Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Raamatupidamiskohustuslane on kohustatud lõppenud majandusaasta kohta koostama majandusaasta aruande, mis koosneb raamatupidamise aastaaruandest ja tegevusaruandest. Majandusaasta aruandele lisatakse audiitori järeldusotsus, kui audiitorkontroll on kohustuslik, ja äriühingute puhul majandusaasta kasumi jaotamise
Rabavesi on väga pehme ja väikese lahustunud mineraalainetesisaldusega, vee reaktsioon on happeline (alla pH 4). Enamus Lahemaa allikatest ja allikalistest piirkondadest on seotud paekalda serva ja karstinähtusega. Lahemaa Rahvuspargi territooriumil on 150 allikat ja 50 allikakaevu.
Radiatsioon ehk valguskiirgus. PAR on valguse see osa mis on fotosünteetiliselt aktiivne kiirgus ehk siis mida taimed neelavad (u 44% Maale jõudvast päikesekiirgsest). See kattub inimesele nähtava valguskiirgusega. Taimed vaevlevad praegusel ajal CO2-e vaeguses.

Rabaturvas on looduses küllastunud rabaveega.
R 0 – puhas kasvukiirus; keskmiselt ühe isendi poolt elu jooksul toodetud suguküpseks saanud järglaste arv; parasiidi puhul – ühe peremehe poolt nakatatud uute peremeeste arv elu jooksul.
Radoonikaev on valmistatud korrosioonikindlast kaanega spetsiaaltorust ning on varus-tatud niiskuskindla, pöörlemiskiirust reguleeriva ventilaatoriga, millel on suur võimsus ja madal müratase.

Rabade metsastumine on intensiivistunud. Ornitoloogide arvates halvendab metsastumine rabade ökoloogilist kvaliteeti ja eriti lagerabade kvaliteeti teatud linnuliikide elupaigana.
Radoon on lõhnatu, maitsetu ja nähtamatu inertgaas, mis keemilistes reaktsioonides ei osale, küll aga suudab ta hästi lahustuda vees, veres ja koevedelikes.
Radooni taset on soovitav mõõta kütteperioodil, kuna siis on soodustatud radooni majja imbumine ning saadav tulemus peegeldab olukorda kõige usaldusväärsemalt.

Raba on kaitse alla aga hävined, sest happed, mis tänu tehastele on sattunud õhku, sajavad vihmaga raba alale, hävitades kogu loodusliku taimekoosluse.
Radioaktiivsetele ainetele on omane ebastabiilsus: nad lagunevad iseenesest uuteks radioaktiivseteks või stabiilseteks aineteks eraldades samas ioniseerivat kiirgust.
Radoon on värvitu ja lõhnatu looduslik radioaktiivne gaas, mis tekib maapinnas põhiliselt uraani 238U lagunemisreas raadiumi lagunemisel.

Radiatsioonitasemed on 18 korda kõrgemad kui eelnevalt arvati, sest varasema mõõtmise puhul ei suutnud aparatuur nii kõrget näitajat tuvastada.
Radadele on paigaldatud viited ningi infosedelid, kaasa jagatakse õppelehed ning inimestega tegelevad oma-ala asjatundjad.
Radooni aatomnumber on 86, mis on võrdne ka elektronide arvuga, aatommass [ 222 ], tema kristallne struktuur on tahujas kuup.

Radiatsioon ehk valguskiirgus. PAR – valguse osa, mis on fotosünteetiliselt aktiivne kiirgus, ehk mida neelavad
Radooni oht on suur paikkondades, kus küllalt lähedal asub oobolusliivakivi ja/või diktüoneemakilda kiht.
Raamatupidamiskohustuslane on jätkuvalt tegutsev ning tal ei ole tegevuse lõpetamise kavatsust ega vajadust.

Raba - ja metsamaastik, kus pesalt avaneb vaade ümbritsevale mitme kilomeetri ulatuses.
Raba on aga ümbrusest kõrgem ala, mis Kujunevad veekogude kujuneb turba kuhjumisel.
Raba - Rabad on taimekooslused, kus puurinne on väga hõre või puudub hoopis.

Raadiosaatjad on suhteliselt odavad, kerged (alates 1g) ja levinud märgistusvahendid.
Radoon on üks vahelüli looduslikku uraani lagunemisel stabiilseks pliiks.
Rabad on taimekooslused, kus puurinne on väga hõre või puudub hoopis.

Rabad on kujunenud metsade soostumisel või kinnikasvanud järvedest.
Raadioamatörismil on ka omad piirangud, mis on sätestatud erinevate seadustega.
Rabad on paljude haruldaste taimede kasvukohad ja loomad elupaigad.

Radikaal – keemias paardumata elektroniga aatom või molekul.
Radooni imemisel on suhteliselt madalad tootmis- ja paigalduskulud.

Radoon on tervisele väga kahjulik.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Radoonikaev on ülekaalukalt kõige efektiivsem abinõu, et alandada õhurõhku maa sees ja takistada radooni sattumist majja.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Raamatu liigid on looduskaitse all. 101. Kui palju on punase raamatu liike ja kuidas liigid jaotuvad koosluse järgi? Miks metsaelustike liike on kõige rohkem? Punases raamatus on 1314 liiki.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun