Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Redoksreaktsioon on keemiline reaktsioon, mille juures elektronid lähevad üle redutseerijalt oksüdeerijale ning esimese oksüdatsiooniaste suureneb, teise oma samal ajal väheneb (elektronide üleminek ühelt aatomilt teisele).  Oksüdatsiooniaste on elemendi aatomi laeng ühendis, eeldusel, et ühend koosneb ioonidest ühe elemendi kaupa.
Redoksreaktsioonid on reaktsioonid, kus keemiliste elementide oksüdatsiooniaste muutub- o.a suureneb, kui oksüdeerub ja väheneb, kui redutseerub. Järgneb PbSO4+2H2O→Pb(OH)2+ SO42-+2H+ . Püriit merevees (summaarne reaktsioon) 4FeS2+15O2+14H2O→4Fe(OH)3+ 8SO42-+ 16H+ 26. Aeroobsed ja anaeroobsed protsessid hüdrosfäärid
Redoksreaktsioonid - Kõige tavalisemad reaktsioonid metabolismis Osaleb 2 reageerivat molekuli, üks oksüdeerub ja teine peab elektronid aksepteerima Identifitseeritavad kui reaktsioonid kus toimub vesiniku aatomi ülekanded Redoksreaktsioone katalüüsivad oksüreduktaasid Paljudes reaktsioonides kasutatakse koensüüme
Redoksreaktsioonides on seotud kaks vastandlikku protsessi: ühe elemendi redutseerumisega peab kaasnema teise elemendi oksüdeerumine Fe + S → FeS Selles reaktsioonis raud on redutseerija, mis oksüdeerus raud(II)iooniks ja väävel on oksüdeerija, mis redutseerus sulfiidiooniks.
Redoksreaktsioonide suund – elektrokeemias toimuv, metallide korrosioon ja palju muud sarnast – sõltub sellest kuidas ―suhtuvad‖ metallid (vt. järgmine slide – elektronegatiivsusesed) oma elektronidesse ehk elektronid liiguvad suunas kus vaba energia (G) on väiksem.
Redoksreaktsioon – reaktsioon, milles toimub elektronide üleminek ning muutuvad elementide oksüdatsiooniastmed. Redoksreaktsioonides on seotud kaks vastandlikku protsessi: ühe elemendi oksüdeerumisega kaasneb teise elemendi redutseerumine.
Redoksreaktsiooni suund on määratud temas osalevate elementide elektrokeemiliste potensiaalidega (E), mis on standardelemendist ja antud elemendist koostatud elektrokeemilise elemendi (nn. galvaanilise elemendi) elektromotoorne jõud.
Redoksreaktsioonid – toimub kõigi või osa valentselektronide ülekanne ühtedelt aatomitelt, molekulidelt või ioonidelt teistele aatomitele, molekulidele või ioonidele ja vähemalt kahe aine oksüdatsiooniaste muutub.
Redoksreaktsioon - keemiline reaktsioon, mille juures elektronid lähevad üle redutseerijalt oksüdeerijale ning esimese oksüdatsiooniaste suureneb, teise oma samal ajal väheneb (elektronide üleminek ühelt aatomilt
Redoksreaktsioonid on reaktsioonid, mis on seotud elektronide üleminekuga ühelt aatomilt teisele. Redutseerija on aine või ioon, mille koostises olevad aatomid loovutavad elektrone, aine ise seejuures oksüdeerub.
Redoksreaktsioon - on reaktsioon, mille käigus ained loovutavad ja liidavad elektrone ja sellega kaasneb elementide öksüdatsiooniastme muutumine neutralisatsioonireaktsioon-happe ja aluste vaheline reaktsioon
Redoksreaktsioon on keemiline reaktsioon, mille käigus üks aine redutseerub ja teine oksüdeerub, kusjuures esimese aine oksüdatsiooniaste suureneb ja teise oksüdatsiooniaste väheneb.
Redoksreaktsioon - protsess, kus elementide oksüdatsiooniastmed muutuvad Redoksreaktsioonist võtavad osa: I) redutseerija-aine, mis loovutab elektrone, oksüdatsiooniaste kasvab
Redoksreaktsioon – reaktsioon, milles muutuvad elementide oksüdatsiooniastmed, toimub oksüdeerumine ja redutseerumine – redutseerija oksüdeerub, oksüdeerija reduseerub
Redoksreaktsioon – keemiline reaktsioon, mille juures elektronid lähevad üle redutseerijalt oksüdeerijale ning esimese oksüdatsiooniaste suureneb, teisel väheneb.
Redoksreaktsioon - keemiline reaktsioon, milles toimub elektronide üleminek ühtedelt osakestelt teistele, sellega kaasneb elementide okspdstsiooniastme muutus.
Redoksreaktsioon – reaktsioon, kus toimub üheaegselt nii elektronide liitmine kui ka loovutamine. Redutseerija – loovutab elektrone, toimub oksüdeerumine.
Redoksreaktsioonid – reaktsioonid mille käigus muutub elementide o.a. Redoksreaktsioonides toimub alati korraga oksüdeerumine ja redutseerumine.
Redoksreaktsioon – keemiline reaktsioon, millega kaasneb eletronide liitmine ja loovutamine ning elementide oksüdatsiooniastme muutus.
Redoksreaktsioonid - on reaktsioonid, mille käigus muutub elementide oksüdatsiooniaste. Alati korraga redutseerumine ja oksüdeerumine.
Redoksreaktsioon - keemiline reaktsioon, milles toimub elektronide üleminek ühtedelt osakestelt teistele, sellega kaasneb oa muutus.
Redoksreaktsioon –  keemiline reaktsioon, millega kaasneb elektronide üleminek ja elementide  oksüdatsiooniastme muutus.
Redoksreaktsioonid on reakts, mille käigus elementide o-a muutub N:põlemine. See on seotud üleminekuga ühtedelt osakestel teistele.
Redoksreaktsioonidel on suur tähtsus looduses, tehnikas : saaduse tekkesoojuste algebraliste summaga, millest on lahutatud lahustuvus.
Redoksreaktsioon – reaktsioon, milles toimub elektronide üleminek; redoksreaktsoonis muutuvad elementide oksüdatsiooniastmed.
Redoksreaktsioonis on alati lämmastiku aatomid oksiidid NO3-+1e+2H+ =NO2↑+H2O ja NO3+3e 4H+=NO↑+2H2O Kuningvesi Au+3HCl+HNO3.
Redoksreaktsioon - Redoksreaktsioon on keemiline reaktsioon, mille käigus aatom (või ioon) liidab või loovutab elektrone.
Redoksreaktsioonides on seotud kaks vastandlikku protsessi: ühe elemendi oksüdeerumisega kaasneb teise elemendi redutseerumine
Redoksreaktsioonid - oksüdatsiooniastme muutuseta ja muutusega kulgevateks reaktsioonideks. n Zn + CuSO4 → ZnSO4 + Cu II 0
Redoksreaktsioon – keemiline reaktsioon, millega kaasneb elektronide üleminek ja elementide oksüdatsiooniastme muutus.
Redoksreaktsioon – Reaktsioon, kus kahe aine o.a-d muutuvad / toimub elektronide üleminek ühtedelt osakestest teistele
Redoksreaktsioon –  reaktsioon, mille käigus muutub elementide oa. Toimub oksüdeerumine ja redutseerumine.
Redoksreaktsioonid - reaktsioonid, milles reageerivates ainetes muutuvad mõnede elementide aatomite oksüdatsiooniastmed.
Redoksreaktsioon – reaktsioon, milles toimub elektronide üleminek, muutuvad elementide oksüdatsiooniastmed
Redoksreaktsiooniks nim. keemilist reaktsiooni, mille käigus muutub reageerivate ainete oksüdatsiooniaste.
Redoksreaktsioonides on seotud kaks vastandlikku protsessi: ühe elemendi redutseerumisega peab kaasnema
Redoksreaktsioon – reaktsioon, mille kulgemisel muutub reageerivate ainete koostiselementide o.a.
Redoksreaktsioon on keemiline reaktsioon, mille käigus aatom liidab või loovutab elektrone.
Redoksreaktsioon – reaktsioonid, mis kulgevad oksüdatsiooniaste muutusega või muutuseta.
Redoksreaktsioonid - reaktsioonid, mis on seotud elektronide üleminekuga ühelt aatomilt
Redoksreaktsioon - reakstioon, milles mõningate elementide oksüdatsiooniaste muutub.
Redoksreaktsioonid on reaktsioonid, mille käigus muutub elementide oksüdatsiooniaste.
Redoksreaktsioonid on reaktsioonid, mille käigus muutub Termokeemia võrrandid.
Redoksreaktsioonides on üks lähteainetest redutseerija ja teine oksüdeerija.
Redoksreaktsioonides on üks lähteainetest oksüdeerija, teine redutseerija.
Redoksreaktsioo – On reaktsioon mille käigus muutub elementide o-a
Redoksreaktsioon - mille käigus aatom liidab või loovutab elektrone.
Redoksreaktsioon - toimub elektronide ülekanne ühelt ainelt teisele.
Redoksreaktsioonid - toimub elektronide ülekanne ühelt ainelt teisele.
Redoksreaktsioon – reaktsioon, mille käigus muutub elementide o.-a
Redoksreaktsioon – reaktsioon, milles elementide o-a’d muutuvad.
Redoksreaktsioon - reaktsioon, mille köigus elementide o.a muutub
Redoksreaktsioonid - on oksüdeerimis- ja redutseerimisreaktsioonid.
Redoksreaktsioonid on põlemine ja metallide reageerimine hapetega.
Redoksreaktsioon – metalli reageerimine leelise lahusega.
Redoksreaktsioonidel on suur tähtsus looduses ja tehnikas.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun