Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

Scänner - sarnased materjalid

skännerid, tarkvara, pildifaili, skanner, resolutsioon, formaat, tiff, tehnoloogia, tekstifail, numbrid, ascii, muuk, lisaseade, fotot, olemasolevat, arvutisse, parameetrid, lahutusvõime, fourth, windows, jpeg, character, recognition, skanneri, spetsiaalsed, digitaalne, code, mitmesugust, tunnevad, sõnastik
thumbnail
1
docx

Skänner

Skännerid jagunevad laua-ja käsiskänneriteks.Käsiskännereid on tänapeval kasutuses vähe (peamiselt kasutatavad käsiskännerid on võõtkoodi lugejad kaubanduses),peamiselt on kasutuses lauaskännerid. Peamised skänneri parameetrid on : lahutusvõime ehk mitu punkti tolli kohta suudab skänner eristada,värvisügavus ehk mitu värvitooni suudab skänner eristada ja skännerimis kiirus. Tekstituvastus OCR ehk tekstituvastus (Optical Character Recognition) on tehnoloogia,mille abil digitaalsest pildifailist eraldatakse ekst.Serda võimalust sisaldab skänneri tarkvara,samuti mõned spetsiaalsed arvutiprogrammid.Eesmärk on muuta pildi kujul olev tekst töödeldavaks ning võimaldada tekstisisest otsingut. Tänu tekstituvastustehnoloogiale on võimalik paberdokumentidest,PDF-failidest ja pildistatud dokumentidest luua redigeeritav tekstifail. Tekstituvastustarkvara suudab tunda ära ka käsitsi kirjutatud tähed ja numbrid,kui trükitud teksti puhul.

Arvutite lisaseadmed
48 allalaadimist
thumbnail
13
doc

Peamised arvuti osad

Lisalugemist: wikipedia.org Sisend-väljund baassüsteem (BIOS- Basic Input Output System) Sisend-väljund baassüsteem on emaplaadil püsimälus olev programm, mis sisaldab endas järgmist: arvuti käivitamisel tööle hakkavat testprogrammi (POST- Power On Self Test), seadistamisprogrammi (mille abil on võimalik hallata näiteks eelpoolnimetatud süsteemseid ressursse), alglaadurit ja esmaseid seadmete juhtprogramme. Ajalooliselt on sisend-väljund baassüsteem olnud vahekihiks tarkvara ja riistvara vahel. Täna suudavad paljud operatsioonisüsteemid juba isesesvalt riistvara hallata. Arvuti sisselülitamisel käivituv testprogramm kontrollib vajalike seadmete olemasolu ja korrasolekut, samuti annab testprogramm teada uutest lisatud seadmetest. Kui testprogramm avastab mõne vea, siis püüakse kasutajat sellest teavitada: võimalusel tekstiteatega, muul juhul näiteks helisignaali abil. Alglaadur vastutab operatsioonisüsteemide käivitamiseks vajalike tegevuste eest.

Informaatika
58 allalaadimist
thumbnail
48
doc

Personaalarvutite riistvara ja arhitektuur

sageduslikud parameetrid (siinisagedus ja sisemine taktsagedus), vahemälu suurus ja siini laius, multimeedialaienduste toetus. Multimeedialaiendused on erinevad tehnoloogiad, mis aitavad kiirendada tööd suurte andmehulkadega manipuleerimisel. Selleks otstarbeks on protsessorisse sisse ehitatud eraldi registrid ja käsustikud. Just need rakendused võivad tekitada palju segadust erinevate protsessorite hindamisel, kuna tarkvara, mida kasutatakse protsessorite jõudluse mõõtmisel ei pruugi sisaldada koodi, mis antud protsessorile spetsiifilist tehnoloogiat toetab. Inteli poolt on välja arendatud MMX (Intel Celeron), SSE (Intel Pentium III) ja SSE2 (Intel Pentium 4) tehnoloogia. SSE2 käsustik on esimene, mis kasutab 128-bitiseid registreid. AMD poolt kasutusel olevad multimeedialaiendused on 3DNow!, mis sisaldab MMX käske ja 3Dnow! Professional, mis sisaldab SSE käsustiku.

Arvutiõpetus
145 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun