Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Add link
Raadiolained on kasutusel mitmes erinevas tehnikavaldkonnas ning tänaseks päevaks saanud lahutamatuks osaks inimeste igapäevaelust. Raadiolainete toimimismehhanism on küllaltki keeruline, kuid seda mõistes on võimalik raadiolained efektiivsemalt kasutada ning leida uusi mooduseid informatsiooni paremaks edastamiseks. Raadiolaineid jagatakse sageduse ja lainepikkuse järgi, erinevat liiki raadiolainetel on erinevad omadused ja sellest tulenevalt ka kasutusalad.
Raadiolained on elektromagnetlained, mille lainepikkus on 10 -4 - 108 m. Looduslikud raadiolainete allikad on õhuelektrilised nähtused, planeedid, tähed, galaktikad, metagalaktikad. Raadiolainete rakendamisel põhinevad raadioside, ringhääling, televisioon, raadionavigatsioon, raadiolokatsioon, raadiospektroskoopia, raadioastronoomia ja mitmed teised teaduse ja tehnika harud.
Raadiolained on ka navigatsiooniks äärmiselt olulised – näiteks satelliitnavigatsioon (GPS, GLONASS) toimivad tänud kümnetele satelliitidele, mis edastavad pidevalt oma orbitaalpositsiooni ning kellaaega, millal see andmepakett teele saadeti.

Raadiolained - side  Mikrolained - mikrolaineahi  Infrapunakiirgus - soojuskiirgus  Nähtav valgus – inimsilmaga nähtav  Ultraviolettkiirgus - meditsiin  Röntgenkiirgus – röntgen masinad  Gammakiirgus – teadus
Raadiolained on madalaima sagedusega EM-lained, nende ülemiseks piiriks on ligikaudu 300 GHz. Inimesed rakendavad neid infoedastusvahendina, looduslikud raadiolainete allikad on mõned kosmilised objektid, näiteks pulsarid.
Raadiolained - elektromagnetlained lainepikkusega üle 0,1mm, raadiolainealad jagatakse lainepikkuse järgi kokkuleppeliselt 12 astmeteks ehk sadedusalaks. Astmed 4..12 on raadiosagedused.

Raadiolained on elektromagnetlainetest kõige suurema lainepikkusega: lühema λ elektmagnetlained levivad sirgjooneliselt ja ei paindu tõkete taha.
Raadiolained on elektromagnetlainetest kõige suurema lainepikkusega: see võib ulatuda tuhandetest meetritest mõne sentimeetrini.
Raadiolained on sellele kehale ainuomased. Raadiolaineid võtavad vastu suured kausikujulised raadioteleskoobid.

Raadiolained - Elektromagnetlained, mis tekivad, kui elektriväli paneb vabad elektronid antennis võnkuma.
Raadiolained on kõikjal meie ümber, kuid tihtilugu me isegi ei mõtle sellest.
Raadiolained on elektromagnetilise infoedastuse põhivahendiks.

Raadiolained – infoedastus, optiline kiirgus – infravalgus,
Raadiolained on elektromagnetlainete üks liike.
Raadiolained on üks osa elektromagnetlainetest.

Raadiolained – elektromagneetilised lained.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun