Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Rootsi aeg – majandus:*vilja väljavedu jätkus, *idakaubandus käis alla, *tekkisid esimesed manufaktuurid ehk tehased, *käsitöölistel oli tsunftikord, mis oli orienteeritud käsitööistele sobiva sissetuleku tagamisele, eesti käsitööiste olukord halvenes alates 16.saj. rahvastik: *tänu rahulikematele aegadele hakkas toimuma loomulik juurdekasv, saabusid ka uusasukad *
Rootsi aeg on periood, mille alguseks peetakse Liivi sõja sündmusi ja lõpuks Põhjasõda, pärast mida algas Vene aeg. Rootsi aja arvestuslik kestus oli 1629-1699. Rahvasuus on levinud selle perioodi kohta ütlus “vana hea Rootsi aeg”, kuid kas see ka tõesti nii oli? Rootsi ajaga kaasnes palju pöördeid - üks neist oli usuelu ja selle üldise tähtsuse muutumine.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli ja see vihastas kuningat ja võttis tagasi ka alad mis olid olnud aadlikel rüütelkonna, mille alaliselt tegutsevaks organiks oli maanõunike parem Liivi sõjale järgnenud ajast ja rootsi ajale järgnenud ajast.

Rootsi aeg – algas 16. sajand teine pool Eesti keel oli almaklassi keel Alamsaksa keelele kerkis piiblikeelena ülemsaksa keel Administratsiooni keelena rootsi keel Ladina keele osatähtsus vähenes Linnad olid mitmekeelsed, maapiirkonnad eestikeelsed Loodi eesti kirjakeel
Rootsi aeg on ajavahemik Eesti ajaloos, mille kestel kuulus Rootsile suur osa Eesti territooriumist. See kestis algas aastal 1561 ja lõppes kas aastal 1710, kui kogu Eesti langes Vene ülemvõimu alla või 1721, kui sõlmiti Uusikaupunki rahu, millega lõppes Põhjasõda.
Rootsi aeg on periood Eesti ajaloos, mille kestel oluline osa praegusest Eesti territooriumist kuulus Rootsile. Tinglikult kestis Rootsi aeg 1629–1699; üldjoontes loetakse selle alguseks Liivi sõda, mille lõppedes jäi Eestimaa Rootsi võimu alla.

Rootsi aega nimetatakse rahvaseas ka ’’vanaks heaks Rootsi ajaks’’, kuid see ’’hea aeg’’ kestis tegelikult meeletult vähest aega. Rootsi kuninga Karl XI valitsemise ajal kuni 1680.aasta suure näljani.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli ka mõned määrused, milles keelati mõisnikel talupoegi omavoliliselt parem Liivi sõjale järgnenud ajast ja rootsi ajale järgnenud ajast.
Rootsi aega nimetatakse tihtipeale „vanaks heaks Rootsi ajaks“. Kuid „hea aeg“ kestis tegelikult väga vähe aega, Rootsi kuninga Karl XI ajast kuni 1680. aasta suure näljani.

Rootsi aeg on periood, mille kestel oluline osa praegusest Eesti territooriumist kuulus Rootsile. Rootsi aeg kestis tinglikult 1629–1699; selle algus ja lõpp on siiski vaieldav.
Rootsi aeg on periood Eesti ajaloos, mille kestel kuulus suurem osa Eesti territooriumist Rootsi kuningriigile. Üldiselt valitses Rootsi võim Eesti aladel terve 17. sajandi.
Rootsi aeg on seotud suurte kindlustustöödega, valmistatakse sõjaks Venemaaga, ehitatud välja suured linnakindlustused Narvas , Tallinnas, Tartus (täiesti hävinud)

Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli ja see vihastas kuningat ja võttis tagasi ka alad mis olid olnud aadlikel juba võimu vähendamisega.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli ärksamate kasvandikega Rootsis, kus demonstreeris ministritele ja võimu vähendamisega.
Rootsi aeg on periood Eesti ajaloos, mille kestel oluline osa praegusest Eesti territooriumist kuulus Rootsi Suurvõimu ajastul Rootsi kuningriigile.

Rootsi aeg on tuntud ka ajaloos kui kõige suurem nõiajahtide aeg. Neid otsiti, sest rahvas pöördus vahepeal muinasusu poole.
Rootsi aeg on Eestit mõjutanud nii positiivselt kui ka negatiivselt, kuid siiski arvan, et selles ajajärgus ületab hea halva.
Rootsi aega nimetatakse ka "Kolme kuninga ajaks", kuna Eestimaal valitsesid kolme erineva riigi kuningad- Rootsi, Poola, Venemaa.

Rootsi aeg on periood Eesti ajaloos, mille kestel oluline osa praegusest Eesti territooriumist kuulus Rootsile.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli LANDESTAAD on välja kujunenud aadliku maariik.
Rootsi aega nimetatakse ka "Kolme kuninga ajaks", kuna Eestimaal valitsesid kolme erineva riigi kuningad.

Rootsi aega nim. ka „Kolme kuninga ajaks“, kuna Eestimaal valitsesid kolme erineva riigi kuningad.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli võimu vähendamisega.
Rootsi aeg - 1629- 1699 (algas Liivi sõjaga) Eesti jäi Rootsi võimu alla.

Rootsi aeg on periood Eesti ajaloos, mille kestuse üle on kaua vaieldud.
Rootsi aega nimetatakse „vanaks heakd rootsi ajaks“ kuna oli keeles.
Rootsi aega nimetatakse Vanaks heaks rootsi ajaks või kuldseks ajaks.

Rootsi aeg on mõjutanud eesti kultuuri arengut märkimisväärselt.
Rootsi aeg – Taastus 1695.aastaks 350 000 – 400 000 inimeseni.

Rootsi aega on nimetatud Eestis heaks ajaks.
Rootsi aega on peetud Eestis heaks ajaks.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun