Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Saksa keeles on neli käänet: 1) nominatiiv, mis vastab küsimusele WER/WAS? (kes/mis?) 2) genitiiv, mis vastab küsimusele WESSEN? (kelle/mille?) 3) daativ, mis vastab küsimusele WEM? (kellele/millele?) 4) akusatiiv, mis vastab küsimusele WEN/WAS? (keda/mida?)
Saksa keel on indoeuroopa keelkonna germaani rühma kuuluv keel  Kõneleb umbes 100 miljonit inimest  Kirjakeele tähtis arendaja Martin Luther  Saksa keel on mõjutanud tugevasti ka Eesti keele sõnavara  Saksa tähestik: A B C D E F G H I J K L MNOPQRSTUVWXYZÄÖÜß Austria kultuur  18-19 sajandil oli Austria euroopa muusikaelu üks keskustest  Viini Filarmoonikute uusaastakontsert on üks paljudest muusikalistest traditsioonidest  Muusikafestivale toimub igal pool Austrias.
Saksa keeles nimetatakse Avogadro arvu Johann Josef Loschmidti järgi ka Loschmidti arvuks ja kasutatakse tähist NL. Loschmidti arvu all on siiski mõeldud ka aineosakeste arvu ühes kuupsentimeetris (ligikaudu 2,687 · 1019). Et arvutada aineosakeste arvu N antud ainehulgas n, kasutatakse valemit N = Na*n. Avogadro konstant Na seob omavahel ka mitmeid teisi konstante.

Saksa keeles on olemas 6 verbi ajavormi (olevik, 3 minevikuvormi, 2 tulevikuvormi) AEG AJAVORM NÄIDE Käesolev / olevik Präsens Er liest
Saksa keel on inglise keele järel teine enimõpitud võõrkeel Euroopas.
Saksa keel – lk.6-7, laulutekst lk.90, lk.150 Inglise keel-lk.8 Inglismaast rääkides Ladina keel-lk.8 “in spe”, lk.30 “nitimur in vetitum” Kõige enam on teksti pikitud saksakeelseid lauseid.

Saksa keeles on selleks sõnaks verogen, s.t. et saksa ja vene keeles ei ole tegemist rangelt seadusega, vaid korraldusega! Eesti juriidiline keel oli sel ajal üldiselt väga laialdaselt kasutatav.
Saksa keeles on hariduseks ja kasvatuseks erinevad sõnad, inglise keeles tähendab education aga nii haridust kui kasvatust, mida eestlased paraku ainult hariduseks tõlgivad.
Saksa keelest on tulnud eesti keelde enamus tööriistade nimetusi (N: haamer, höövel, saal, kangid). • Käsitöö tegemiselt arvestati põllumajandustsüklilisusega.

Saksa keeles on hulgaliselt ebareeglipäraseid tegusõnu, mille kolmandat põhivormi ei saa tuletada, vaid tuleb lihtsalt pähe õppida.
Saksa keeles on palju enesekohaseid tegusõnu, mille juurde kuulub asesõna SICH (mida eesti keelde tõlkida ei saa).
Saksa keel on sama keeruline või isegi keerulisem, kui vene keel ning lihtsast läbi ajamisest ei ole juttugi.

Saksa keelest on tulnud eesti keelde enamik tööriistade nimetusi nt haamer, höövel, saag, tangid.
Saksa keeleruumis nimetatakse ettevõttemajandust tihti isegi rakenduslikuks otsustusteooriaks.
Saksa keelt ehk natuke, aga minu jaoks oli see siiski veidike segav faktor.

Saksa keeles on kahte liiki artikleid: umbmäärane ja määrav artikkel.
Saksa keel - suuline ja kirjalik väljendusoskus hea
Saksa keel on ka minu elus üpris tähtsal kohal.

Saksa keel on minu jaoks siiski väga keeruline.
Saksa keel – 98 miljonit kõnelejat.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Saksa keeles on neli käänet: SINGULAR PLURAL Nominativ wer?/was? der die das die kes?/mis? Akkusativ wen?/was? den die das die keda?mida? Dativ wem? dem der dem den...n kellele?/millele?
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saksa keel on indoeuroopa keelkonna germaani rühma kuuluv keel, mida kõneleb umbes 100 miljonit inimest Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Luksemburgis, Liechtensteinis, Belgias ja
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saksa keeles on igal nimisõnal oma artikkel, olgu selleks kas der (meessoost sõnad), die (naissoost sõnad) või das (kesksoost sõnad).

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun