Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Retsepti km - ga nr Toiiduained Ühik % 1 bruto neto x bruto x neto Ühiku hind hind hind 0,0 1 Sinihallitsujuust kg 0,0375 38 0,150 0,150 126,08 kr 4,73 kr 151,30 0,0 2 Täisteraleib kg 0,025 25 0,100 0,100 23,83 kr 0,60 kr 28,60 0,0 3 Kõva juust kg 0,025 25 0,100 0,100 71,08 kr 1,78 kr 85,30 0,0 4 Õun kg 20 0,05 40 0,200 0,160 6,58 kr 0,33 kr 7,90 0,0 5 Grillitud kanafilee kg 0,025 25 0,100 0,100 66,50 kr 1,66 kr 79,80 0,0 6 Vahukoor 35% l 0,025 25 0,100 0,100 35,42 kr 0,89 kr 42,50 Praetud purust.
Retseptor - antiretseptor interaktsioon indutseerib virionis konformatsioonilised muutused, mis on olulised partikli edasisel lahtipakkimisel. Rakku sisenemine toimub retseptor- vahendatud endotsütoosi teel, viiruse membraani liitumine vesikulite membraaniga on pH-sõltuv protsess:  Happelistes tingimustes (pH 5- 6) E1:E2 diameerid dissotsieeruvad ja moodutavad E1 tiameerid, on aktiivseks fusion-valguks. Membraani liitumise tulemusena vabaneb viiruse kapsiid tsütoplasmasse.
Retseptorid on : *eksteroretseptorid(võtavad ärritusi väliskeskkonnast); *interorets. (org. sisekeskkonnast); *propriorets.(paiknevad lihastes, kõõlustes, sidemetes). Aferentsete neuronite kehad paiknevad ganglionites (selja- ja peaajunärvide lähtekohas)) ja * eferentne e. motoorne osa, mis jaguneb omakorda *somaatiliseks motoorseks – ül. aktsioonipotensiaalide juhtimine KNS-st skeletilihastele.
Retseptor - farmakoloogilises kõnekeeles kaks tähendust: –  Molekul, millega seondumine on vajalik ravimi toime avaldumiseks (farmakoretseptor) –  Membraanimolekul, mille looduslik ül on ära tunda virgatsainemolekule Tõelistesse retseptoritesse toimivad farmakonid on agonistid4, antagonistid5, partsiaalagonistid6 & inversagonistid7.
Retseptor – aistinärritusele reageeriv rakuosa Sünapsid – kahe neuroni vahel asetsev kontaktne piirkond Ganglion – neuronite kehade kogumik Hallaine – peamisteks elementideks on neuronite kehad ja nende vahele jäävad närvikiudude lõpp- ja algusosad ning neurogliiarakud Valgeaine – koosneb müeliinkestaga kaetud närvikiududest
Retseptor - vahendatud endotsütoos tähendab, et mingi molekul, mis on rakku ümbritsevas keskkonnas, seostub kõigepealt plasmamembraanis oleva temale spetsiifilise retseptormolekuliga, seejärel käivitub endotsütoos ning see molekul satub klatriiniga kaetud vesiikulisse kompleksis oma retseptoriga.
Retseptor - meeleelundi spetsiifiline osa, mis reageerib erinevatele ärritajatele (stiimulitele). Retseptoriteks võivad olla närvirakud või elundid, mis reageerivad keskkonna teatud mõjutustele ning muudavad ärritused spetsiifilisteks erutusprotsessideks s.o. aktsioonipotentsiaalideks.
Retseptor on olemas ka neuronitel. Replikatsiooni vaata retroviiruste üldosast, transkribeerib gag, pol, env geene, lisaks teeb veel tax–proteiini, mis transaktiveerib IL–2 ja tema retseptorit kodeerivaid geene – aktiveeritakse infitseeritud raku kasv.
Retseptaar - käsimüüja juhindub oma töös:
Retseptor - rakud  vestibulaarganglion  vestibulaartuumad ajutüves (teatud määral info lahkneb poolringkanalitest ja mõigust ning kotikesest erinevatesse ajutüve tuumadesse)  ülenevad ja alanevad teed (peaju ja seljaaju poole)
Retseptaar - käsimüüjal on õigus:
Retseptorid ehk tundenärvilõpmed-võtavad ärritusi vastu ning muudavad ärritusenergia närviimpulssideks; • närvikiud-toimetavad närviimpulsse edasi • peaaju piirkonnad-toimub närviimpulssidena saabunud info töötlemine.
Retseptori ekstatsellulaarosa on sarnane antikeha Fab regiooniga. Hinge regioon ühendab retseptori polüpeptiidahelate ekstratsellulaarosa T-raku membraaniga. Samuti toimub selles piirkonnas TCR polüpeptiidahelate ühendamine ühe
Retseptorid on valendiku pool, oma peptiidhormoonid (sekretiin, CCK, motiliin, 13 GIP, serotoniin jt) vabastavad nad verre, samas CCK toimib ka uitnärvi CCK-A retseptorile ning esineb ka lokaalseid toimeid.
Retseptor e. ärritust vastuvõttev organ 2. aferentne neuron e. toomanärv 3. refleksikeskus - s.o. närvirakkude kogum peaajus või seljaajus 4. eferentne neuron e. viimanärv 5. tööelund e. efektor
Retseptor – vastuvõtmine, võtab vastu erinevat informatsiooni(haistmine), tundenärvilõpmed - sensoorsete närvirakkude dendriidid; võtab vastu ärritusi nii sise- kui ka väliskeskkonnast.
Retseptor – on aferentsete närvirakkude dendriidide lõpmed, mis asuvad kõikides elundites (nahas, lihastes, siseorganites) ning võtavad vastu ärritusi nii sise kui ka väliskeskkonnast.
Retseptiivne ehk Wernicke afaasia eelmise vastandina põhjustab patsientidel neile suunatud kõne mittemõistmise, kuigi nad suudavad korrata neile öeldud sõnu ja vastamiseks on nad valmis.
Retsept on 1:1 (värv.H2O2). 10/ võib kasutada 1:1 või 1:2 (värv: H2O2) mõjuaeg 25-35 minutit. Spetsblondi retsept 1:2, võib kasutada 3%, 6%, 9% ja 12% vesinikku, mõjuaeg 45-
Retseptor - vahendatud endotsütoos – retseptoriga seostub ligand (LDL, insuliin) ja ligand-retseptor kompleks viiakse rakku (Chol sisenemine rakku). Samamoodi sisenevad viirused.
Retseptor - rakud  vestibulaarganglion  vestibulaar-tuumad ajutüves (info lahkneb veidi) poolringkanalitest ja mõigust ning kotikesest eri ajutüve tuumadesse)  ajukoor.
Retseptor – võtab ärrituse kk vastu Aferentsed närvirakud – saadavad info KNS. Eferentsed närvirakud – analüüsitud info vastuvõtt KNS’st ja saatmine elunditesse.
Retseptikeskus on retseptide väljakirjutamiseks ning töötlemiseks loodud elektrooniline andmekogu. Apteeker väljastab digiretsepti alusel ravimi patsiendi isikukoodi alusel.
Retseptorid on blokeeritud. Kuna neuroleptikumide afiinsus retseptori suhtes on oluliselt suurem kui DA-l, ei suuda virgats tavalistel tingimustel retseptoreid hõivata.
Retseptor - tundenärvi lõpmed kehapinnal, spetsialiseeritud meeleorganis (silm kõrv) või siseorganeis. Retseptor on ärrituste vastuvõtjana funktsioneeriv osa
Retsept on 1:2 Mõjuaeg on 15- 45 minutit Mõjuaeg sõltub pealekandmisosavusest, soovitud heledusest, juuste värvist ja struktuurist ja vesiniku portsendist.
Retseptorid – need on valgulise ehitusega ja hormoonispetsiifilised. Retseptorid võivad asuda rakumembraanis, aga ka tsütoplasmas, mitokondrites või tuumas.
Retseptorid on spetsialiseerunud kindlaliigilsite (kindla modaalsusega) ärrituste vastuvõtmiseks. Ajukoore erinevatel osadel on spetsiifilised funktsioonid.
Retseptorid — hormoonsüsteem; närvisüsteem rindkere kompressioon — rindkere vigastused rindkerevigastus (kinnine, penetreeriv) — rindkere vigastused
Retseptor – väliskeskkonna muutuseks kohandunud rakk, kus vahendavad signaalid kutsuvad esile seisundimuutusi, mis omakorda käivitavad närviimpulsid.
Retseptor – rakumembraanis esineb valke, mis edastavad väliskeskkonna infot raku sisemusse (keele limaskesta retseptorvalgud nt aitavad maitset tunda)
Retseptor – mõningad valgud, mis edastavad väliskeskkonna infot raku sisemusse – näiteks keele limaskesta retseptorvalgud aitavad maitset tunda.
Retseptorid - aferentsete neuronite dendriitide lõpmed, mis asuvad kõikides elundites ning võtavad vastu ärritusi nii sise- kui ka väliskeskkonnast.
Retseptikeskus on retseptide (ravimid, imikutoidud, meditsiiniseadmed ) väljakirjutamiseks ning töötlemiseks asutatud elektrooniline andmekogu.
Retseptor – analüsaatori perifeerne osa, mis võtab vastu välisärritusi ja kust saavad alguse KNS-i suunduvad aferentsed närvikiud.
Retseptiivseks väljaks on see võrkkesta ala, mille ärritamine valgusega põhjustab ganglionirakkudelt lähtuva impulsatsiooni tõusu või languse.
Retseptor - türosiinkinaasid koosnevad transmembraansest retseptorist, millel on tsütoplasmasse ulatuv türosiinkinaasi domeen.
Retseptor - võtab vastu ärrituse 2.Aferentne e. sensoorne närv-kannab erutuse aktsioonipotensiaali näol kesknärvisüsteemi.
Retseptor on lokaliseerunud ER membraanis, sarnane bakterites levinud kahekomponendiliste histidiinikinaassete retseptoritega.
Retseptoorne osa – võrkkestas kepikesed ja kolvikesed Juhtiv osa – II peaajunärv Tsentraalne osa – suuraju kukla sagara pool
Retseptor - türosiinkinaasid mängivad olulist rolli rakkude jagunemise, diferentsieerumise ja morfogeneesi reguleerimisel.
Retseptorid on laialt levinud kogu KNS. Inimesel tema manustamine põhjustab iiveldust, ärevust ja vähendab soovi süüa.
Retseptorfunktsioon – väliskeskkonnast info raku sisse (nt. liigub amööb toidu suunas ja kingloom ujub soolast eemale)
Retseptor - ---------------► REFLEKSIKESKUS ----------------► TÖÖELUND aferentne neuron eferentne neuron
Retseptoreid on vähe, neurotransmitterite vabanemine vähenenud või lammutaja ensüümi MAO töö liiga raske.
Retseptor – inimese naha omalaadne meeleelund, millega me tunneme valu, sooja, külma jms puuteärritusi.
Retseptorid - Karvarakud (karvakesed - stereotsiilid ja 1 pikk kinotsiil) Stiimuli tüüp- Mehhaaniline.
Retseptoorne funktsioon - retseptorite koostis ja toime rajaneb valkudel ( näiteks rakumembraani pinnaretseptorid)
Retseptiivne – teiste jutust aru saamine, selle lahti mõtestamine; eelneb alati eneseväljendamisele
Retseptorfunktsioon on see, et rakumembraanis on valgud, mis edastavad väliskeskkonna infot raku sisemusse.
Retseptoorne osa – võrkkestas kepikesed ja kolvikesed -> Juhtiv osa – II peaajunärv/ nägemisnärv
Retseptorid on spetsialiseerunud kindlaliigiliste (kindla modaalsusega) ärrituste vastuvõtmiseks.
Retseptoorsed rakud on varustatud peente karvakeste e. ripsmetega, mis sültja massi liikumisel painduvad.
Retseptorid on sekundaarsed närvirakud, see tähendab, et neil puuduvad omad närvirakujätked.
Retseptor - on ärrituste vastuvõtja 8.Nimeta aineid, mis satuvad rakku difusiooni teel.
Retseptorid - kui ligand on seostunud, siis retseptor muutub ensümaatiliselt aktiivseks.
Retseptid on nagu alati lihtsad ja arusaadavad. Äädikas aitab soolarante eemaldada.
Retseptorid on funktsionaalselt kompleksis trimeersete GTPaasse aktiivsusega valkudega.
Retseptor - tundenärv-piklikaju-liigutusnärv-diafragma ja roietevahelised lihased.
Retseptor ehk närvirakk. Võtab info vastu -------närv, viib KNS----> KNS, peaaju,
Retseptor - moodustavad närvirakkude kogumid ja nende talitlust soodustavad rakud.
Retseptor on nagu lukuauk, mis avab ukse, kui hormooni näol on õige võti olemas.
Retseptor – tundenärvi lõpmed Analüsaator – selle vahendusel tekib aisting.
Retseptor - meele elundi spetsiifiline osa, mis reageerib erinevalt ärritajale.
Retseptorfunktsioon – membraanide valgud mis edastavad informatsiooni väliskeskkonnast.
Retseptiivne tasand - kõnet tajutakse osaliselt, ilmseb lapsel esimese eluaasta lõpul.
Retseptor – Väliskeskkonna muutust vahendava signaali esile kutsuvad rakud.
Retseptaar - käsimüüjaga sõlmib ja lõpetab töölepingu apteegi juhataja.
Retseptor - , regulatoorset, kaitse-, liikumis- ja energeetilist funktsiooni.
Retseptoreid on seal ligi 200 miljonit, vastukaaluks inimese viiele miljonile.
Retseptor – töötlevad ärritust, väliskeskonnast või sisekeskonnast;
Retseptoorne - Rakumembraani pinnaretseptorid annavad välissignaale edasi.
Retseptides on kuumutamise kestus antud minutites või isegi sekundites.
Retseptor on ärrituste vastuvõtjana funktsioneeriv osa organismis.
Retseptorid on organismi osad, mis suudavad erutust vastu võtta.
Retsepti koostises - nisutooted küpsevad kiiremini,kui rukkitooted.
Retseptoorne funktsioon - retseptorite koostis ja toime rajaneb valkudel.
Retseptoorne funktsioon - a) valgustundlikud valgud, mis valguse mõjul
Retseptor - edastab väliskeskkonna infot raku sisemusse.
Retseptor - substraadi selle fosforüülimise läbi.
Retseptor - on info vastuvõtjad ja välja saatjad.
Retseptoorne – retseptorvalgud. Liikumisfunktsioon.
Retsept on mõeldud umbes kaheksale sööjale.
Retseptaar - käsimüüja põhiülesanneteks on:
Retseptor - maitsmispungadel olevad tunderakud.
Retseptorid on teistes kudedes üle organismi.
Retsept on mõeldud kümnele sööjale.
Retseptor - ärritust vastuvõttev organ
Retseptor – transmembraanne valk
Retseptor – tundenärvi lõpmed
Vote UP
-1
Vote DOWN
Retseptorfunktsioon - rakumembraanis asuvad valgud, mis edastavad välisinfor raku sisse(maitse
Vote UP
-1
Vote DOWN
Retseptiivne kõne – saame aru Ekspressiivne kõne – seletame
Vote UP
-1
Vote DOWN
Retseptaar - KÄSIMÜÜJA AMETIJUHEND LUULE VÄITS
Vote UP
-1
Vote DOWN
Retsepti kaal on tehtud alati ühele portsjonile.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun