Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Puhastustuli e. Purgatoorium asub lõunapoolkera tipus asuval leegitseval mäel, millel on 9 ringi (palju luuletajaid, muusikuid-trubaduure, nad vabanevad 7 surmapatust: uhkus, kadedus, viha, laiskus, ihnus ja pillamine, liigsöömine, liiderlikkus). Taevas - Maakera ümber on 9 sfäärilist taevast, kuhu saab vastavalt teenetele ja ausale elule. Sinna pääsevad need, kes on oma elu elanud ausalt ja jumalat siiralt teeninud.
Puhastustuli – tuli, kus patused oma pattude lunastamiseks viimse kohtupäevani piinlevad.
Puhastustuli - arvati et inimese hing ei lähe pärast surma põrgusse ega ka taevasse, vaid jääb puhastustulle, kus tuleb olla piineldes viimse kohtupäevani ning seal piineldes suudab inimene oma patud lunastada ja viimsel kohtupäeval mõistab Jumal nad õigeks.

Puhastustuli – sinna minnakse peale surma, kus neid piinatakse kuni viimse kohtupäevani • Kirikuvande alla panemine – kirikust väljaheitmine • Suur kirikulõhe – pinged Rooma paavsti ja Konstantinoopolo patriarhi vahel.
Puhastustuli – seal põlesid inimese patud ära. Usk, lootus, armastus, õiglus, meelekindlus, mõistlikkus, mõõdukus. Lihahimu, laiskus, aplus, kadedus, ahnus, viha, uhkus – 7 surmapattu.
Puhastustuli – al. 12.saj. Levis arvamus, et peale surma lähevad kõik inimesed puhastustulle, kus nad peavad viimse kohupäevani piinlema ja patud heaks tegema

Puhastustuli – Taeva ja põrgu vaheline protsess, kus surnute hingedel, kes ei lähe otse ei taevasse ega põrgusse, tuleb piinelda kuni viimse kohtupäevani.
Puhastustuli – sinna minnakse peale surma, kus neid piinatakse kuni viimse .kohtupäevani. Kirikuvande alla panemine – kirikust väljaheitmine.
Puhastustuli - koht, kuhu patused visatakse, et ka nemad paradiisi saaksid 12. Suur kirikulõhe – mis see oli, millal toimus, miks toimus.

Puhastustuli – 12. sajandist levis veendumus, et suurem osa hingi ei lähe otse taevasse ega põrgusse vaid puhastustulle.
Puhastustuli on vajalik seetõttu, et, nagu Ilmutusraamat õpetab, üksnes puhas inimene võib taevasse pääseda.
Puhastustuli – mööduvad piinad, mis ootavad mõõdukalt patu seid pärast surma, enne, kui nad pääsevad

Puhastustuli on inglise keeles selgelt hinge süvapuhastuse maitsega, mittekehaline.
Puhastustuli ehk põrgu. Nende vahel on füüsiline maailm.
Puhastustuli on meie pääsemine surmast ellu.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun