Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Rööpühenduses igbt - transistori pingete ebaühtluse vähendamiseks kasutatakse mitmeid meetodeid. Kuna pingete ebaühtlus tuleneb peamiselt seadise parameetrite hajumisest ja juhtahela viivitustest, võib seda vähendada pooljuhtseadiste hoolika valikuga ning juhtsignaalide sünkroniseerimisega. Transistoride ohutu ümberlülitumise ja suure lülitusvõimsuse tagamiseks kasutatakse siin täiendavaid sobitusmeetodeid.
Rööpühenduses on ka vooluallikatena toimivad elektrijaamad, kus muundatakse elektrienergiaks mingit muud energiat (kütuse siseenergiat, voolava vee kineetilist energiat vms). Rööpühendus võimaldab sujuvalt reguleerida nii tarvitite kui elektrijaamade tööd, sest voolu katkestamine ühes väga paljudest rööpharudest ei mõjuta kuigivõrd voolu kulgemist teistes harudes.
Rööpühendus - nimetatakse aine suhteliseks dielektriliseks läbitavuseks; mida laengukandjate liikumise suund suurem on , seda nõrgemaks jääb ( vooluringis plussilt miinusele). Alalisvoolu väli.Tavaliselt on dielektrikute suhteline tekkimiseks ja säilimiseks aines on vajalik läbitavus kümne ringis.
Rööpühendus - kogumahtuvus on üksikute kondekate mahtuvuste summa C=C1+C2+..Cn. Jadaühendus-liidetakse kogumahtuvuse leidmiseks mahtuvuste pöördväärtused1/C=1/C1+1/C2+..1/Cn Elektrivälja energia-Laetud kondeka katete vahelises ruumis on elektriväli.
Rööpühendus - Voolutugevus vooluringi hargnemata osas on võrdne voolutugevuste summaga rööbiti ühendatud juhtides I=I1+I2. Rööbiti ühendatud juhtide kogutakistuse pöördväärtus on võrdne juhtide takistuste pöördväärtuste summaga 1/R=1/R1+1/R2
Rööpühenduse korral on elektritarvitid ühendatud üksteisega rööbiti ehk siis paraleelselt, ja ühe tarviti katestamise korral ei sõltu teine tarviti esimesest ja põleb edasi.
Rööpühendus – on juhtide (takistuste, tarbijate) ühendusviis, mille puhul vool mingis ahela punktis hargneb ja pärast juhtide läbimist konndub jälle ühte punkti.
Rööpühenduseks nimetatakse sellist ühendust, kus kondensaatorite kõik positiivse laenguga elektroodid ühendatakse omavahel ja negatiivse laenguga elektroodid
Rööpühendust ehk paralleelühendust. Parallelühenduse korral kogutakistuse R2 pöördväärtus 1/ R võrdub üksikute harude pöördväärtuste summaga.
Rööpühenduseks nimetatakse ühendust, kus kõik kondensaatorite positiivse laenguga elektronid ühendatakse omavahel ja negatiivse laenguga omavahel.
Rööpühendus on ühendusviis, mille puhul kõik elektriahela hargnenud osad on ühendatud vooluahelasse rööbiti ehk paralleelselt.
Rööpühenduse korral on tarvitid teineteisest sõltumatud, sest ühe tarviti takistuse muutumine ei muuda teiste tarvitite pinget ega voolu.
Rööpühendus - paralleelühendus on elektriseadmete ühendusviis, mille puhul neile kõigile on rakendatud sama voolu pinge.
Rööpühenduseks nimetatakse sellist ühendusviisi, kus voolutugevus jaguneb kõikide juhtide vahel võrdselt.
Rööpühenduse korral on kogutakistuse pöördväärtus võrdne üksikute takistuste pöördväärtuste summaga.
Rööpühendus - Vool hargneb, Voolutugevus magistraaljuhis võrdub harude voolutugevuste summaga.
Rööpühenduse puhul on kokku ühendatud takistite ühed otsad omavahel ja teised otsad omavahel.
Rööpühenduse korral on kõigil takistitel sama pinge U, sest ühendusjuhtmetel pinget eiteki.
Rööpühenduse korral on harude voolutugevused harude takistusega pöördvõrdelised.
Rööpühendusel on kogu takistus alati väiksem iga üksiku juhi takistusest.
Rööpühenduse korral on harude voolutugevused pöördvõrdelised takistustega.
Rööpühendus - tarvitid on ühendatud rööbiti e paralleelselt.
Rööpühenduse korral on tarvitid ühendatud rööbiti ehk paralleelselt.
Rööpühenduse korral on kogutakistus väiksem kõigist takistusestest.
Rööpühenduses on kõik elemendid üksteisest sõltumatud.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun