Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Rahvusvaheliselt on tunnustatud kolm kohaliku omavalitsuse alusteooriat: “vaba kogukonna teooria”, “ühiskondliku omavalitsuse teooria” ja “riikliku omavalitsuse teooria”. Sõjaeelne kohalik omavalitsus Eestis oli üles ehitatud “riikliku omavalitsuse teooriale”, taasiseseisvumise järgne omavalitsuse mudel “vaba kogukonna teooriale”, mis on arenguliselt omandanud “ühiskondliku omavalitsuse” teooriale iseloomulikud jooned.
Rahvusvaheliselt on tunnistatud inimõigused 1948. a vastuvõetud ÜRO Inimõiguste Ülddeklaratsiooniga, kus on deklareeritud inimõiguste sünnipärasust ja universaalsust, mis tähendab, et nad ei sarnane oma iseloomult seadusega kehtestatud õigusest tulenevate õigustega. Piechowiak’i järgi inimõiguste universaalsus tähendab, et nad kuuluvad igale inimesele, olenemata tema käitumisest.
Rahvusvaheliselt on tänapäeval üldtunnustatud, et täiskasvanuks loetakse isik, kes on saanud vähemalt 18-aastaseks, ehkki kriminaalvastutuse iga võib mõnes riigis olla vähem (mida rohkem laiuskraadide osas lõuna poole, seda varem algab reeglina akseleratsiooniiga). Eestis loetakse üldjuhul selleks eaks viisteist aastat, teatud juhul aga kolmteist aastat.

Rahvusvaheliselt on tunnustatud põhimõtted, mille kohaselt kriminaal- või muud sanktsiooni karmistavad uued seadused (õigusnormid) ei tohi evida tagasiulatuvat jõudu, kuid samas pehmendavad lahendid peavad kindlasti evima tagasiulatuvat jõudu: 56
Rahvusvaheliselt it - sьsteem 2. Maandatud korpus ja toiteallika neutraal PE. TT-sьsteem 3. Neljajuhtmeline liin jдigalt maandatud neutraaliga, korpus ьhendatud neutraaliga ja maandatud. Tarbija neutraal vхib olla ьhendatud vхrgu neutraaliga.
Rahvusvaheliselt nimetatakse neid keevitusprotsesse hapnik-põlevgaaskeevituseks(oxyfuel gas welding,OFW),kus liidetavate detailide servad sulatatakse kokku kõrgtemperatuurilise gaasileegiga,vajadusel kasutades lisametalli.

Rahvusvaheliselt on riikide majandused omavahel väga seotud ja see seotus tiheneb veelgi. See tähendab aga seda, et riigid sõltuvad üha enam teineteisest ja riskid majanduses võivad lähtuda ka naaberriikidest.
Rahvusvaheliselt on Mart Laar silma paistnud eelkõige ühetaolise tulumaksu teerajajana Ida-Euroopas. 2006. aastal sai ta Cato Instituudi poolt välja antava Milton Friedmani auhinna vabaduse edendamise eest.
Rahvusvaheliselt on tunnustatud asendusteenistuse taotlemise alustena usuliste, eetiliste, filosoofiliste, humanitaarsete ja muude veendumuste olemasolu, mis on vastuolus relva kasutamise ja vägivallaga.

Rahvusvaheliselt on kokku lepitud, et sünoptilised vaatlusjaamad avaldavad õhurõhu merepinnale taandatult, mis näitab, kui suur oleks õhurõhk sel juhul, kui jaam asuks merepinnaga samal kõrgusel.
Rahvusvaheliselt on tuntud hispaanlaste kuivatatud sealihasink jamon serrano, mida juba üsna ammu müüakse ka meie Selverites, ning tshillipipra ja küüslauguga maitsestatud chorizo.
Rahvusvaheliselt on kokku lepitud mandlite ja suhkru osakaal martsipanis: Martsipan 1:1 (1osa mandleid, 1 osa suhkrut) martsipan 2:1 (2 osa mandleid, 1 osa suhkut).

Rahvusvaheliselt on tähtsaimad kaubalaevad, mis toovad Rootsi nafta tooteid. Suuremateks ja tähtsamateks sadamateks on Stockholm, Malmö, Helsingborg ja
Rahvusvaheliselt on aktsepteeritud mitmed põhivara soetusmaksumuse mahaarvestamise metoodikad, mis üldistest põhimõtetest lähtudes võib liigitada:
Rahvusvaheliselt on rohkem tunnustust leidnud skeem 2, kuna ta on oma sisult informatiivsem ja sobivam finantsaruannete analüüsimise seisukohalt.

Rahvusvaheliselt on tunnustatud ka naiskoor „Angelite“. XIII–XIV sajandist peale on Bulgaariale kuulsust kogunud selle riigi ikoonimaalijad.
Rahvusvaheliselt on tulnud uus termin GNSS (Global Navigation Satellite System, ehk ülemaailmne navigatsioonisatelliitide süsteem) (Jürgenson
Rahvusvaheliselt on levinud veendumus (tuntud ka Eestis), et seente järsk ilmumine ja sama kiire kadumine on seotud maa niiskusega.

Rahvusvaheliselt on välja töötatud tervislikud piirmäärad kolesterooli sisaldusele veres,et vähendada südamehaiguste riski.
Rahvusvaheliselt registreeritud – sellest võib järeldada, et käsipall on vaieldamatult üks populaarsemaid spordialasid maailmas.
Rahvusvaheliselt on kõige olulisemad samadam, kuna Hollandis asub Euroopa tähtsaim samam, Rotterdami sadam.

Rahvusvaheliselt nimetatakse seda integreerimiseks, kuid KELA RÕKis (2008) mõistetakse seda kui lõimimist.
Rahvusvaheliselt on ühe tuntud liigituse kohaselt jaotakse inimõigused kolme „põlvkonda”: 1)
Rahvusvaheliselt on   tähtsaimad   kaubalaevad,   mis   toovad   Rootsi   nafta   tooteid.

Rahvusvaheliselt on levinud sõnajalaõie otsimine jaaniööl kui lillepärgade punumine.
Rahvusvaheliselt on antud teemat uuritud USA-s, Saksamaal, Austrias, Uus- Meremaal.
Rahvusvaheliselt tuntud on ka rootsi filmikunsti esindajad Ingmar Bergman ja Greta Garbo.

Rahvusvaheliselt on selleks piiriks 60% riigi keskmise elaniku netosissetulekust.
Rahvusvaheliselt on tänapäeval kasutusel järgmised võimlemise alaliigid:
Rahvusvaheliselt on tunnustatud ka naiskoor „Angelite“.

Rahvusvaheliselt tuntumad on Ohara, Sogetsu ja Koryu koolkonnad.
Rahvusvaheliselt on tuntud Norra suitsulõhe.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun