Sõnu seletav sõnaraamat

Rituaalid on kultuurist tulenevad meetodid, mis aitavad kohaneda inimgruppidega ja rahutust tekitavate sündmustega (näit. pulmad, matused). Siirderituaal on avalik tseremoonia, millega tähistame in. positsiooni muutumist ühiskonnas (näit. leeriskäimisega saab õiguse laulatusele). Rituaalide eesmärgiks on tugevdada kollektiivseid väärtusi, võtta mure tundmatuse ees, hoida in. tundeid grupi kontrolli all.
Rituaalid – müügivõrgust kuni ID kinnitamiseni, autentimine, ... Ja ime on sündinud! Pühak v vaimne/religioosne juht v juhi kuvand– Steve Jobs Salapära, müstika - Apple’ seade kui “altaritagune ruum” – sinna pühendatu ei näe... tarbija ei pea teadma, kuidas ime sünnib – see sünnib kui deus ex machina ...), - nt me ei saa akut välja.
Rituaalid on täpselt määratletud meetmetega , mida kasutatakse selleks , et nõidumine töötaks . Usk nõiduse toimimisse rajaneb suuresti maagilisel maailmamõistmisel , kus millegi jäljendust , kujutist või sümbolit samastatakse originaaliga nii , et sellega sooritatavaid arvatakse mõjutavat reaalset maailma.

Rituaalidel on kindel mudel (sõnalis-kehaline toiming, liturgiline kord), aeg ja kindlad väärtused. Durkheimi järgi on rituaal: kogukonna ühine toiming, millega kinnitatakse ühiseid tõekspidamisi/väärtusi. Religioon annab ühise kogemuspinna, on kollektiivne kogemus ning inimtsivilisatsiooni alus
Rituaalid on vajalikud ühenduse saamiseks vaimude ja teiste maailmadega, võimaldavad šamaanil vaime endasse kogude, on alati seotud sõnmaagia ja šamani varustusega, võivad š lisaks transile viia vahel teadvuse kaotamiseni.
Rituaalid on võtta ühendust vaimus, et saada nende teene, pakkudes neile loomade ohverdusi ja kingitused, et saada abi vormis rikkalikumad toidu, kõrgem elatustase ja parem tervis.

Rituaalid – rituaalis toimub sotsiaalse tunnustuse vahetamine (tervitused, tutvustused). Rituaalid kujutavad endast lihtsate rööpsete kehastatud käikude stereotüüpset seeriat.
Rituaalid on inimesele olulised, kuna neid sooritades kogeb ta teatud rahulolu, positiivseid emotsioone ja turvatunnet. Iga perekond püüab kinni pidada teatud rituaalidest.
Rituaalid - Ringis tantsivad kujud, freskod niisama tantsudest (tavaliselt naised). Loomade ohverdamine (15 saj lõpp isegi). Pilt sarkofaagist on tõendus.

Rituaalideks nimetatakse sümboolseid tegevusi sisaldavaid sündmusi, mis aktualiseerivad kogukonnas kehtivate tähenduste ja väärtuste süsteemi.
Rituaalid on selle kultuuri oluline osa. Lõbutsemine peab korvama intensiivse töö. Sobivad igat liiki konkursid, pidustused ja tseremooniad.
Rituaalidesks nimetatakse kultuurist tulenevaid meetodeid, mis aitavad inimesel kohaneda inimlike tunnetega ja rahutust tekitavate sündmustega.

Rituaalid on teatud stsenaariumi järgi toimuvad sündmused, mis on suunatud teatud väärtuste sisendamisele, sisaldavad tseremooniat.
Rituaalid on korduvad teod, mis leiavad aset teatud aegadel ja kohtades, neis sisalduvad kindlad sümbolid, sõnad ja teod.
Rituaalid on ainukesed raamatud, mis näitavad kõige usutavamal ja asjalikumal moel, kuidas seda kõike teha saab.

Rituaalid on kultuurist tulenevad meetodid inimlike tungidega ja rahutust tekitavate sündmustega kohanemiseks.
Rituaalide ülesandeks on selles kultuuris kaitsta inimesi pideva altminekuohu eest, pakkuda ajutist puhke- ja turvapaika.
Rituaalid – rööpsete pöörumiste seeriad, mida juhib vanem, kes on need vastu võtnud.

Rituaalid on vahendid, mille abil inimesed peavad ühendust üleloomuliku ja pühaga.
Rituaalid on midagi, mida võib iga pulmapaar endale ise luua ja välja mõelda.
Rituaalid on vaimulike endi poolt enda tähtsaks tegemiseks välja nuputatud.

Rituaalid – vereohvrid, jumalate järgi ennustamine sai populaarseks.
Rituaalid on pühendatud just neile (nt kreeklaste Dionysose-kultus).
Rituaalidel on erinevaid vorme, kuid iga isiksus leiab endale sobiva.

Rituaalide abil on paika pandud paljud moraali- ja käitumisreeglid.
Rituaalid on võimukad ning tähtsad osad ideoloogiatest.

Rituaalid - emotsioone looma, kui paljusid on õpetatud.
Rituaalid on enese suhestamiseks uude olukorda.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !