Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Raamatu peategelane on poiss Santiago, kes on pärit Hispaaniast, lihtsast Andaluusia taluperekonnast. Tema vanemad tahtsid poega koolitada preestriks ning seetõttu õppis Santiago kuni kuueteistkümnenda eluaastani seminaris ladina ja hispaania keelt ning teoloogiat. Lapsest saadik oli poisi unistuseks olnud tundma õppida mailma ning lõpuks võttis ta julguse kätte ning teatas isale, et ei taha saada preestriks, vaid hoopis rännata.
Raamatu kogumahuks on 222 lehekülge, millest 8 lehekülge moodustab kasutatud kirjanduse loetelu (kokku 128 nimetust) ning teine 8 lehekülge hõlmab mitmete tabelitega varustatud lisade osa. Raamatu sisuline osa koosneb eessõnast, viiest peatükist ning kokkuvõttest, sisaldades mitmeid illustratiivseid jooniseid ja kaarte.
Raamatu autoriks on peategelane Charles Chaplin ise. Ta on kahtlemata 20. sajandi tuntuim komöödiafilminäitelja ja -lavastaja. Ta oli fenomenaalne isik, kuna kirjutas stenaariumid, mängis peaosi, lavastas, produtseeris ja kirjutas filmimuusika oma filmidele ise. Kõige kuulsamaks sai ta oma Hulkuri rolliga.
Raamatu probleemistikuks on algav sõda, noormeeste otse koolipingist sõtta tõmbamine, suhted õpilaste vahel, arvamus sõjast ja romaanide üks põhilisemaid probleeme: armukolmnurk, kus armastus, mis teistele tundub nôrk, vôib tegelikult olla hoopis tugev ja vastupidi.
Raamatu peategelane on Winston Smith ning see romaan käsitlebki tema rasket elu ning seda, kuidas ta töötab Tõeministeeriumis ning kuidas võimul olev Partei hoiab inimesi hirmuvalitsuse all, jälgib nende iga mõtet ning liigutust.
Raamatu tegelastest – süüdlase isik ja tema paljastamise asjaolud ei tee õigluse võitu paratamatuks ja isegi mitte loogiliseks: õigluse võidu tagab vaid juhus ja mõned süüdlasele autori poolt külgepoogitud iseloomujooned.
Raamatu kujundus on tõeliselt maitsekas, eriti lummavad leheküljed, kus kirjas vaid üks haiku. Ellen Niidu luuletusi on palju loetud ja kuuldud, neile on viisegi loodud, seepärast leiab kogust nii mõndagi tuttavat.
Raamatu keskpunkti on pandud kaks vanatüdrukust naist, tegu on keskealiste naistega. Kui muidu on neil peaaegu kõik eluks vajalik olemas, siis pereeluga on neil asi untsus. Kummalgi pole meest, keda nad armastaksid.
Raamatukaubandus on osaparteilisest ja üldriiklikust tööst töötajate kommunistlikul kasvatamisel. Seetõttu pöörati ka raamatukaubanduse arengule suurt tähelepanu ning soodustati raamatute laialdast levikut.
Raamatu alguses on meeleolu lõbus ja kogu aeg pidutsetakse, vaatamata sellele, et neid varitseb maalt väljasaatmise oht. Teose lõpus muutub meeleolu süngemaks, sest sõja toimumine muutub aina reaalsemaks.
Raamatukaante vahele on jõudnud kolme riigi seiklused: ,,Pisike Andorra” , ,,Austri mõnud ja võlud” ja ,,Tükike Jaapanit” , nendest viimast ta peab oma kõige paremaks reisikirjaks.
Raamatu autor on Ameerika kirjanik Daniel Keyes, kelle kuulsaim teos ongi ``Lilled Algernonile`` . Raamat anti esmakordselt välja 1966.aastal, eesti keelde tõlgiti see 1976.aastal.
Raamatu peategelased on erinevad suguvõsad, kes pretendeerivad raudtroonile, kui Seitsme Kuningriigi kuningas Robert Baratheon, kelle vapimärgiks on hirv, hirvesarved sureb.
Raamatu peategelasteks on kuus uuselamurajooni elanikku, kes elavad küll rahvarohkes Mustamäe linnaosas, kuid kes on südames üksikud ja puutuvad vaid riivamisi kokku.
Raamatu algul ehk tundub see armastus noor, kohati ka pinnapealne, kuid teose lõpuosas, Ophelia haua juures tunnistab Hamlet, et Ophelia oli tema eluarmastus.
Raamat ise on alapealkirjaga „Esimene arest”, kuna loo lõpus Rass ja tema sõbrad võetakse kinni ning Rass saab oma elu kohta seletuskirja kirjutada.
Raamatu põhiideeks on Kaali meteoriidi langemise kohta info otsimine Läänemere (ja ka laiemalt kuni Vana-Kreekani välja) kaldal elanud rahvaste pärimusest.
Raamatu lõpus on näha südamlikku armastust, kui Quasimodo Esmeralda juurde alla keldrisse jookseb, mida kaitsevad valvurid ning haarab naise embusesse.
Raamatu pealkiri on ka tähendusrikas – Raamatus oli Vürst teiste silmis loll, kuid raamatu pealkiri „Idioot“ oli mõeldud just kaastegelaste kohta.
Raamatu alguses on Darja Aleksandrovna Oblonskaja (Dolly) saanud teada oma mehe, Stepan Arkadjitš Oblonski (Stiiva) armusuhtest endise guvernandiga.
Raamatu probleem on see, et sellistes väikestes külades nagu Sandgate`is on võimalik mõrvata inimesi, kui seda teha korralikult ja läbimõeldud.
Raamat alguses on Anna Karenina vend Stepan Arkadjevitš Oblonski, kes elab Moskvas, oma naisele petmisega (endise guvernandiga) vahele jäänud.
Raamatu sisu on kommenteeritud järgmiselt: "Kokku on langenud kolm asja - kirjanduslik võimekus, fenatnüülisõltuvus ja julgus rääkida.
Raamatu kaanel on vanaaegne noor kaunis perenaine talus – tanu peas, valge pluus, tume pihikseelik, seob parajasti põlle paelu ette lipsu.
Raamatuaasta 1935 - 36 (400 a eesti raamatut). 1938 arbujad (Alver, Talvik, Kangro, Masing, Sang, Merilaas, P. Viiding, Raud) e uus põlvkond.
Raamatu ainestik on pärit Teeba saagadest, mis jutustavad Kadmose soo (labdaniidide) täielikust hävitamisest nende põlispattude pärast.
Raamatu autor on romaani peategelane ning talle meeldivad mehed, kes mõtlevad naiste peale ning armastab mehi, kes tahavad teda tunda.
Raamatu keskmeks on nn. A-rühm, mille ametlik nimi oli „kriminaalpolitsei rahvusvahelise kuritegevuse vastu võitlemise eriüksus.
Raamatu peategelane on Tambeti poeg Jaanus, kes oli tolle aja omavanuste poiste hulgas väga eriline, sest ta oli nimelt vaba mehe poeg.
Raamatu sisu on ka praegu aktuaalne, sest globaliseeruvas maailmas ei ole palju ruumi traditsioonidele ja iidsetele uskumustele.
Raamatu alguseks on ta juba küllaltki kogenud sõjamees – ta on õppinud maha suruma oma tunded ning võitlema külmavereliselt.
Raamatu peategelane on Mees, kes töötas haiglas, kus ta Naisega, kes oli „riistakeskuses“ medõde, tuttavaks sai, turvamehena.
Raamatu autoriks on Karl Ristikivi raamatupealkiri on kõik, mis kunagi oli. Raamatu printis välja Tallinna Raamatutrükikoda.
Raamatu peategelane on poiss Sam. Ta elab oma emaga Londonis ja tema suurim unistus on saada professionaalseks rulasõitjaks.
Raamatu põhiteema on vene rahvuse mentaliteet. Turgenev oli väga põhjalikult õppinud saksa klassikalist filosoofiat.
Raamatu põhitees – meie elu on ühekordne, järelikult on kõik teod Sabina hangib Terezale töökoha fotograafina.
Raamatu põhikonfliktiks on naine Mari, kellesse on armunud mõisnik Kremer, kuid kes on abiellus talupoeg Tõnu Prillupiga.
Raamatu autor on Georges Simenon õige nimega Georges Joseph Christian Simenon. Georges Simenon oli belglane.
Raamatu alguses on Dorian Gray ilus, noor, kergeusklik, rikkumata olekuga, puhta hinge ja südametunnistusega.
Raamatu põhisündmuseks on aurukatla jõudmine eesti külla, mis toob endaga kaasa raske füüsilise töö taandumise.
Raadik - 70aastane ajaloo õpetaja, vanamoeliste ja mõnikord lausa seksistlike mõtteavaldustega.
Raamatu peategelane on Inge, kes hoolitses suvel vanaisa eest, mitte ei käinud linnas lõbutsemas nagu teised.
Raamatu peategelasel - Johannesel on raske elu. Ta on pärit Tallinna vaesemast perekonnast ja elab Lasnamäel.
Raamatu tegelastele on raske anda hinnangut, kuna tegelaskujud muutuvad ning täielikku ülevaadet ei tekigi.
Raamatu sõnum on minu arvates see, et õnnetusi ikka juhtub ja nendes ei tohi last süüdistada.
Raamat ise on muidu kirjutatud mina vormis ja peategelase nime pole ühtegi korda mainitud.
Raamatu tegevus on antud edasi kroonika laadis, mis jutustab Oran linna traagilist sündmust.
Raamatu mõte on näidata, et elus võib kõik silmapilkselt muutuda ja miski pole kindel.
R teoses on alkoholi, aga pole joodikuid. Armastab kulinaarseid tooteid kirjaldada.
Raamatu peategelane on Ameerika Ühendriikidest pärit hispaania kelle õpetaja Robert Jordan.
Raamatu peategelane on Toomas Nipernaadi, kes rändab ilmas ringi, et ammutada inspiratsiooni.
Raamatu lõpuosas on ta muutunud allaandlikuks, elus pettunuks ja ennastvihkavaks meheks.
Raamatu lõpus on kõik juba kindlad, et Saksamaa ja Prantsusmaa vahel puhkeb sõda.
Raamatu peaidee - tõde ja õigus võib peituda seal, kus seda kõige vähem oodata.
Raamatu sisust on kuuldused. Siin nad on: Harry saab teada, miks ta vanemad tapeti.
Raamatu peaosaline on endine Saksa armee sõdur Taavi, kes on NKVD poolt tagaotsitav.
Raamatu sisu on nii hingeline ja usutav, et ei jätta külmaks ühtegi lugejat.
Raamatu ainestik on võetud autori mälestustest, vanematekodust ja lapsepõlvest.
Raamatu peaateemaks on armastus Laura vastu ning see algatas uusaegse lembelüürika.
Raamatu autoriks on noor eesti kirjanik, kes on ühtlasi ka etenduse tekstiautor.
Raamatu lõpus on aru saada, millises ahastuses ja kurbuses elab Rieux edasi.
Raamatu kaantel on kujutatud nelja tudengi mängu, kus nad valivad ühe tiku.
Raamatu pealkirjaga on poeg Mihkel teinud kummarduse ja kingituse oma isale.
Raamatu põhisisuks on peategelase poolt kirjutatud tsaarivaenulikud kirjad.
Raamatu nimi on “Pärast lõppu” ning selle kirjutas David Hill.
Raamatu peategelane on psühholoogiliselt eraldatud ülejäänud maailmast.
Raamatu peategelasteks on Axel ,kes oli professor Otto Liedenbrocki vennapoeg.
Raamatu põhiprobleemiks on armastus, selle areng, purunemine, selles pettumine.
Raamatu tegevustik on sündmuste rohke ning tegevust on huvitav jälgida.
Raamatu põhiteemaks on Toomas Linnupoja kahtlused, kas ta meeldib Maiale.
Raamatu sisu on raske jälgida kui end tegelasega mitte samastada.
Raamatu pealkiri on väga huvitav ja lugema kutsuv ning autor samuti.
Raamatu peategelane on segarassist 17-aastane teismeline Karim, kes elab
Raamatu pealkiri on pandud selle järgi, et ristiteta haudu oli kogu
Raamatu autor on ameerilkane, kiskus ta raamatu tükkideks.
Raamatu autoriks on Jerome David Salinger, pärit Ameerikast.
Raamatu aine on võetud autori vanematekodust ja elust.
Raamatu lõpuks on ta olnud 40 aastat Põhja Konna valvur.
Raamatu põhiprobleemiks on sotsiaalsed ja poliitilised probleemid.
Raamatu mina - tegelane/jutustaja on juba elukogenud.
Raamatu autor on noor Raplast pärit neiu Ene Sepp.
Raamatu originaalis on stiiliks regivärsiline rahvalaul.
Raamatu lõpus on Annal endiselt söömishäireid.
Raamatu peategelane on Johannes. Ta on 17 aastane.
Raamatu üldprobleemiks on tõe ja õiguse küsimus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Raamatu žanr on eksistentsialistlik. Sündmuste areng on tekstis esitatud loogilises järjekorras - tekst algab lihtsa surnud roti leiuga ning järk-järgult läheb olukord halvemaks ning kõike on kirjeldatud päris detailselt.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Raamatu peategelased on kaks venda, kelle nimed on 2p a) Joonatan Lõvisüda ja Karl Lõvisüda b) Joonatan Lõvi ja Karl Lõvi c) Joonatan Lõvisüda ja Jaanus Lõvisüda 2. Poisid uskusid, et peale surma jõuavad nemad imeilusasse kohta nimega 1p a) Nagaana b) Nangijaala c) Nurmaania 3. Joonatan usub, et just sellest kaunist paigast on alguse saanud 1p a) maailmas valitsev kurjus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Raamatu žanriks on muistend. Autor (Fr. R. Kreutzwald) elas rahvuslikul ärkamisajal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Raamatu süžee on põnev, täis tegevust ja fantastilisi paisutusi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Raafael - kaitseinglite pealik ja inimkonna kaitseingel.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Raamat 11 - teoselisest seeriast, mille ta kirjutas pseudonüümi Arne Dahl all. Esimene raamat selles seerias on Misterioso.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Raamatu idee on ju samuti päris põnev – kirjutada teos, mida lugedes saaksid lugejad ette kujutada teistsugust elu. See ongi ma arvan, et põhjus, miks Atwood selle teosega auhindu on võitnud.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun