Sõnu seletav sõnaraamat

Psühhodünaamiline perspektiiv – käitumine on mõjutataud teadvusest välja surutud teadmise ja impulsside poolt Biheivioristlik lähenemine – käitumist vormib ja kontrollib keskkond Humanistlik lähenemine – käitumist juhib inimese enda maailmatunnetus ja isiksusliku kasvu vajadus Bioloogiline lähenemine – käitumine on biokeemiliste protsesside tulemus Kognitiivne lähenemine – inimese käitumist saab mõista informatsioonitöötluse terminites
Psühhodünaamiline - S. Freud – rõhk on lapsepõlvekogemustel ja alateadvusel.Isiksuse struktuuri põhiosaks on alateadvuslik osa mille keskmeks on sugutung.Kuna naudinguprintsiip ei arvesta reaalseid tingimusi on inimesel ego ehk mina.See lähtub realsuse printsiibist.
Psühhodünaamiline - S. Freud – lahendamata konfliktide mõju käitumisele; seksuaaltungi rõhutamine; psühhoseksuaalse arengu etapid ja fiksatsioon • Tunnusjoonte lähenemine (trait theories) – inimest saab iseloomustada stabiilsete tunnusjoonte kombinatsiooniga.

Psühhodünaamiline perspektiiv – käitumine on mõjutataud teadvusest välja surutud teadmise ja impulsside poolt Biheivioristlik lähenemine – käitumist vormib ja kontrollib keskkond Humanistlik lähenemine – käitumist juhib inimese enda maailmatunnetus ja isiksusliku kasvu
Psühhodünaamiline – varajaste eluaastate mõju isiksuse arengule ja alateadvuse mõju käitumisele. Sigmund Freud,kes töötas välja Vabade assotsiatsioonide meetodi ja unenägude analüüsi ning palus patsiendil suvaliselt öelda välja mõtteid.
Psühhodünaamiline – ilmekaim näide psühhoanalüüs, on seisukohal, et inimese käitumine konfliktisituatsioonis on määratud psühholoogilisest loomusest ja mõtteviisist.

Psühhodünaamiline seletus - emotsionaalsete ja käitumisraskuste põhjused peituvad hariduses, interaktsiooniraskustes vanemate ja eakaaslastega.
Psühhodünaamiline psühholoogia – rõhutatakse alateadvuse mõju käitumisele ning varajaste eluaastate mõju isiksuse arengule.
Psühhodünaamiline - rõhutab alateadvuses ja lapsepõlve mõju inimese käitumisele.

Psühhodünaamiline ehk psühhoanalüütiline koolkond.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto