Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Säästev areng on aluseks Eesti, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ja ülemaailmsete poliitikate kujundamisel. Säästva ehk kestliku ühiskonna kujundamiseks täidetakse riigi pikaajalisi arengueesmärke ja keskendutakse loodusvarade läbimõeldud kasutamisele, inimeste tarbimisharjumuste kujundamisele, uute tehnoloogiate rakendamisele ja ühiskonna sotsiaalse sidususe suurendamisele.
Säästev areng – on looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise ning tehnoloogiliste ja institutsionaalsete muutuste suunamine sellisel viisil, et tagada nii tänaste kui ka homsete inimeste vajaduste saavutamine ja jätkuv rahuldamine. Sekundaarne suktsessioon – on mingil põhjusel osalt hävinud elustikuga kasvukoha varasema koosluse taastumine ja koha taasasustamine.
Säästev areng on maailma, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ning Eesti poliitikate üks prioriteete. Säästev areng (kasutatakse ka mõistet jätkusuutlik areng) on sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna pikaajaline sidus ja kooskõlaline arendamine, mille eesmärgiks on inimestele kõrge elukvaliteedi ning turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng – maailma foorumid: 1992. aastal toimus Rio de Janeiros ÜRO Keskkonna ja Arengukonverents, kus riigid võtsid vastu Agenda 21 - maailma 21. sajandi säästva arengu tegevuskava aastani 2030. 1997. aasta ÜRO Peaassamblee Eriistung (Rio+5) New Yorgis tehti kokkuvõtteid viie aasta tegevuse tulemustest ning uuendati eesmärke.
Säästev areng on tasakaal inimese elukvaliteedi paranemise ja keskkonna taluvusvõime vahel. „Säästev areng taotleb tasakaalu inimesi rahuldava elukeskkonna, loodusvarade jätkusuutliku kasutamise ja majanduse arengu vahel ning täisväärtusliku ühiskonnaelu jätkumist praegustele ja järeltulevatele põlvedele.
Säästev areng - kasutatakse ka mõistet JÄTKUSUUTLIK ARENG on sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna pikaajaline sidus ja kooskõlaline arendamine, mille eesmärgiks on inimeste kõrge elukvaliteedi ning turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng e. jätkusuutlik areng – mõtteviis, mille järgi inimene on saanud Maa laenuks oma lastelt ja peab seetõttu tagama ressursside jätkumise ja keskkonnakvaliteedi ka tulevastele põlvedel, unustamata siiski sotsiaalset ja majanduslikku heaolu.
Säästev areng ehk jätkusuutlik areng ehk tasakaalustatud areng on kontseptsioon, mida tavaliselt määratletakse kui „arengutee, mis rahuldab praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasuguseid huve.
Säästev areng on looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise ning tehnoloogiliste ja institutsionaalsete muutuste suunamine sellisel viisil, et tagada nii tänaste kui ka homsete inimeste vajaduste saavutamine ja jätkuv rahuldamine.
Säästev areng on ülemaailmne mureküsimus ja see on olnud poliitilises päevakorras 1992. aastast alates. Säästva arengu eesmärgiks on inimestele kõrge elukvaliteedi, turvalise ja puhta elukeskkonna tagamine täna ja tulevikus.
Säästev areng on niisugune areng , mis rahuldab praegused vajadused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade võimalusi oma vajaduste rahuldamiseks. Säästev areng katab kolme suurt valdkonda: sotsiaalsfäär, majandus ja keskkond.
Säästev areng - Brundtlandi komisjon defineeris säästva arengu kontseptsiooni kui sellise arengutee, mis rahuld praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasug.
Säästev areng on see , kui me muudame tänase põlvkonna vajadused nii, et see ei muuda tulevaste põlvkondade vajaduste rahuldamist halvemaks • Puhas keskkond on kaup, millel on täisväärtus.
Säästev areng – on selline majanduslik areng, mis rahuldab inimühiskonna praegusi ja tulevasi vajadusi, optimeerides loodusvarade kasutust ja minimeerides mõju nii eluta kui elusale loodusele.
Säästev areng - sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna sidus ning kooskõlaline arendamine, mis tagab inimestele kõrge elukvaliteedi, turvalise ning puhta elukeskkonna täna ja tulevikus.
Säästev areng – selline looduslike ressursside kasutamise ja säilitamise viis, et tagada praeguse elanikkonna vajadusi sel moel, et oleksid tagatud ka järgmise põlvkonna vajadused.
Säästev areng on eluks hädavajalike loodusressursside (nt. vesi, õhk) selline kasutamine, mis tagab nende säilivuse ka järeltulevatele põlvedele.
Säästev areng on selline areng, kus praegune majanduskasv ja inimeste heaolu suurenemine ei tohi toimuda järeltulevate põlvede ja keskkonna arvelt.
Säästev areng on eluviis, mis looduskasutuses arvestab oleva ja tulevaste põlvkondade huvi 97) Arengustrateegia Säästev Eesti 21 eesmärgid on:
Säästev areng on areng, mis rahuldab praegused vajadused seadmata sealjuures ohtu tulevaste põlvkondade võimalusi oma vajaduste rahuldamiseks.
Säästev areng - arengutee, mis rahuldab praeguse põlvkonna vajadused ja püüdlused, seadmata ohtu tulevaste põlvkondade samasuguseid huve.
Säästev areng – on selline areng, mis tagab praeguse elanikkonna vajadusi sel viisil, et oleksid tagatud ka järgmise põlvkonna vajadused
Säästev areng on EL asutamislepingus sätestatud Euroopa Liidu üldine eesmärk, mis hõlmab kõiki liidu poliitikavaldkondi ja meetmeid.
Säästev areng – areng, mis vastab tänapäevastele vajadustele ohustamata tuleviku põlvkondade võimalusi vastata nende vajadustele.
Säästev areng - sihipärane areng, mis tagab inimeste elukvaliteedi parandamise kooskõlas loodusvaradega ja keskkonna talumisvõimega.
Säästev areng tähendab arengut, mis toimub keskkonna kaitsmise ja säilitamise kaudu keskkonna taluvuspiire arvestades.
Säästev areng - Tänane majanduskasv ja heaolu suurenemine ei tohi toimuda järeltulevate põlvede ja keskkonna arvelt.
Säästev areng on jätkuvalt maailma, Euroopa Liidu, Läänemere piirkonna ning Eesti poliitikate üks prioriteete.
Säästev areng - aastal 1983 moodustati nn Brundtlandi komisjon, mille eesmärgiks oli globaalsete keskk.
Säästev areng on eluviis, mis looduskasutuses arvestab oleva ja tulevaste põlvkondade huve.
Säästev areng on asutamislepingus sätestatud Euroopa Liidu pikaajalise üldeesmärgina.
Säästev areng tähendab tasakaalu kolme valdkonna vahel: keskkond, majandus, ühiskond.
Säästev areng on tee inimtegevuse tasakaalustamiseks loodusega laiemalt.
Säästev areng - Keskkonnahoidlikud põhimõtted Kasutatud allikad :
Säästev areng on kompromiss majandus ja keskkonnainimeste vahel.
Säästev areng on jätkuvalt kogu maailmas üks prioriteete.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun