Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Riigikaitse – kehtiva riigikorra ja riigi iseseisvuse tagamine, kõrgeimaks juhiks president • Sisejulgeolek – inimese igapäevane julgeolek ning seaduslike õiguste austamine, kuulub sise- ning justiitsministeeriumi valitsemisalasse • Välisjulgeolek – tagab riigi ja rahva kaitse võimaliku kallaletungi korral Kaitseväeteenistuse kohustus – kehtib 16-60-aastastele tervetele Eesti meeskodanikele, ajateenistusse kutsutakse 18-27-aastased terved Eesti kodakondsust omavad noormehed.
Riigikaitse alal on Vabariigi President riigikaitse kõrgeim juht, esitab Riigikogule kinnitamiseks Kaitsevägede juhataja kandidatuuri, annab sõjaväelisi auastmeid, on Riigikaitse nõukogu juht, teeb ettepanekuid sõjaseisukorra, mobilisatsiooni ja demobilisatsiooni väljakuulutamiseks Riigikogule või kuulutab agressiooni ohu korral ise selle välja ise.
Riigikaitse valdkonnas on seatud sisse piirid ja piirangud.

Riigikaitse on õppeaine, kus saadakse ülevaade relva-ja riviõppest ja esmaabi osutamisest . Lisaks sellele käsitletakse ainetundides tänapäeva julgeoleku-ja kaitsepoliitikat ning õpetatakse kaitsejõudude ülesehitust.
Riigikaitse põhi - võivad teenida kaitsejõududes vaba- mõtted on sätestatud Eesti Vabariigi tahtlikkuse alusel nii lepingulises te- põhiseaduse 10. peatükis, kus on mää- gevteenistuses kui ka Kaitseliidus.
Riigikaitse on seotud kõigi Eesti ülesandeid täita, on tema alluvuses elualade ja institutsioonidega ning ministeeriumid, kellel kõigil on oma seepärast on presidendil volitusi, mil- valitsemisala.

Riigikaitse põhiülesandeks on säilitada Eesti riigi iseseisvus ja sõltumatus, tema maa- ala, territoriaalvete ning õhuruumi lahutamatu ja jagamatu terviklikkus, põhiseaduslik kord ning rahva eluvõime.
Riigikaitse – riigikaitse harjutamine toimub kindlatel harjutusväljakutel, mitte suvalises asukohas ehk kahjustatakse ainult ühte piirkonda mitte tervet Eesti loodust.
Riigikaitse parandamiseks on muid mooduseid, tuleb sisendada poistele maast madalast, et ajateenimine on au asi ja see on vajalik nii inimesele endale kui ka riigi heaolule.

Riigikaitsesse on vajalik, kuna meie selja taga seisvad NATO ja Euroopa Liit ei pruugi välisohu tekkimisel abi osutada võimalikult kiiresti.
Riigikaitset on vaja igale riigile nii sise- kui ka välisvaenlaste eest kaitse leidmisel, sest muidu seda riiki ei eksisteeriks.
Riigikaitse on kõigile, kes tunnevad, et tahavad ning suudavad seista oma riigi eest.

Riigikaitse seisukohalt on turvatud arvutivõrgud äärmiselt olulise tähtsusega.
Riigikaitse - eelarve järsku suurendamist.

Riigikaitse on kogu rahva ühine kohustus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun