Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Pärimislepingut e. pärimist lepingu järgi e. pärimise liigina - lepingujärgset pärimist (legaaldefinitsioon - PärS § 19 lg 1). (tekkis hiljem ning tuleneb germaani õigusest, teistes õigussüsteemides kui iseseisvat õigusinstituuti ei tunnustata või on koguni otseselt keelatud). Pärimislepingujärgseks pärimiseks nimetatakse seda, kui pärand läheb pärijale üle pärandaja poolt tema elu ajal kellegi teise või teiste isikutega sõlmitud kokkuleppe (lepingu) kohaselt.
Pärimisleping on pärija ning pärandaja vaheline kokkulepe, millega pärija kas loobub oma pärimisõigusest või määratakse pärijaks, kuid pärijaks määramisega võib pärijale panna sellega ka kohustusi pärandaja suhtes. Pärimislepingut ei saa pärandaja iseseisvalt ühepoolselt muuta ning seetõttu on see väga siduv korraldus oma surma puhuks.
Pärimisleping – pärandaja ja teise isiku kokkulepe, millega pärandaja nimetab teise lepingupoole või muu isiku oma pärijaks või määrab talle annaku, sihtkäsundi või sihtmäärangu, samuti kokkulepe pärandaja ja pärija vahel, millega viimane loobub pärimisest. Erinevused:  Pärimislepingus tehtud korraldusi ei saa ühepoolselt muuta
Pärimisleping on selles mõttes "karmim", et muuta seda ühepoolselt reeglina ei saa. Pärandaja võib seda ühepoolselt tühistada või muuta ainult juhul, kui isik, kelle kasuks pärimisleping on tehtud, on toime pannud kuriteo pärandaja või tema abikaasa või pärandaja alaneja või üleneja sugulase vastu.
Pärimisleping on pärandaja ja teise isiku kokkulepe, millega pärandaja nimetab teise lepingupoole või muu isiku oma pärijaks või määrab talle annaku, sihtkäsundi või sihtmäärangu, samuti kokkulepe pärandaja ja tema seadusjärgse pärija vahel, millega viimane loobub pärimisest.
Pärimislepingu põhiidee on korraldada vara saatus surma puhuks nii, et seda ei saaks kohtulahendid: TrtRKo II-2-425/98) enam niisama lihtsalt ümber muuta või tühistada nagu on see reegliks testamendi korral.
Pärimislepingu siduvus on väga oluline ning on tingitud eelkõige asjaolust, et tegemist on kahepoolse tehinguga ehk lepinguga, mitte ühepoolse tehinguga, nagu seda on testament.
Pärimislepinguid mõnikümmend – Liini õpik andmeid, nüüd ilmselt rohkem), sest testamenti on kokkuleppega. Selliseid pärimislepinguid nimetatakse ka tasulisteks pärimislepinguteks.
Pärimisleping on pärandaja ja teise isiku vaheline kokkulepe, millega pärandaja nimetab teise lepingupoole ja määrab talle kohustused.
Pärimislepingu siduvus on väga oluline ning on tingitud eelkõige asjaolust, et tegemist on kahepoolse 30. Vormi- ja lõpetamisvabaduse piirangud.
Pärimisleping on kokkulepe: • millega pärandaja nimetab teise lepingupoole või muu isiku oma pärijaks.
Pärimislepingu näol on tegemist siduva kokkuleppega pärimislepingut sõlmivate osapoolte vahel.
Pärimislepingud - määratakse pärijaks või annakusaajaks teine lepingupool või isik.
Pärimisleping on vähemalt kahepoolne ja muutmiseks vaja mõlema poole nõusolekut.
Pärimisleping – vähemalt 2 poolne leping.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun