Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Rakendamisega – õigusteadvus pole omane mitte ainult õiguse adressaatidele vaid ka neile, kes seda loovad ja rakendavad, sest õigus saab vaid siis üldaktsepteeritavana välja kujuneda, kui õigusnormide loojad loovad selliseid ettekirjutusi, mis ka nende enda arvates on õiglased, järgimisväärsed ja efektiivsed lahendamaks ühiskonnas tekkivaid probleeme.
Rakendamise staadiumid – ükski järgmine staadium ei saa toimuda eelmiseta; loogiline järjestus tagab rak.protsessi ratsionaalsuse 1. Esimene staadium – on asja tehiolude väljaselgitamine ehk faktiliste asjaolude analüüs (mis, kuidas, kas seondub õ.normiga, kas on juriidiline tähendus) Õ.normi rakendamise faktiline alus – käitumise faktiline asjaolud
Rakendamise ohtudeks on kiired ja positiivsed tulemused, mille najale ettevõte puhkama jab, teine oht seisneb selles, et kui häid tulemusi on saavutanud näiteks ainult üks osakond siis tekib teistel trots Piirangute teooria rakendamise suhtes ning kui rakendamist ei levitata ettevõttes ühtselt võib see tekitada negatiivse mõju.

Rakendama tootmis - ja tööõnnetuste ennetamise meetmeid; • kompleksluba sisaldab käitaja keskkonnajuhtimis- ja omaseiresüsteemi kirjeldust; • kompleksluba eeldab PVT kasutamist, PVT-le ülemineku tegevuskava peab sisalduma kompleksloa taotluses • kompleksluba on tegevuskohakeskne • kompleksluba on tähtajatu;
Rakendamise aluseks on Euroopa Kohtu poolt 1964. aastal menetletud kohtuasi ‘Costa v. ENEL (case 6/64)’. VAHETU KOHALDATAVUSE PÕHIMÕTE Euroopa Liidu seadusandlus laieneb otseselt kõigile liikmesriikide kodanikele ning on samaväärne rahvusriigi seadusandlusega.
Rakendama on hakatud veel kontrollreide e ootamatuid kontrollreide, mis on alguse saanud peamiselt ümbrikupalkade kontrollimisest, kuid nende rakendamine on veel probleemne, kuna pole seadustatud ja tekib vastuolu kontrolli põhimõtetega (vt eespool).

Rakendades on võimalik saavutada teinekord väga hea paranemine täieliku karskuse tingimustes, kuid haiguse ägenemine võib tekkida kas või juba tühise alkoholikoguse tarvitamise järgselt.
Rakendamise vahendid - rahastamine, keskkonnasõbralikud tehnoloogiad, teaduse, hariduse, avalikkuse kaasamine, rahvusvahelise koostöö arendamine, otsustamisprotsessi käik.
Rakendamata ressurisid on raiskamine. Pikajaline tööpuudus muudab inimese tööharjumusi, ta võib kaotada senised oskused ja teadmised ja tal on raske uuesti tööd leida.

Rakendada ebadem - likkust; teised riigid (Holland, Sveits, Norra) vähendavad seda sotsiaalse tolerantsuse ja mitmesuguste poliitiliste institutsioonide arengu kaudu.
Rakendab õppe - ja oma isiksusliku ja kutsealase arengu kasvatustegevustes eesmärke, kavandab eesmärkide uudseid saavutamiseks vajalikke tegevusi.
Raken - damise akti veenvus ja tõestatus avalikkuse silmis ja ka tema sisu vastavus ühiskonna enamuse kõlbluse ja õigusteadvusele.

Rakendamise meetoditeks on sund või teiste ajendite muutmine, samuti nähakse koostöö vajadust institutsioonide tasandil või probleemi sees.
Rakendamise eeltingimuseks on tarneketi liikmete valmisolek jagada omavahel müügiinfot ning seda võimaldava ühise IT süsteemi olemasolu.
Rakendada alg - ja lõppoleku jaoks impulsi ja energia jäävust, saades olulist teavet vaadeldava põrke kohta.

Rakendamiseks on kõrge ning seda tuleks kasutada ära tervislike eluviiside sh toitumisharjumuste kujundamisel.
Rakendada või on tähtsam hoopis teada, kuidas konkreetse kultuuriruumi kontekstis efektiivsem olla? Miks?
Rakendamise võime – kas meeskonnal on kogemusi ja teadmisi selle programmi läbiviimiseks ja rakendamiseks

Rakendamine alushariduses on uus mõte ning vajab alustuseks võimaluste kaardistamist.
Rakendada clayperoni - Mendelejevi võrrandit, mis ühendab gaaside põhiseadusi.
Rakendamise akt on konkreetsele isikule ettekirjutust ja ühekordse toimega.

Rakendada 3 - 5 korda nädalas 20-60 minutit aeroobset treeningut.
Rakendamine euroopas on olnud eelkõige seotud kiriku tõusu ja langusega.
Rakendamiseks on vaja: ¤ riigi süsteemi; ¤ positiivset õigust.

Rakendamisega on soovitav viivitada vähemalt üks nädal peale
Raken - SUBJEKT KASULIKKUS DUSLIK TARBIJA KASULIKKUS
Rakendamise kulud on võimalikust kahjust ettevõtte tegevusele.

Rakendamise viis on taimede kasutamine maavarade otsinguil.
Rakendame on raketi kere ja selles olev kütus.

Rakendamise akti e. individuaalakti vormistamine.
Rakendada indo - Hiinas USA sõjaväeüksusi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun