Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Sagedttsnluundurites on kottstantse koornrusmomendi prrhlrl võetrtcl kasrttrtsele algpirigega (Į/i;) konrpenseerįtud lirreaanre seaduspärasrts, vetrtilaaįorkoortltlrse (?į : k(ļ},\ pulrul aga rnittelilleaarlle r'r:utsõltuvusega pirrge regrtleer'inrise seacius1:äi.asits. (ļoorris 2.5). Sõltuvalt koortlillsiitnnusjoone kujust võib rrrõļerrraid võtteid raļ
S006 - *- 02 signaallamp S007 L T01 taimer loeb 2 s S008 # 03 S009 -*- 03 Süttib teine signaallamp S010 L T02 taimer loeb 2 s S011 # 04 Süttib kolmas S012 -*- 04 signaallamp S013 L T03 taimer loeb 2 s S014 # 02 S015 -*- POST Järeltoimingute programm S016 L X2 S017 = O0,01 esimene signaallamp S018 = T01 taimer loeb 2 s S019 L X3 S020 = O0,02 teine signaallamp S021 = T02 taimer loeb 2 s S022 L X4 S023 = O0,02 kolmas signaallamp S024 = T03 taimer loeb 2 s S025 EP
S0001 ON I0,01 Stopp S0002 S SY21 Programmi käivitamine S0003 =*= 01 Mootor ei tööta S0004 L I0,03 Start S0005 # 02 S0006 -*- 02 Mootor töötab S0007 L I0,04 Teekonna S3 S0008 # 3 S0009 -*- 3 Töötab teistpidi S0010 L I0,05 Teekonna S4 S0011 # 2 Mootor töötab S0012 = * =POST Järeltoimingute programm S0013 L X2 S0014 = O0,01 Kontaktor KM1 S0015 L X3 S0016 = O0,02 Kontaktor KM2 S0017 EP
Sagedusalad on erinevate ülekannete jaoks, kuid vigased elektriseadmed võivad eetrisse kiirata signaalimüra mis segab teiste raadioseadmete tööd Äike Äike on looduslik nähtus, millel on elektroonikakomponentidele hävitav mõju, ainus viis seadet täielikult pikse löögi eest kaitsta on eemaldada kõik toitejuhtmed kui ka võrgu kommunikatsiooniks kasutatavad metallkaablid Maandus
Seejutrres on konkreetseteks arvutusteks ja iuļertti leidrrriseks niitrrleid võirnaiusi. SageIi kasutatakse raaljuirtirrrisega si'isteenrides tlritteļitleaarsete funktsitltlrride sel jrrhLrl arvuti arvtttamiseks nn tabeļinreetodit. Varerrr arvutatud funktsioolli väär1used on niälupesades rrirrg nende leidnrirre toįnrtrb aadressi järgi.
Sagedusest 0 - 90kraadi järelikult 270kraadi. Järelikult leidub mingi sagedus millele 3 RC lüli tekitavad faasinihke 180kraadi ja kui tagasiside ahelas 180 kraadi võrra nihutataud signaal anda inventeerivasse sisendisse siis tekib sel sagedusel positiivne tagasiside ja lülitus läheb genereerima.
Sama magnetvoog on aheldatud ka sekundaarmähisega, mille keerdude arv on w2 ja mis indutseerib sekundaarmähises elektromotoorjõu e2 ning mähiste otstel pinge U2. Elektromotoorjõudude efektiivväärtuste suhet nimetatakse ülekandeteguriks k = E1/E2. 15. Trafo tööd iseloomustavad karakteristikud.
Sagedusala kohapealt on erinevus ideaalselt suhteliselt suur ulatudes 1Mhz sageli on aga sellest väiksem.
Sagedusala keskel on negatiivne, võib selle piiridel osutuda positiivseks, sest vastuside normaalsele 180° faasinihkele lisandub veel parasiitne faasinihe 180°, mistõttu tagasisidepinge saabub võimendi sisendisse sisendpinge faasis ja võimendi võib iseergutuda.
Sellel süsteemil on tõsine puudus kui 0juhe takeb liini keskel siis elektripaigaldise elektriseadmete metallkestad satuvad eluohtliku pinge alla. Tänapäeval seda süsteemi uusehitistes ei ole lubatud kasutada, selleasemel kasutatakse TN-C-S süsteemi.
Sageduspiir on tavalistel ostsilloskoobitorudel kuni 150 MHz ja eriti kõrgetele sagedustele konstrueeritud torudel kuni 1 GHz. Valmistatakse ka mitme kiirega ostsilloskoobitorusid, mida saab kasutada mitme üheaegse protsessi jälgimiseks.
Seetottu nimetatakse uhe ventiiliga alaldit oolperioodalaldiks. Pooljuhtdioodid valitakse alaldi jaoks lahtudes kahest parameetrist: dioodile lubatud voolust Ilub parisuunas; dioodile mojuvast vastupingest Uv, kui diood on suletud.
Selliseid mõõteriistu on võimalik paigutada mõõtmiskoha vahetusse lähedusse ja mõõtetulemusi edastada andmekogumisseadmesse juba digitaalsel kujul kas juhtme kaudu või juhtmevabalt, mis vähendab signaali ja mõõtetulemuse moonutust.
Sektor on tugevalt orienteeritud välisturule – enamik suurematest ettevõtetest põhinevad väliskapitalil ● Reaalselt tegutseb elektroonika- ja elektriseadmete tootmises ligi 200 ettevõtet Elektroonikatööstus Eestis
Sellele lülitusele on iseloomulik, et UBE = UCE - UCB, millest tulenevalt on baasivoolu tekkimine võimalik ainult siis, kui baasi ja kollektori vaheline pinge on vastavalt (0,5..0,7V) kollektori ja emitteri vahelisest pingest väiksem.
Sagedusrnutrndr - rr'i nraandusklemrniga; iihendage kastrtades selleks võirnalikult 1ühikest ja sootrte so'oiva peaahela toiteklįrrrrrridega iirtloik"gu kaabļit' sageclusmuunduri lfiedaļe' nrootor ja paigaldage.
Sammupinge - Pinge maapinnal teineteisest 1m kaugusel oleva kahe punkti vahel; seda vahemikku loetakse võrdseks inimese pika sammuga, maanduspinge osa, mille alla võib sattuda inimene 1 m pikkuse sammu korral.
Selleks osaks on reaktiivvõimsus Q = S sin ρ Siinuse max väärtus on 1, mille korral on näiv- ja reaktiivvõimsus võrdsed Q=S, seega reaktiivvõimsus näivvõimsusest suurem olla ei saa. (loogiline oleks ju)
Seadmed on alati ettenähtud töötama kindlate elektriliste näitajatega, liigsuur- või liignõrk elektrivool kui ka tugev kõikumine mõjutavad tugevalt komponentide eluiga ja stabiilset töötamist.
Sellel süsteemil on järgmised ohud: kui pea maanduslati kruvid ei garanteeri tugevat ühendust maandus elektroodidega siis neutraaljuhi katkemisega võivad elektriseadmete metallis kestad sattuda pinge alla.
Sellel lülil on positiivsed faasinihked ja sellega kompenseeritakse süsteemi neg. faasi nihkeid ja üldine faasinihe väheneb ja süsteemi stabiilsus paraneb ja sellega paraneb ka täpsus, kvaliteet.
Sekundaar pingemuutus on deltaU2 koormuse järkjärgulisel suurendamisel katseliselt leitavad ja võetakse üles tingimusel et staatoripinge saame leida tühijooksupinge U20 ja sekundaarpinge vahena.
Sata ide - liidese edasiarendus, kus rööparhitektuur (paralleelarhitektuur) on muudetud jadaarhitektuuriks (järjestikarhitektuuriks) ning ülem-alluv süsteem kakspunktsüsteemiks.
Sageduskompensatsiooni elemendid on otstarbekas varustada lülititega, et neid saaks tarbe korral välja lülitada kuularite kasutamisel, mikrofonist saadava signaali võimendamisel ja muudel juhtumitel.
Sagedr - rsega, siis llirnetatakse vastavat sageclust ajarni põirisagecluseks (brl'te j"cc1t-tctlcy). Paljudel juhtirdel langeb põhisagedus kokku nrootori ninrisagedLrsega.
Sagedusmodulatsioon – modulatsioon, mille puhul moduleeriva pingega muudetakse genereeritavate elektrivõngete sagedust. Sm võimaldab vastuvõtul alandada elektriliste häirete taset.
Saame b - tüüpi standardmääramatuseks (see ei ole statistiliste meetoditega saadud määramatus!) 0.934V uB 0.539V . 3 Oletame, et eksperimendist saime standardhälbeks
Samaegselt on ta samuti indutseerkanaliga transistor. Joonisel 7.10 toodud skemaatilisel ristlõikel on kaks transistori ühendatud paraleelselt ühise paisuelektroodiga.
Sellel skeemil on kaks astet: – jaoturvõimendi – kolbjaoturiga võimendi Kui 1 nihutatakse vasakule siis rõhk läheb läbi kanali b juhtsilindri 2 parempoolsesse ossa.
Schotkydioodid – ülikõrgsagedus dioodid Zeneri dioodid – stabilnitorid Varikapid e. mahtuvus dioodid Gunnidioodid e. generaatordioodid Varaktorid e. sagedus kordistid
Sagedusmuundureid on kahte liiki: alalisvoolu vahelüliga sagedusmuundurid, mis koosnevad võrgu pinge alalidist ja alaldi väljundisse ühendavast autonoomsest vaheldist.
Sagedusala nimetatakse ka läbilaskeribaks ja tähistatkse sageli B0,7. c) Väljundvõimsus Pvälj, on signaalisageduslik võimsus mida võimendi arendab tarbijal.
Sellel transistoril on võimalus tüürida voolu korraga kahe signaali abil. Teda kasutatakse raadiotehnikas automaatsetes võimenduse regulaatorites, segustites jne.
Scsi - 1 5 MB/s 8 bitti 6m 8 Fast SCSI 10 MB/s 8 bitti 1,5-3 m 8 Wide SCSI 20 MB/s 16 bitti 1,5-3 m 16 Ultra SCSI 20 MB/s 8 bitti 1,5-3 m 5.8.09
Sellised mootorid on ette nähtud tavaliselt tõsteseadmetele, kuid võib Võimalik on lihtsaim programmi juhtimine, näit teekonna- või lõpplülititega.
Sealseks eripäraks on see, et tarbitavad voolud on impulsilise iseloomuga, kuna loogikalülitused tarbivad suurimat voolu just ümberlülitumise hetkel.
Sagedus omadustel on alati mingi piir, seejuures see piir võib olla erineb sõltuvalt sellest, millist tehnoloogiat on kasutatud siirde kujundamisel.
Se2663 - 1K VDE 0530 IP: 20 Is.KL: F Δ/Y U: 230/400V I: 1,7 / 1,0A Mot.DS 0,30 kW cos: 0.76 1400 1/min f: 50Hz 4. Tables of observations
Seejuures sagedu - sest ω0 madalamal sagedusel läbib vool peamiselt võnkeringi induk- tiivharu, sagedusest ω0 kõrgemal sagedusel mahtuvusharu.
Seadiseid nimetatakse stabistorideks. Nende stabiliseerimispinge on väiksem kui stabilitronidel ja ka stabiliseeriv toime on väiksem.
Sanruti on ilmne, et pirrge regltleerimise seaduspärasus mootori sagedusjrrhtimisel sõļtub otseSelt koormustunnusjoone kuiust.
Sellise elektri - ja magnetvälja vastastikuse sõltuvuse tõttu on mõistlik neid käsitleda seotud nähtusena - elektromagnetväljana.
Segaergutusega g - d kas jõukoormuse toiteks kõikidel juhtudel, kus on vaja pinge püsivust liinil ka järsul korrmuse muutumisel.
Selektiivsus – selektiivsuse all mõistetakse seda, kui kaitselüliti lülitab välja selle tarbija toitegrupi, mis on rikkis.
Seadiseid nimetatakse stabistorideks. Stabistori tööpunkt valitakse pinge-voolu tunnusjoone järsult tõusval osal.
Sama seos on rakendatav ka õhus, sest õhu elektromagnetilised omadused erinevad vaakumi omadest tühiselt vähe.
Sellel plaadil on 3 lülitit mille abil same tuvastda pöörlemiskiirust ja asendit ja seda saab teha läbi encoder.
Segment b on kasulikum kustutada 5 ja 6 puhul: b = X 3 ⋅ X 2 ⋅ X 1 ⋅ X 0 ∨ X 3 ⋅ X 2 ⋅ X1 ⋅ X 0
Seadise tööks on vajalik anoodpinge 10..30 V, anoodvool 1..10 mA, küttepinge 1,3..5 V, küttevool 15..150 mA.
Saame katood - tüürelektroodilt avada türistori positiivse impulsiga ja sulgeda negatiivse impulsiga,
Sealjuures on nõudeks,et helenduv täpp oleks väike ja säilitaks oma teravuse igas ekraani punktis.
Sealjuures on maksimaalne emittervool määratud enamuslaengukandjate kontsentratsiooniga emitteris.
Saumikser on kinnise korpusega, ilma õhkjahutusega aparaat, millega ei saa pikka aega töötada.
Sama rc - ahel sõltuvalt impulsside ksetel toimub väikse kord suure ajakonstandiga ahelaga.
Sagedustundlikkuse saavutamiseks on vaja säilitada konstantset mehhaanilist üldtakistust üle terve sagedusspektri.
Sama magnetvoog on aga aheldatud ka sekundaarmähisega ja indutseerib selles elektromotoorjõu
Sellise p - n-siirdega väljatransistori töötamiseks on vaja siirdele anda vastupinge.
Sellepärast ts - e koostamisel kasutatakse ts mähist, kuhu antakse osa koormuse voolust.
Seadistamine tähendab seadme kindlatele parameetritele reguleerimist, häälestamist.
Seadise kest on täidetud madala rõhu all mingi inertgaasi või elavhõbedaauruga.
Sealjuures on baasivool kollektorvoolust tunduvalt väiksem (tavaliselt 1... 8%):
Selektiivsusega on katsestendis tegemist? Hinnata stendi kaitselülitite rakendumist.
Sele 26 - Voolutugevįļse muutumine alalisvoolumagnetil pinge rakendamisel
Scsi seadmed on juba palju aastaid olnud kiiremad ja kallimad kui IDE seadmed.
Schottky diood on diood siirdega metall-pooljuht Juhib ühes suunas hästi.
Sele 22 - 5/2 pneumojaori (bistabiilne) Į:ftiįiii:ffiffig.įfi" ,
Seadmetes on nende kasutegur parem kui MOS transistoride kasutamisel
Sele 7 - Lukustus 3 .2.2 Mälu domineeriva "SET" fiurktsiooniga
Sellel transistoril on võimalus tüürida voolu korraga kahe signaali abil.
Selekt rc - ahel-kahekorden T kujuline sild->kõrge selektiivsus.
Selevõtu ajal on vedelas olekus, seadmete normaaltööl aga tahked.
Sele 4 - Loogilise "JA" ("AND") frrnktsiooni realiseerimine
Sele 43 - Induktiivandur passiivses ja rakendunud oįekus
Sageduse pinge - või vooluseadesisend Sageduse juhtsignaal ry)
Sau - ehk nuimikser on mõeldud püreerimiseks.
Seie 36 - Mitme kontaktigrupiga elektromaņetrelee
Sele 46 - P_N_P väljrrnd normaalselt avatud Ņo)
Sele 51 - KahepooĮse toimega silindri jūtimine.
Sele 33 - Avarud (a) ja sulerud (b) elektriahel
Sele 8 - Mälu domineeriva "SET" funktsiooniga
Sele 16 - 3/2 Pneumojaoti (normaalselt avatud)
Sele 49 - Kontaktväljund ilma indikatsioonita
Sele 14 - Vahetu juhtimise gaU/2pneumojaoti
Sarnased pn - siirde pärisuuna tunnusjoonega.
Sele 13 - Mono- ja bistabiilne pneumojaoti
Sageclustnrrr - rndurit saab progranrnieericia.
Sagedusriba laius on piiratud nii alt kui ülevalt.
Sammupinge - Inimese jalgade vaheline pinge.
Sele 23 - 5/2 pneumojaoti (monostabiilne)
Sele 30 - Normaalselt suletud pneumojaoti
Sellel asjaolul on suur tähtsus transportimisel.
Seadmeid on rohkem kui üks järjestikku.
Sellised mikrofonid on isegi kõrgetel sagedustel
Sele 44 - Mahtuvusanduri tingmeirk
Sele 6 - Loogiline "EI' ("NOT',)
Sele 12 - Siibriga pneumojaotid



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun