Sõnu seletav sõnaraamat

Reisikorraldusega on   otseselt   või   kaudselt   seotud   mitmed   erineva   valdkonna  ettevõtted   –   majutusasutused   (hotell,motel,   hostel   külalistemaja   jne),  toitlustusasutused,   terviseasutused   (spaad,   sanatooriumid),   erinevad   asutused  (muuseumid,   teatrid,   kinod),   lõbustusasutused   (ööklubid,   baarid,   kasiinod   jne),  erinevaid transporditeenuseid pakkuvad asutused (bussijaam, lennujaam, autorent,  rongijaam, sadam jne). 
Rühmatreenningute tunniplaan on neil üks omapärasemaid, kuna neil on suuresti sellised treeningud, mida paljudes spordiklubides ei leidu, näiteks Boot Camp, kikkpoks aeroobika, bosu ja jõud, step ja jõud, aerotants, stripptants, Sivananda jooga ja muidugi on olemas ka bodypump, ringitreening, Zumba, pilates jne. Lisaks pakuvad nad ka personaalset nõustamist ja treeningkava koostamist.
Roheline võti – kriteeriumid : • vesi ja veetarbimise optimeerimine • energia ja energiakulu optimeerimine • pesemine ja puhastus • jäätmemajandus • kohalik tooraine toitlustuses • personali ja külastajate kaasamine Palju Roheline võti maksab ? • Liitumistasu 2500 EEK • + 40 EEK toa kohta • Rohelise Võtme diplom kehtib üks aasta

Riigivõim on jagatud kolme institutsiooni vahel: Storting (seadusandlik võim), valitsus (täitevvõim) ja kohtud (kohtuvõim). Lisaks sellele loetakse neljandaks riigivõimuks haldusaparaati, mis loodi algselt poliitiliste organite abistamiseks, kuid tegutseb praegu iseseisvalt ja on võimeline mõjutama ka poliitika kujundamist.
Radissoni hotellides on ’’Yes I Can’’ teenindusmeetodid:  100% Kliendi rahulolu  One Touch Service - lisateenused ühe nupuvajutusega  Keemiline puhastus ja kiirpesupesemisteenus  Super Breakfast Buffet – rikkalik hommikusöök  Ekspress Check-Out  Hiline Check-Out  Grab & Run hommikueine
Rongis on ka restoranvagun, kus menüü on üpris kesine. Toitu, juua ja teisi vajalikke asju saab osta vahepeatustes, kuid saab ka kaasreisijatelt osta nii leiba, jogurtit, juustu, suitsuvorsti, vett, viina, veel saab osta mäguasju, ehteid, riideid ning isegi sooja toitu – kartuleid kotletiga.

Reisija on iga inimene, kes reisib kahe või enama riigi vahel või kahe või enama koha vahel oma riigis kõikvõimalikel põhjustel (k.a ärireisija, immigrant). Turist on inimene, kes reisib väljapoole oma alalist elukohta vähemalt 24 tunniks, kuid mitte kauemaks kui 1 aasta.
Riisipallid – Рисовые шары - Onigiri Riis seentega – Рис с грибами – Matsutake Gohan Röstitud kala – Поджаренная рыба - Teriyaki Paberis küpsetatud kala – Рыба, запеченная в фольге – Sanana No Ginšiyaki
Radissonis on vastuvõtus igal töötajal oma eraldi satelliitlaud ja neid on kokku 4. Töölauad on varustatud Tallinna kaartidega, voldikutega restoranide ja muude vaatamisväärsuste kohta, ümbrikutega (arvete jaoks), hotelli kohta käivate informatsiooni voldikutega.

Rootsi maaturismilehekülg - http://www.bopalantgard.org/ Läti maaturismilehekülg - http://www.celotajs.lv/index.do Soome turismitalud - http://www.visitfinland.com/W5/ee/index.nsf/Pages/Turismitalud AKTIIVNE PUHKUS Ka aktiivne tegevus (active recreation) on puhkamise üks vorme.
Reisikorraldaja – on seaduse järgi äriregistris registreeritud ettevõtja, kes koostab, müüb ise või pakub reisbüroole müügiks pakettreise Reisiteenuste pakett (reisipakett) - reisibüroos kliendi individuaalsetest soovidest kokku pandud reisilahendus.
Renolit 400 on vedel puhastusvahend suurköökidele ja toiduainetetööstusele rasvaeemalduseks. Renolit 400 sisaldab metalli kaitsvaid aineid, seepärast võib seda kasutada kõikide pindade, sealhulgas ka alumiiniumi puhastamiseks.

Reisibüroo – reisiteenuste paketid Reisikorraldaja - pakettreisid Koostab kliendi tellimustel tema soovist lähtuvalt, igaks Koostab lähtuvalt keskmise kliendi ootustest, teeb selleks reisiks ja igale kliendile erinevalt.
Riietumis - ja suhtlemisstiil, lood, müüdid, rituaalid jne. Jagatud väärtusteks võivad kujuneda vaid need mille tulemi kohta on grupil sotsiaalne või füüsiline tagasiside olemas e. nad on sotsiaalselt valiidsed.
Rajatisel on oluline ja huvitav ajalugu. Külastajaid kaastakse mitmetesse keskaegsetesse tegevustesse nagu puidu nikerdamine, kudumine, moderne käsitöö, laeva ehitamine, köie valmistamine, maalimine ja kullatöö.

Racing - The racing events are slalom, giant slalom, and super G. In slalom, boarders race downhill through sets of gates that force extremely tight turns, requiring plenty of technical skill as well as speed.
Roheline võti – kriteeriumid : vesi ja veetarbimise optimeerimine energia ja energiakulu optimeerimine pesemine ja puhastus jäätmemajandus kohalik tooraine toitlustuses personali ja külastajate kaasamine
Vote UP
-1
Vote DOWN
Rack rate - letihind ( ette vähemalt 6 kuud ja jääb hooaja jooksul kehtima ) kõrgeim võimalik hinda Group rate - rühmahind ( rühma algab 15 inimest ) pakutakse lepingupartneritele ja on sõltuvuses majutusmahtudest Group net rate - rühmahind, millest on komisjonitasu maha arvatud Corporative rate/corporate rate - lepinguline hind firma ja majutusettevõtte vahel; sõltub majutusmahtudest.

Rühmahind - pakutakse partnerorganisatsioonidele, selle et nad levitavad infot potentsiaalsetele kliendirühmadele, hinnaalandus gruppidele on varem kindlaks määratud, inimeste arvust sõltuvusest.
Rootsi pealinn on Stockholm, kus on elanikke 765 000 (2004). .1950. aastatel rajati Stadenist põhja poole Norrmalmi 5 ühesuguse kõrghoonega ärikeskus Hötorgscity, kus tohib liikuda ainult jalgsi.
Ruumi kasutamine – hõlmab distantsi inimeste vahel, mis tekib kommunikatsiooni käigus, samuti inimeste asendit üksteise suhtes. Inimeste asend teiste suhtes erineb samuti eri kultuuride puhul.

Reisiettevõtja - Reisiettevõtja on käesoleva seaduse tähenduses ettevõtja, kes pakub müügiks või müüb enda või teise reisiettevõtja koostatud pakettreise ja üksikuid reisiteenuseid.
Roheline võti e. Green Key on rahvusvaheline keskkonnamärgis, millega tunnustatakse majutusettevõtete keskonnasõbraliku tegevust ja propageeritakse säästva majandamise põhimõtteid.
Rannajoone pikkus on umbes 2650 km, kui sinna sisse arvata ka lahed ja fjordid on pikkuseks 21347 km ning arvestada juurde ka saarte rannajoon, siis tuleb rannajoone kogupikkuseks 57662 km.

Restid on samuti rullitavad, st koristaja ei pea neid eemaldama vaid saab koristamise ajal neid ühele ja teisele poole kokku rullida ning kogunenud mustuse resti alt eemaldada.
Reljeefne müntpõrand on ujulates väga levinud, kuna see: ei tekita staatilist elektrit, ei ole libe märjana, takistab tulekahju levimist ja põlemisel ei tekita tervisele kahjulikke gaase.
Reisimotivatsiooni tekkimine – informatsiooni kogumine – alternatiivide tuvastamine – informatsiooni kogumine – alternatiivide võrdlus – parima alternatiivi valimine – reis sihtkohta.

Restaureeritud 1988 - 1990.a. Purtse kindluselamu on Tallinn-Narva maantee äärde rajatud kivilinnustest ainsana restaureeritud ja pälvis 1990.a. Eesti parima ehitise tiitli.
Reisiteenused – Narva-Jõesuus puudub turismiinfokeskus, kuid leidub mõni reisibüroo, kus autorite arvates saab küsida vajalikku informatsiooni sihtkoha kohta.
Rändamine ehk teekonnal viibimine võimaldab võtta aega vaid iseenda jaoks - tänapäeval nimetataksegi tihti palverännakuid teekonnaks iseendani jõudmisel.

Rahvusvaheline looduskaitseliit on paljud liigid kandnud metsade hävitamise, salaküttimise, ebaseadusliku kaubanduse, liigse põllunduse või kalastamise tõttu ohustatud liikide
Raeapteek - mainitakse 1. korda 1422. Raekoja platsile suubuvad tänavad: Vanaturu kael, Kullassepa, Dunkri, Voorimehe, Kinga, Mündi, Saiakäik, Apteegi.
Reisibüroo - on seaduse järgi äriregistris registreeritud ettevõtja, kes müüb resikorraldaja koostatud pakette, samuti vahendab mitmeid reisiteenuseid

Rätikud on korrektselt volditud, huvitav lillekuju teisel pildil ning ilus ja romantiline luigepaar käterättidest kolmandal pildil – sobiks sviiti.
Romsdalseggen –  jalutuskäik vaatega fjordidele Saab harrastada ka mägironimist. Kuhu veel minna? ► Romsdali muuseum – suurim muuseum 
Reklaam e - kirjade teel ainult huvigruppidele;  õppematerjali jagamine toetudes ökoturistide soovile ennast harida;  holistiline lähenemine.

Revenue center - majutusettevõtte tulukeskused, kohad kus müüakse midagi Support Center- majutusettevõtte tugikeskused Kohad kus rahadega ei arveldata.
Roheline võti - see ongi meie viis näidata oma külalistele, kuidas saavutada harmoonia kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel.
Rabasid on Eestis kolmandik ja kõik need tuleks võtta kaitse alla! Meenikunno raba uurimist alustati Teaduste Akadeemia Geoloogia Instituudis.

Registreerimine – toimub tavaliselt elektroonselt, aga võib ka nn. käsitsi (telefoni teel). Registreerimise ettevalmistamisel tähelepanu pöörata:
Rahvaarvult on Poola Euroopas 8. riik ja maailmas 29. Rahvastiku tihedus on 122,9 ininimest ruutkilomeetri kohta ja 62% inimestest elab linnades.
Reisimine on muutunud kättesaadavaks industrialiseeritud maade massidele ning juba on märgata selle laienemist ka mitmetesse arengumaadesse.

Regioonil on palju potentsiaalset turismiressurssi, et olla edukas sihtkoht, kuid samuti palju probleeme, mis takistavad turismi arendamist.
Roheline võti – Sisu: Rohelise Võtmega tunnustatakse majutusettevõtete keskkonnasõbralikku tegevust ja säästva majandamise põhimõtteid.
Reisirühma liikmetel on kõigil ühesugune pakett, teenused on ette tellitud, grupp saabub ja lahkub ühel ajal, grupiliikmetel on ühine majutusarve.

Reisiettevõtja - ettevõtja, kes pakub müügiks või müüb enda või teise reisiettevõtja koostatud pakettreise ja üksikuid reisiteenuseid.
Retk loodusesse - tutvume erinevate taimedega, korjame ravimtaimi (paku soodsat võimalust varuda koju kaasavõtmiseks looduslikku teematerjali)
Riigipea on emiir, kes teostab nii seadusandlikku kui ka täitevvõimu. Võim on olnud riigis ühe perekonna käes alates 19. sajandist.

Reisimine on tänapäeva elus praktiliselt lahutamatu osa. Inimesed käivad näiteks töö, puhkuse ning ravi eesmärgil reisimas.
Riigi põliselanikeks on araablased. Põliste Bahreini araablaste hulk on siiski üsna madal, moodustades ainult 46% kogu riigi elanikkonnast.
Reisikorraldaja - on reisiettevõtja, kes koostab pakettreise ja pakub neid müügiks või müüb ise või teise reisiettevõtja kaudu.

Räpina polder on rahvusvahelise tähtsusega linnuala, kus pesitseb ja rändab arvukalt mitmeid ohustatud ja kaitsealuseid linnuliike.
Rahaühikuks on Brasiilia reaal (BRL). Brasiilia avastas aastal 1500 Pedro Álvares Cabral ja kuulutas selle Portugalile kuuluvaks.
Raekeldris on aukohal Tallinna tuntuim sümbol – tuulelipp Vana Toomas, mis valvas linna raekoja torni tipus üle 400 aasta.

Release deep - seated tension around the neck and shoulders and stones are positioned along the spine and on the energy points.
Rahaühik on euro. Eestis on üle 1400 järve ning saari ja laidusid on ligikaudu 1500. Kõrgeim mägi on Suur Munamägi.
Religioosed –  millal toimuvad mingid pidustused vt suuremad sündmused, mida  minnakse vaatama üle maailma.

Radissoni hotellis on “Yes I Can” teenindus, mis tähendab, et suudetakse igat olukorda lahendada ja seda ka soovitakse teha.
Riigi majandus on kaasaegne ja konkurentsivõimeline – telekommunikatsiooniseadmete tootmisel ollakse maailmas juhtrollis.
Riist – ja tarkvara, tööstuselektroonika ja konsultatsiooniteenustega tegelevaid kõrgtehnoloogiaettevõtteid.

Roheline võti on rahvusvaheline keskkonnamärgis, mis on üheks mooduseks ettevõtetele käituda keskkonnasäästlikult.
Rahvusvahelisel suhtlemisel on mitteverbaalsel suhtlemisel väga oluline osa, sümbolid võivad erineda erinevates kultuurides väga
Reception - Front office- Vastuvõtuosakond (administraator), ülesanne klientidega suhelda, ettevõtte allüksus.

Rakvere gümnaasium on funktsionalistliku kooliarhitektuuri ja arhitekt Alar Kotli sõjaeelse loomingu ilmekamaid näiteid.
Registreerimine - ootusärevus – saabumine & kohaolek – tegevuste külastamine – tagasipöördumine, tagasiside.
Reisimine on aegade jooksul ka oluliselt lihtsustunud, sest kasutusele on võetud erinevaid transpordivahendeid.

Reisimist on soodustanud transpordivõimaluste avardumine ning uute majutuskohtade ja spaa-keskuste lisandumine.
Reisimine on liikumine ühest kohast teise 3 reisikomponendi alusel: reisimotiiv, liiklusvahend, peatumiskoht.
Riigipühadest on religioossed pühad nagu näiteks Eid Al Fitr, millele järgneb Eid Al Adha 40. päeva pärast.

Rahvatikutihedus on 22,6 in/km². Rahavstik on noor: 62 protsenti brasiillastest on alla kahekümne üheksa aasta.
Raportid - Raportite ja aruannete koostamine ja väljatrükk ning eksportimine teistesse programmidesse.
Rack rate - letihind ( ette vähemalt 6 kuud ja jääb hooaja jooksul kehtima ) kõrgeim võimalik hinda

Reaalseks tooteks on pakutava toote või teenuse kvaliteet, hind, eriomadused, kaubamärgid, pakend, disain jne.
Registrikaart on kooslus, mida riigi statistika nõuaab, mida Turismiseadus nõuab ja mida asutus ise vajab.
Riiklik eksami - ja Kvalifikatsioonikeskus 9. Novelli, M., Robinson, M. 2005. Niche tourism: an introduction.

Regionaalselt on turismimajandus jätkuvalt kontsentreerunud Tallinna ning vähemal määral Pärnu ümber.
Reisijaid nimetatakse külastajateks ja nad jagunevad omakorda ühepäeva külastajateks ja turistideks
Reisibüroo - on reisiettevõtja, kes pakub müügiks või müüb reisikorraldaja koostatud pakettreise.

Raekoja platsist on kujunenud ka iga-aastaselt korraldatavate Vanalinna päevade traditsiooniline keskpunkt.
Rootsi maaturismilehekülg - http://www.bopalantgard.org/ Läti maaturismilehekülg - http://www.celotajs.lv/index.do
Rühmatreeningutes – tantsida, treenida keha ja meelt, sõita siserattaga, tõsta kangi ja palju muud.

Registreerimata tööotsijad – kasvav tendents: + aktiivsus töö otsimisel tähendab aktiivset eluhoiakut,
Revpar on lihtsasti arvutatav suhtarv, mis näitab hotelli tubade müügi kasumlikkust.
Riigi põliselanikud on araablased, kui suurema osa rahvastikust moodustavad sisserännanud inimesed.

Rongiga on sõit küll pikem, kuid on poole odavam ja räägitavalt ka mõnusam puhata.
Raba ääres on puhkemaja ja vaatetorn, millest avaneb vaade lagerabale ja mitmele soosaar.
Registreering on kohustuslik, tähtajatu, kuid igaaastane registreeringu kinnitus vajalik.

Riigi lõunaosa on mägine, kõrgeim mägi on Rysy mägi, mille kõrguseks on 2499 meetrit.
Reisilaev monica on suur (pax 190) ja mugav turvaliseks mereteeks Naissaarele või Aegnale.
Raekoja platsi on sajandite jooksul kasutatud turu- ja laadaplatsi ning kogunemiskohana.

Riigikeel on araabia keel, kuigi inglise keelest saadakse aru suuremates linnades.
Rong - suhteliselt palju reisijaid, pikaajalised investeeringud raudteedesse.
Rokfoori valmimisaeg on 2 kuud, üsna soolane (5% soola), võib olla madal tsilindri kujuga.

Reisi kestvused on erinevad, kõige lühem reis on 7 päeva ja kõige pikem 23 päeva.
Roomlased lõuna - Itaalias viinamarjakasvatuse kreeklastelt üle. Veinikaubandus lõi
Rõivastust – pidulikke ja argipäevarõivaid, ristimis- ja matuserõivastust.

Rahulikku linna - ja maakeskkonda, kus on neil võimalik eemale saada linnamürast.
Rahvaarvult on ta samuti 5. kohal pärast Hiinat, Indiat, USA-t ja Indoneesiat.
Raamatu alguses on terava kriitika osaliseks saanud reaalselt eksisteeriv olukord.

Reisikorralduse järgi – individuaalreisijad ja rühmareisijad puhkuseosakute omanikud.
Riigikeel on poola keel, mis kuulub slaavi keelte hulka, ja rahaühik zlott.
Riigi pindala on 527 970 ruutkilomeetrit ning on maailmas suuruselt 50. riik.

Rose - Hill, Beau- Bassin, Curepipe, Vacoas, Phoenix, Quatre Bornes.
Riigi pindala on 17 820 ruutkilomeetrit ja rahvaarv on 3,5 miljonit inimest.
Revenue center - majutusettevõtte tulukeskused, kohad kus müüakse midagi

Raba edelaosa on tekkinud kunagise jääjärve kinnikasvamise tulemusena.
Rekreatsioon tähendab töövõime taastootmist aktiivse tegevuse kaudu.
Revenue management – täitumuse, toa keskmise hinna ja RevPar´i arvutamine.

Rohkem prügi tähendab aga suuremat tarbimist ja ressursside raiskamist.
Romantika paket on kesine ja mitte nii ahvatlev kui teised kaks paketti.
Rekreatsioon – see on puhkus, meelelahutus ja taastatud tervis.

Ramadani ajal on poed ja restoranid avatud ebatavalistel aegadel.
Rebenemis - ja hõõrumiskindel, hästi elastne ja ei kortsu.
Reisija on inimene, kes reisib kõikvõimalikel põhjustel.

Rakvere elanikud on läbi aastate olnud täis hakkamist ja jonni.
Rajati tallinna - Balti, Bekkeri ja Noblessneri laevatehased.

Rannajoone pikkus on 500 km, kus on laia liivaribaga mererandu.
Rahulikuks puhkamiseks on loodud sobivaid telkimis- ja lõkkekohti.
Reisisihina on järve ümbrus kogumas üha populaarsust.

Rahvusvaheline turism ehk välisturism (international tourism).

Russian embassy – jugend, pink building on Vene street.
Reisimine on vabamaks läinud igal pool, ka neil.

Rüüsteretki - põletati külasid, tapeti kohalikke.
Rannikumeres on palju saari, neid on umbes 150 000.
Registreering on kohustuslik järk aga vabatahtlik.

Rehabilitatsiooni - ja sotsiaaltöö korralduse osakond
Roostevaba teras - kraanikausid, ventilatsioon.
Riigihümn on Hino Nacional Brasileiro.

Radiaatorid on tehtud alumiiniumist.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Rekreatiivne tegevus on vabatahtlik. Ei saa piiritleda.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto