Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Ringjoontev6imalikudkujutisellipsid on toodud joonisel6.6, a ja b. Et tegemiston dimeetrilise teljestikuga,esineb siin kahesugusekujuga Selle teoreemigat6estatakse,et alati leidub ellipseid,kus pikempooltelga = 1,06ron koigil niisugune paralleelkiirte asendja siht,teljestiku v6rdne,ltihempooltelgaga vastav?lt b1= s' 3 Uhikupikkus,mis v6imaldabsaadakonkreetse ja b, = 0,9a. Ellipsitelgedeorienteerimiselon vabaltette antud rihikkolmikukujutise.
Ringjoon – käsuga CIRCLE, ringi kaar – käsuga ARC, ellips – käsuga ELLIPSE (kuigi liitjooneline ellips koosneb 16 ringikaare jupist), üksik täht, tekstirida jne. Objekt võib koosneda ka mitmest üksikosast – näiteks käsuga PLINE joonestatud joon võib koosneda sadadest sirglõikudest ja ringikaare juppidest, kuna hulknurgal – POLYGON – võib olla kuni 1024 üksikut serva.
Ratud kõrgus on null); ♦ Draw frame around text – teksti ümbritse- mine raamiga; • Text Placement – teksti asukoht: ♦ Vertical: – kasutusel valikud Centered (tekst katkestab mõõtjoone), Above (tekst mõõt- joone kohal), Outside Joonis 35. (tekst mõõtejoone kõrval mõõtepunktist kaugemas asendis) ja JIS (Jaapani tööstus-standard);
Render - info kirjutamisega ajutisse kõvaketta faili real juhtudel kiirendada käsu RENDER tööd. Piirkonnast allpool asuva käsunupuga More Options… avatakse alamaken (vt. joonis 22, mis vastab pilditöötleja tüübile Render, muu tüübi korral on alamaknad mõnevõrra mahukamad), millega saab juhtida käsu RENDER pildi kvaliteeti.
Redaktori - boksis File name: on nüüd näha laaditava(te) faili(de) nimed (ni- me võib sinna ka otse kirjutada, kuid õige köide tuleb siiski välja otsida). Saab laadida ka mõnin- Joonis 39. gaid muid tüüpi faile (vt. joonise 39 loendiboksist Files of type:), kuid seda käesolevas juhendis ei käsitleta.
Render window – spetsiaalsele RENDER-aknale; • File – salvestatakse failina; allpool paiknevalt käsunupult More Options… avatava dia- loogakna abil saab määrata selle faili tüüpi (vaikimisi .bmp), suurust ja muid para- meetreid; faili nime küsitakse käsu RENDER täitmisel.
Render – lihtsaim ja kiireim, vaikimisi määratud pilditöötleja; • Photo Real – materjalide ja maastikuelementide puhul kasutatav pilditöötleja; • Photo Raytrace – sama, mis eelmine, kuid arvestab ka peegeldumisefekte.
Ringjoone joonestamiseks on vaja arvuti "ära petta". Põhimõtteliselt on siin mitmesugused võimalused, millest toome mõned näited: a) Joonestatakse käsuga DONUT (käsitleme seda koos käsuga PLINE) vajaliku raadiuse ja joone laiusega ringjoon.
Ruuduke – puutuja- ringjoone valikupunkt (need ringjooned on sellel ja järgmistel joonistel näidatud kriipsjoontega, arvuti poolt leitud ringjoon on näidatud pidevjoonega); + – ringjoone keskpunkt.
Rasandi on risti "#:i'rt"attvaade pealfuaatega, selle tasandihorisontaali tlhtlasi p6hijSljega,eestvaade aga on risti tasandi frontaali eestvaatega, uhtlasi esijdljega
Rõnga joones - tamisel küsitakse tema sisemist ja välimist diameetrit (näidatakse ka nende vaikimisi võetavad väärtused) ning seejärel rõnga keskpunkti asukohta.
Ruudukest – Aperture Box, mille kuvamine on määratud APBOX = 0 – sihiku-ruudukest ei kuvata (“vaikimis”); APBOX = 1 – sihiku-ruuduke kuvatakse.
Rippmenüüd on tööalale toodavad, vaid siis, kui põhimuutuja MENUBAR=1. „Vaikimisi” on selle põhimuutuja väärtuseks null.
Rajajoontel on üleliigsed vabad jooneotsad (“vuntsid”). Mõnikord osutub vajalikuks kirjutada viirutatavale alale teksti.
Redaktori - boksi Intensity: võib kirju- tada valgusallika intensiiv- suse või muuta seda juures- oleva rõhtveoriba abil.
Ray - Kiir Käsk RAY joonestab (alg)punktist lõpmatusse suunduva pool-lõpmatu joone, mis on matemaatiliselt kiir.
Reinu - Oti tee 33 1 1 TJ Asendiplaan Kontrollis Teostas Eero Sonberg Sonberg 17.05.2015 1:500 TEI 11/21
Roboteid on arendatud edasi, tagades neile palju omadusi, mis on muidu meile, inimestele, omased.
Rename – anda uus nimi; (aga Knicks-Marichjen ei ütle millegi pärast „renaamida”)
Roboteid on raske arendada, kuna inimlikkust on keeruline edasi anda tehnilisel baasil.
Rippmenüü – kuvari ülaservas olev põhiliste programmi tegevusliikide nimede riba.
Regen – jonise taastav ülejoonestamine koos koordinaatide ümberarvutamisega
Ristlõige on kujutis, mis saadakse eseme mõttelisel läbilõikamisel tasapinnaga.
Ruumiliseks joonestamiseks on edukalt kasutatavad ka mitmed juhendi esimeses osas vaadeldud käsud.
Ristaksonomeetrias – ring, mille raadiusteks on 1,22r (isomeetria) ja 1,06r (dimeetria).
Rfd - v" ,.v{r уl|:,".',f:1 , t l' i l ( \ l. ) ;,'1уl" , . r ^ i -0
Redraw – joonise taastav ülejoonestamine kasutatavas vaateaknas * * *
Radians – radiaanid – 0.9706 r (1 radiaan: kaare pikkus võrdub tema
Redrawall – joonise taastav ülejoonestamine KÕIKIDES vaateakendes
Rectangle – ristkülik, klõps kolmnurgal ▼ avab peidetud ikooni
Region created – deleted või Null solid created – deleted.
Ringjoonele on telgjoonte kärpimine juba tehtud.
Recover – vigastatud faili taastamine;
Ring shape – aastaringide ringikujulisus.
Render - programmi arvuti sisemällu.
Regenereerimise tunnuseks on teate Regenerating model.
Region – jaotub servjoonteks;
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rõhtne – suund, mis on rööpne joonisel oleva kirjanurgaga; tavaliselt on rõhtsuund rööpne kuvari pikema servaga (X-teljega). Rõhtsuund on risti püstsuunaga.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Rööpjoon – käsuga OFFSET joonestaud antud joonele rööpne joon



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun