Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Rasedus - ja sünnituspuhkus-naisel on õigust saada rasedus- ja sünnituspuhkust 140 kalendripäeva (TLS § 59 lg 1). Seda võib kasutada vähemalt 70 kalendripäeva enne arsti määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva. Õigus sünnitushüvitisele täies ulatuses on naisel juhul, kui ta on jäänud rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 kalendripäeva enne arsti määratud eeldatavat sünnitamiskuupäeva.
Rasedus - sünnituspuhkuse lõppemise järel hakkab vanem saama vanemahüvitist (§ 59)  lapsendaja puhkus 70 kalendripäeva, alla 10-aastase lapse lapsendamise korral, alates kohtuotsuse jõustumise päevast; (§ 61)  lapsehoolduspuhkus alla 3- aastase kasvatamiseks emale või isale; Puhkust saab kasutada üks vanem ja seda võib kasutada osade kaupa.
Rasedusaegne paanikahäire - 2-4% esineb ja sünnitusjärgset ph.4-6% Enamiks naisi -ligikaudu pooled on tundnud ph-t. Esineda võib ka sünnitusjärgne psühhoos – 1000-st 2-l. On andmeid,et seostub skisofreeniaga.Sümptomid tekivad kuskil 2 nädala pärast, lisaks PPD sümtomitele lisanduvad hallutsinatsioonid,mis on seotud lapsega, meelepetted,mis on lapsega seotud.

Rasedus – Laparoskoopia protseduuriga koos käib ka uus viljatuse ravi, mida nimetatakse “suguraku munajuha sisse ümberistutamiseks“ (Gamete Intra-Fallopian Transfer (GIFT)). Protseduuris minnakse mööda viljatuse probleemist, asetades sperma ja varaküps munarakk otse viljatu naise munajuhasse elusolendisiseseks/in vivo viljastamiseks.
Rasedus - ja sünnituspuhkus 140 kalendripäeva • Isapuhkus 10 tööpäeva • Lapsendaja puhkus 70 kalendripäeva • Lapsehoolduspuhkus, kuni lapse 3. eluaastani • Lapsepuhkus 3-6 tööpäeva Lapsevanemad ja rasedad • Vaba aeg sünnituseelseks läbivaatuseks • Lisavaheajad lapse toitmiseks 30min iga 3 tunni järel
Rasedus - ja sünnituspuhkus 1. Liikmesriigid võtavad tarvitusele vajalikud meetmed tagamaks, et artiklis 2 määratletud töötajatel oleks õigus saada vähemalt 14 nädala pikkune katkestamatu rasedus- ja sünnituspuhkus enne ja/või pärast sünnitust vastavalt siseriiklikele õigusaktidele ja/või tavadele.

Rasedus - ja sünnituspuhkust on õigus saada 140 kalendri päeva (TLS §59 lg 1). Naisel on õigus hakata kasutama rasedus- ja sünnituspuhkust vähemalt 70 kalendripäeva enne arsti määratud eeldatavat sünnitustähtpäeva. Sellest hetkest muutub rasedus- või sünnituspuhkus sissenõutavaks.
Rasedus - ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust, mehele vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal, samuti vanemale, kes kasvatab kuni 7-aastast last ja vanemale, kes kasvatab 7-10-aastast last, lapse koolivaheajal.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse ajal; 3) vanemale, kes kasvatab kuni 7-aastast last; 4) vanemale, kes kasvatab 7-10-aastast last lapse koolivaheajal; 5) alaealisele; 6) töövõime osaliselt kaotanud töötajale pärast tööga seotud tervisekahjustust.

Rasedus - ja sünnituspuhkust ning lapsehoolduspuhkust või on ajateenistuses ja asendusteenistuses. PUHKUSE AJAKAVA: Puhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötaja soove, mis on mõistlikult ühitatud tööandaja ettevõtte huvidega.
Rasedus - ja sünnituspuhkus: Naisel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust 140 kalendripäeva. Nimetatud puhkus muutub sissenõutavaks vähemalt 70 kalendripäeva enne arsti määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse ajal;  vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;  vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last, – lapse koolivaheajal;  koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

Rasedus - ja sünnituspuhkusel viibimine 3. Riigi või kohaliku omavalitsusorgani poolt pandud ülesannete täitmine Töötaja on kohustatud tööandjale teatama puhkuse kasutamist takistavatest asjaoludest.
Rasedus - ja sünnituspuhkus – seda puhkust on õigus saada naisel 140 kalendripäeva ulatuses ning see muutub sissenõutavaks vähemalt 70 päeva enne arsti määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva.
Rasedus - ja sünnituspuhkust • töötaja peab teavitama oma rasedusest või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda.

Rasedus - ja sünnituspuhkus Naisel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust 140 kalendripäeva. Isapuhkus Isal on õigus saada kokku kümme tööpäeva isapuhkust kahe kuu jooksul.
Rasedus - ja sünnituspuhkust; täidab perekondlikke kohustusi (näiteks kasvatab lapsi, hooldab vanemaid vms); on haige; esindab teisi töötajaid; on aja- või asendusteenistuses.
Rasedus on dünaamiline protsess, mille jooksul üherakulisest inimsügoodist saab sajast triljonist rakust koosnev täiskasvanu, on ehk kõige märkimisväärsem nähtus looduses.

Raseduse ajal on vägivalla kasutamine naisele ja tema lapsele eriti ohtlik, sest see mõjutab väga tugevalt lapse tervist ning võib juhtuda, et laps on sündides surnud või puudega.
Rasedus – nakatunud naiselt lootele/vastsündinule (raseduse ajal, sünnituse käigus ja/või rinnaga toitmisel) 4. Nakatunud vere ülekanne või nakatunud organi siirdamine.
Rasedus - eelne seksuaalelu näib kui kauge ja tundmatu minevik. Umbes kuus nädalat peale sünnitust on paranenud õmblused ning ka organid on oma endised mõõdud taastanud.

Rasedus on aeg, mil naine on organismis toimuvate muutuste tõttu segaduses ja seetõttu on oluline töökoht säilitada, et oleks olemas miski, mis on tuttav ja stabiilne.
Raseduse ajal on vaja olla eriti tähelepanelik selle suhtes, sest loode saab kõik oma vitamiinid just emalt ja kui emal on vitamiinipuudus, kannatab selle all ka loode.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse saamiseks peab töötaja esitama tööandjale vastava avalduse, kus tuleks kindlasti ära märkida, mis puhkusele minnakse ja millal.

Rasedus on situatsioon,kus TSH tase võiks olla pigem normi alumise piiri poole , kui ülemisel piiril, rääkimata ,et võiks kesta subkliiniline hüpotüreoos.
Rasedus on jagatud kolmeks trimestriks: raseduse esimene trimester kestab 12 nädalat, teine trimester kestab 13.-26. nädalat ja kolmas trimester on 6. kuni 9.
Rasedus – ja sünnituspuhkus Makstakse 24 nädalat rasedus­ja sünnituspuhkust.  Sellest 4 nädalat jääb enne prognoositud sünnituse  aega.

Rasedus - ja sünnituspuhkuse aja eest maksab hüvitist Haigekassa 100% töötasust ravikindlustus seaduse (RaKS, RT I 2002, 62, 377; 10.06.2011, 7) kohaselt.
Rasedus on kestnud vähemalt 10 nädalat (embrüol luid ei ole).Kogu protseduur toimub emakakaela välisava kaudu, ilma visuaalse kontrollita, tunde järgi.
Raseduse ajal on vaja rauapreparaate kasutada vastavalt nõuandla ettekirjutusele, sest normaalne toitumine ei suuda katta loote kasvamisest tulenevaid vajadusi.

Raseduse ajal on ülioluline foolhappe tarvitamine, tuleb võtta nii foolhapet sisaldavaid toiduaineid kui ka osta foolhappe sisaldavat preparaati apteegist.
Rasedus on väga hea aeg pöörata suuremat tähelepanu toitumisele, alustada kehaliselt aktiivsema elustiiliga või näiteks loobuda suitsetamisest.
Rasedusaegne diabeet ehk gestatsioonidiabeet on diabeedi vorm, mis võib tekkida naistel raseduse ajal. Rasedusaegne suhkrutõbi kaob reeglina pärast rasedust.

Raseduse ajal on suurenenud vajadus toiduenergia, valgu ja mõnede mikroelementide nagu tiamiin, riboflamiini, folaadid ja vitamiinide A, C ja D järele.
Rasedus - ja sünnituspuhkus antakse naisele sünnituslehe alusel 140 kalendripäeva, mitmike ja tüsistusega raseduse puhul 154 kalendripäeva.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse lõppemisel on naisel õigus kasutada paranenud töötingimusi, millele tal oleks tekkinud õigus äraoleku ajal.

Rasedus - ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.
Rasedus - ja sünnipuhkus Naisele antakse rasedus- ja sünnipuhkust 70 kalendripäeva enne ja 56 kalendripäeva pärast sünnitust.
Rasedus - ja sunnituspuhkust või vahetult pärast lapsehooldupuhkust: mehel vahetult pärast lapsehooldupuhkust või naise raseus.

Rasedus - (graviditas), graviidsus, naise füsioloogiline seisund, mille ajal tema organismis areneb viljastatud munarakust laps.
Rasedus on ka õppimise aeg: õppida tundma oma keha, muutuseid raseduse ajal, beebi hooldust, esmaabi ja turvalisuse tagamist.
Raseduse ajal on tihti tõusnud vere settereaktsioon, võib esineda leukotsüütide arvu suurenemist, suurenenud on vere hüübivus.

Rasedus - ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda.
Rasedus - ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise
Rasedusaegne jooga on suurepärane ettevalmistus sünnituseks, sest omandatud hingamine ja liikumine on sünnitusel kergesti kasutatav.

Raseduse ajal on soovitav vältida konservate ning valida menüüsse toiduained, kus kunstlikke aineid ei ole või on neid vähe.
Rasedus - ja sünnituspuhkus; – lapsendaja puhkus; – lapsehoolduspuhkus; – lapsepuhkus; – tasustamata lapsepuhkus.
Rasedus - ja sünnituspuhkusel viibimine; • riigi- või kohaliku omavalitsusorgani poolt pandud ülesannete täitmine.

Rasedusaegne diabeet ehk gestatsioonidiabeet ...........................................................6 Diabeedi hilistüsistused.
Rasedus on   protsess,   mille   käigus   naine   kannab   oma   kehas   üht   või   mitut   järglast.
Rasedusaegne hüpertensioon on üsna sage seisund, mis kujuneb üldjuhul välja pärast 28.rasedusnädalat ning kaob pärast sünnitust.

Rasedus - ja sünnituspuhkus Naisele antakse sünnituslehe alusel rasedus- ja sünnituspuhkust 140 kalendripäeva.
Raseduse ajal on vaja rohkem hapnikku, et tagada lapsele normaalne areng ja kasv. Sellepärast suureneb hingamissagedus.
Rasedus - ja sünnituspuhkust enne ja/või pärast sünnitust vastavalt siseriiklikele õigusaktidele ja/või

Raseduse ajal on eelsoodumus kõrvalkilpnäärmete alatalitluseks, mistõttu esinevad kaltsiumi ainevahetushäired.
Rasedusaegsed mured on enamasti põhjustatud hormonaalsetest muutustest ja organismile langevast lisakoormusest [8].
Rasedus - ja sünnituspuhkus liidetaxe ja antaxe täies ulatuses sôltumata lapse sündimise päevast.

Rasedus on lisakoormus kõhunäärmele, mis põhjustab mõnedel naistel diabeedi tekke raseduse ajal.
Rasedus iseenesest on muutuste aeg, beebiootel naine seega vastuvõtlikum ka elustiilis tehtavatele muutustele.
Rasedus - ja sünnituspuhkus – 140 kalendripäeva, tasuline 2. isadus puhkus – ei ole tasuline.

Rasedus - ja sünnituspuhkusel, ajateenistuses), peatub katseaeg lähtuvalt katseaja eesmärgist.
Raseduse ajal on ema hambad suurenenud kaarieseohus ja igemed võivad kergemini haigestuda põletikku.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse aja eest makstakse hüvitist vastavalt ravikindlustuse seadusele.

Rasedus - ja sünnituspuhkuse eest on õigus saada hüvitist ravikindlustuse seadusele kohaselt
Rasedus on protsess, mille käigus naine kannab oma kehas üht või mitut elusat järglast.
Rasedus on 280 päevaalates viimase menstruatsiooni esimesest päevast, seega 40 nädalat.

Raseduse ajal on alkohol mitte ainult emale tavalisest ohtlikum vaid ohustab ka arenevat loodet.
Rasedusaegne diabeet ehk gestatsioonidiabeet Diabeedi vorm, mis võib tekkida naistel raseduse ajal.
Rasedusdiabeet on haigus, mille korral veresuhkru tase on raseduse ajal ebanormaalselt kõrge.

Rasedus - ja sünnituspuhkuse aja eest maksab hüvitist Haigekassa 100% töötasust.
Rasedus — suguelundid; rasedus, sünnitusabi ja günekoloogilised hädaabijuhtumid
Rasedus - ja sünnituspuhkusel saab olla üksnes töötaja või avalik teenistuja.

Raseduse ajal on seotud suurenenud riskiga neuraaltoru defektide tekkeks I trimestril.
Raseduse ajal - peab enne kehaliste harjutustega alustamist nõu pidama oma arstiga.
Rasedus - ja sünnituspuhkus • Lapsendaja puhkus • Täiendav lapsepuhkus

Rasedus - ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise
Rasedus on ilmne tõend sellest, et nad on võimelised järglasi saama.

Rasedus on füsioloogiline seisund naise eostumise ja sünnituse vahel.
Raseduse ajal on soovitav piirata soolaste toitude ja maiustuste söömist.
Raseduse ajal on sama hea, kui vastsündinu kohe peale sündimist tappa.

Rasedus on naise seisund, mille ajal tema organismis areneb laps.
Raseduse ajal on see haigus ravimatu, kuna see tuleneb hormoonidest.
Rasedus on nii bioloogiline kui ka psühholoogiline protsess.

Rasedus on ainulaadne kogemus, mida iga naine peaks nautima.
Rasedus - ja sünnituspuhkuse kestus on 140 kalendripäeva.
Rasedus tähendab naise organismile koormuse suurenemist.

Rasedus - ja sünnituspuhkus Rasedus- ja sünnituspuhkus
Raseduse ajal on emakakael suletud ja täidetud limakorgiga.
Rasedus - ja sünnituspuhkus;  streigis osalemine.

Rasedus - sünnituspuhkus vastava ajavahemiku võrra.
Raseduse ajal on ta väga ohtlik, põhjustab katkemist.
Rasedus - ja sünnituspuhkus 140 kalendripäeva.

Rasedus on väga eriline aeg naise jaoks.

Rasedus on normaalne või emakaväline.
Raseduse ajal on suurenenud rauavajadus.

Rasedus - ja sünnituspuhkusele.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun