Sõnu seletav sõnaraamat

Projektiivtestidel on 4 alaliiki: ● Hinnangtestid- „Ütle mulle, mida valid või soovid, ja ma ütlen, kes sa oled!“ ● Konstruktiivtestid- „Näita mulle, kuidas sa midagi konstrueerid, ja ma ütlen, kes sa oled!“ ● Tõlgendamistestid- „Ütle mulle, kuidas sa esitatud kujutist tõlgendad, ja ma ütlen, kes sa oled!“ ● Assotsiatsioonimetoodika- „Ütle mulle, mis sulle iga minu öeldud sõna põhjal esimesena meenub, ja ma ütlen, kes sa oled!“ Isiksuse küsimustikud
Projektiivtestid – ülesannete lahendamisel projekteerib inimene nendesse enda omadused ja alateadlikud tendentsid (jutu lõpetamine, pildi lõpetamine, jutu kirjutamine, pildi joonistamine). Alaliigid: - Hinnangtestid: ütle mulle, mida valid või soovid, ja ma ütlen, kes sa oled - Konstruktiivtestid: joonistamise testid, hinnatakse pildi detale, objektide paigutus jne - Tõlgendamistestid: kaks pilti ühes, tindiplekkide-test, mida inimene näeb.
Projektiivtestid on sellised, kus katseisik projitseerib ennast testi situatsiooni ja tema poolt antud lahenduses kajastuvad ka tema alateadlikud tendentsid, millest ta ise ei pruugi teadlik olla Isiksuste küsimustikud on kas obejktiivsed või subjektiivsed lähtuvalt sellest, kas testi täidab inimene ise või keegi, kes teda hästi tunneb  Modelleerimine on meetod, mille olulisus on ajapikku üha suurenenud.

Projektiivtestid – vastaja tõlgendab talle esitatud materjali, nt. Rorschachi tindiplekitest, TAT (temaatiline apertseptsioonitest, H. Murray). Eeldatakse, et isik projitseerib isiksuse enda antud tõlgendustesse, c) objektiive vaatlus, d) dokumentide analüüs, e)käitumuslikud testid ja
Projektiivtestid - katseisik projektiseerib end testi situatsiooni ja tema poolt antud lahendustes või tõlgendustes kajastuvad ka tema alateadlikud või sissejuurdunud tendentsid,millest ta ise ei pruugi teadlik olla.
Projektiivtestid on kasvanud välja psühhodünaamilisest lähenemisest, mille kohaselt on inimesel soovid ja vajadused, mida ta varjab mitte ainult teiste, vaid ka ise enda eest.

Projektiivtestid on psühhoanalüütilise tagapõhjaga ja lähtuvad eeldusest, et inimesel on kalduvus teadvustamata motiive, tundeid ja hoiakuid projitseerida välismaailma.
Projektiivtestid - kus inimestele näidatakse mingi ebamäärasuse seisuga pilti ja küsitakse, mida ta seal näeb.

Projektiivtestid – uuritav projitseerib end testi situatsiooni
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto