semiootika aluseks on märgisuhted, mis muutuvad ning on ennustamatud.
Semiootika aluseks on märgisuhted. Iga märk on semioosise produkt.

Semiootika – on teadus märkidest ja nende tähendustest.
Semiootika on teadus märkidest ja märgisüsteemidest.
Semiootika – teadus märkidest ja tähendustest.

Semiootika – uurib märke ja nende tähendusi.
Semiootika - õpetus märkidest ja sümbolitest
Semiootika on teadus,mis on pidevas muutumises.

Semiootika ON EELTEADUS, ILMA EI SAA MIDAGI.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun