Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Sellised abikonstruktsioonid on otstarbekas paigutada omaette kihtidesse ja need abikonstruktsioonid on kasulik teha erineva värvusega. Loomegi nende tarvis punasevärvilise kihi ABI: Ülesanne II Tihend 6 Arvuti on „laisk” ja püüab iga järgmise kihi loomisel kasutada nii palju kui vähegi saab eelmisi omadusi (järgmise ringjoone joonestamisel püüab kasutada eelmise ringi raadiust jne.). Seekord on arvuti pannud kihi ABI jooneliigiks CENTER, peaks aga olema
Standardse rist - on 45' (oon. 6.4). Et horisontaalsekald- dimeetriaga(joon. 6.2,a). Sel juhul on isomeetria korral projekteeruvad koik moondetegurid kahel teljel 2/3 .lix},94 ja horisontaalsed kujundidmoonde- tasandilised vabalt, kasutatakseseda aksonomeetrialiiki kolmandal teljel 1BJrxQ,47. Kasutades joonistelruumidesisus- sageliarhitektuurilistel 1 ja 0,5, on kujutise taandatudmoondetegureid tuse nditamiseks.
Snap - haaramistele; 1 – lülitab sisse AutoSnap-markeri kasutamise; 2 – lülitab sisse SnapTip; 4 – lülitab sisse magneti; 8 – lülitab sisse polaarhaaramise (Polar Tracking); ÜLESANNE I Pinnatükk 254 16 – lülitab sisse objekti automaatse haaramismooduse; 32 – lülitab sisse polaarhaaramise ja objekti Snap-haaramise; (võtmenumbreid võib liita; vaikimisi – kasutatakse kõiki);
Select filter – valikufiltri omaduste seadistamine: Circle Center – sellel väljal kuvatakse filtriliik (valikus on sirvimisega võimalik valida umbes 70 liiki objekte); siin on valitud ringjoone keskpunkt; X, Y, Z – objekti (punkti) koordinaadid; Add to list ... – lisada nimestikule; Add Selected Objeck – lisada valitud objekt; Substitute – asendada; Edit Item – muuta ja parandada objekti;
Status – joonise terviklikkuse, joonestusviisi (Mudel- – või Paber-ruum) ja statistika määramine ja kuvamine – statistika joonise kohta, joonisest üleliigsete ehk kasutamata nimega objektide eemaldamine (näiteks kujundati mingi kirjapilt, kuid seda pole kordagi kasutatud või oli kujundatud mingi joonise kiht, millesse pole ka midagi joonestatud jne.);
Sõne suur - või väiketäheliseks 44 type elemendi tüübi küsimine 54 strcat sõnede konkatenatsioon 44 while tsükkel tunnuse järgi 50 strlen sõne pikkus 44 write–char märgi kirjutamine faili 52 substr alamsõne väljaeraldamine 44 write–line rea kirjutamine faili 52 T väärtuse olemasolu tunnus 39 zerop kas arv võrdub nulliga? 42
Surf - käsud) täitmisel leiavad otsest kasutamist kaks süsteemimuutujat ‘SURFTAB1 ja ‘SURFTAB2. Määravad nad võrgu tiheduse kahes alternatiivses suunas ja vajalik väärtus tuleb neile anda enne SURF-käsu käivitamist (algselt on neil vaikimisi väärtus 6). Pöördpinna moodustamine toimub käsuga REVSURF.
Sirglõigu joonestamine on eespooll üksikasjaliselt käsitletud, siin me enam kordama ei hakka.
Standardile – ANSI, DIN, ISO jt. joonestuspaberi suurusele – A0 kuni A4 paigutusele – püst- või rõhtse suunamisega (“portree” või “maastik”) väljastamismoodusele – nimega või värvusest sõltuv Lisaks eeltooduile võivad seal olla veel mõned eritingimused.
Samal põhimõttel on võimalik vahetada ka Ülariba valikukaartide sakkide asukohti kuid ainult suunaga „vasakult paremale” Järgnevalt on toodud valikukaartide pildid (jaotatult „kahte lehte”, et oleks selgem), ja sellega koos ka ülariba Tööriistakastid:
Sellelt on võimalik vaatesuunda määrata kahe nurga (nurgad  ja  joonisel 1) muutmise teel, tehes seda kas hiireklõpsudega kahelt kujutispaanilt või kirjutades otse redaktoriboksidesse From X Axis: ja XY Plane: sobivad arvulised väärtused.
Snap - eelse oleku taastamiseks on üldiselt vaja sisestada SNAP / OF. SNAP / ON ja SNAP / OFF tööviise on võimalik ümber lülitada sõrmisiga [ F9 ]. Seejuures tuleb meeles pidada: eelnevalt on VAJA SNAPi väikseim samm sisestada käsuga SNAP.
Specify point on object for first tangent of circle: {punkt esimesel puutujal } ↵ Specify point on object for second tangent of circle: {punkt teisel puutujal } ↵ Specify radius of circle < current >: {arv või lõigu pikkus (joonisel lõik R)} ↵
Slaid sal - vestatakse failina laiendiga .sld. Slaidi ei saa trükkida ega modifitseerida, teda saab vaid vaadelda joonise graafilisel ekraanil, kasutades selleks käsku VSLIDE, mille toimel vajalik slaid tuleb kaustadest üles otsida.
Silindrilisel – ristkülik, trapets, ellips b. Koonilisel – kolmnurk, ring (ringi sektor?) 26. Kuidas tekib teist järku pöördpind? Teist järku pöördpind tekib teist järku joone pöörlemisel ümber oma sümmeetriatelje.
Snap - tööviisis joonestamise koordinaatpind pind käsus ISOPLANE aktiivses vaateaknas (oli esimene võte AutoCAD-joonisels ruumilisuse andmises): 0 – vasak (Left); 1 – ülemine (Top); 2 – parempoolne (Right);
Sama lause on kasutatavka 0ldiseltsirge ja tasandi ristseisu tunnusena, vdlja arvatud juhtum, kus sirge kujutisedon x-teljegaristi (profiilsirge). Nomaali kasutatakseulesannetes,kus on tegu kaugusemddramisega tasandist.
Sama toimega on ka ühetäheline käsk U, millel parameetreid ei ole (= UNDO 1). Kui osutus, et käsuga UNDO või U tühistati tegevus(ed), mida tühistama ei pidanuks, saab tulemusi taastada parameetriteta käsuga REDO.
Sama p66rdpinnating - laotuse saaks teha ka antud pinna v66sid 1. lsomeetriline ristaksonomeetria ehk asendavatest p66rdkoonuse v66dest ristisomeetria on ristprojektsioon, kus teljestik kokkupandud l6hismudeli vahendusel.
Sisestatav punkt on siin risttahuka üks tippudest (vaikimisi koordinaatide alguspunkt). Kui soovitakse lähtuda risttahuka keskpunktist, tuleb esmalt sisestada CE (piisab ka tähest C) ja siis nõutav punkt sisestada.
Sirgjoone esijälg – lõikepunkt esiekraaniga Sirgjoone külgjälg – lõikepunkt külgekraaniga 20. Üldasendiliseks sirgeks nimetatakse sirget, mis ei ole paralleelne ühegi ekraaniga ega asetse sellel.
Spetsiaalsed robotid on rohkem suunatud tootmissektorisse, need robotid suudavad täita spetsiifilisemaid ülesandeid kiiremini, täpselt(täpsemini?) ja on selle kõige juures vastupidavamad, kui inimesed.
Sihi leidmiseulesannet nimetatakse paralleel- aksonomeetriap6hi0lesandeks. Kirjeldatud teoreemi tuntakse ka Pohlke teoreemina, vastavaltselle s6nastajasaksa matemaatiku KarlWilhelmPohlkenimele.
Sirgjooneline lüli on iseseisev jooniseelement ja murdjoon ise on alati null-laiusega. Käsu LINE käivitamisel küsib AutoCAD esmalt viibaga Specify first point: joone lähtepunkti.
Sama kor - ratakse splaini lõpp-punkti korral (suletud splaini puhul küsitakse vaid ühist puutujasuunda). Vabakäeliste joonte joonestamiseks on kasutusel käsk SKETCH.
Seet6ttu - (kauguser-st), kasutatakse praktikas lisaandmetevalikust A,A' = A"A - esikvoot olenevaltjiirgmisi objekti mddravatejooniste saamisemeetodeid. (kauguse2-st).
Sõrmis – sõrmis sõrmistikul või siis pealkirjaga varustatud ristkülik valiku- või vestlusaknal, millel klõpsamisega rakendub sõrmisel märgitud tegevus.
Sihtpunkt – punkti uus asend joonisel, kuhu viiakse eelnevalt määratud algpunkt (lähtepunkt) koos objekti(de)ga, näiteks käskudega ALIGN, MOVE, INSERT
Seadistatud joonejämedust on võimalik muuta joonise väljastamise käigus käsu PGSETUP kaardil Layout Settings alajaotusega Plot area ja seal valikuga Scale lineweights.
Silmapunkt on viidud lõpmata kaugele ja selle asemel antakse paralleelprojekteerimisel ette kujutamiskiirte siht k, mis ei tohi olla paralleelne ekraaniga.
Saadav punkt on lähtepunktiga samal XY-tasandil. Näiteks (polar ‘(1 1 3.5) 0.785398 1.414214) annab tulemuseks punkti (2.0 2.0 3.5)
Sidejoon on alati risti kaksvaate teljega (A'A" I x) ja tema kaudu avaldub kujutiste- ristprojektsioonist, nimetataksemituvaateks.
Stseen on kombinatsioon nimelisest vaatest ja valgus- allika(te)st. Kui stseen on valitud, siis käsk RENDER seda ka kasutab.
Savetime väärtused on piires 0 ... 600 (10 tundi(!)). Kui seatakse SAVETIME = 0, siis arvuti lülitab automaatsalvestuse hoopis välja.
Saab akende - jadas minna tagasi eelmisele aknale, seda juhul, kus tavaliselt on korraga nähtav vaid üks aken või kaart.
Sealjuures on oluline, millisele servale esimesena osutatakse, sest piki seda serva (ja tema vastasserva) määrab võr-
Sirge p6hi - ja esijtilje tuletamisel peab juhindumaasjaolust, et P": s" X X, P'c s' ja E : s ' x X, E" c s" .
Scale on “kahvatu väljanägemisega” seni, kuni pole määratud printimise ja joonise mõõtsuhet.
Sisestada salasõna – näiteks Amphora, aga pidada see meeles, sest muidu pole seda joonist enam võimalik avada.
Selguse mõttes on pikemate liitsõnade üksikosad eraldatud üksteisest sidekriipsuga, näiteks: lõpp-punkt
Sirgjoone offset - kujund on temaga rööpne ja võrdse pikkusega sirge, ringjoone – koaksiaalne ringjoon.
Sirglõigu moondetegur - sirglõigu paralleelprojektsiooni pikkuse ja sirglõigu enda tõelise pikkuse suhe
Sankt - Peterburg 2000. 5. Omura, D., Kallori, R. AutoCAD 2000. Spravochnoye rukovodstvo.
Selgitus – arvuti tegevuse lahtimõtestamine või juhtnööride andmine edasiseks tööks.
Sümmeetrilised kujutised - Kui kujutis on sümmeetriline, lubatakse temast näidata vaid pool või veerand.
Sakk – kasutatakse siis kui vestlusaknas esineb mitu suuremahulist valikuvõimalust.
Soovitusi on siin raske anda (erinevaid printereid on väga palju), seetõttu tuleb sobiv
Specify point on side to offset:?. Käsu lõpetab tühisisestus või vajutus klahvile Escape.
Sisuli - selt täidab käsk ALIGN kuni kolme käsu tegevust: MOVE, ROTATE3D ja SCALE.
Sealjuures on h6lpsastikasutatavadka tasandi Uldasendiline,vastasel konal eriasendiline.
Sama käsk on väljakutsutav ka sõrmistikult: PROPERTIES ↵ või veel [Ctrl] + [1]
Senine olek – kuvatakse punkt, tema kõrgus 5 % joonestusvälja kõrgusest ja kuju
Snap - tööviisisi joonestamise algpunkt kasutatavas Tarbijateljestikus;
Settings – teha täiendavaid seadistusi; ? – üldise teabe toomine.
Selgitus on toodud eespool mõiste Kolmemõõtmeline kujutis juures.
Seadiatatav on veel see, kas algobjekt säilub või kustutatakse.
String – tähtede-numbrite-erimärkide (sümbolite) jada.
Selgitus null - kraadise nurga ja pöörde suuna kohta
Selleks otstarbeks on koostatud terve hulk tarkvarapakette.
Sisustus – pidevjoon (W = 0) ja LINEWEIGHT = 25
Sadevesi on lahendatud hoonevälise äravooluga.
S6lmpunkt on punkt, kus k6ver toikab iseennast.
Sisestav punkt on viitejoone noole alguspunktiks.
Sample output – ühikute kasutamise näide;
Scale – suurendamine/vähendamine;
Sirgjoone põhijälg – lõikepunkt põhiekraaniga
Set current – kasutada senikasutatavat;
Scale – suurendada /vähendada;
Ssk ehk liikumatud ketasmälud.
Specify point on side to offset: . . .
Shortcut – vaata Lühitellimus
Vote UP
-1
Vote DOWN
Saturation – värvitooni puhtus – kuidas on põhivärve omavahel segatud: rist ülespoole – värvus muutub “puhtamaks” , allapoole – värvusele lisanduvad teised varjundid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sidejoon - risti kaksvaate teljega, ja tema kaudu avaldub kujutistevaheline projektsiooniline
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sõrmiste nimetus on antud poolpaksus kirjaviisis [ ]-sulgudesse kirjutatult,



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun