Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Privaatsed kohad on teisest küljest aga vastupidised, isiklikud,kus inimene võib tunda ennast vabalt ja kellelgi teisel ei tohiks olla mingi võimu tema koha üle, nt.kodu. Ma arvan, et igaühel peaks olema õigus otsustada, kus ta käia tahab ja milline koht talle meeldib. Sellised inimeste liikumise piiramised ja käitumisnormide pealesurumised ei tohiks eksisteerida ka praeguses ühiskonnas, kus suurt tähelepanu pööratakse individuaalsele heaolule ja tähtsustatakse inimeste võrdõiguslikkust.
Privaat - ja avalik sfäär • Enamus inimühendusi põhineb naudingul või kasul, isiklikel või avalikel vajadustel ja erinevad seega sõprusest, “lisades sellesse muu põhjuse ning sihtmärgi kui sõpruse” (Sõprusest, lk 165) • Selliseid suhteid saab püsivalt tagada vaid poliitiline võim, mida omakorda toetab kodanike harjumus • Kodaniku esimene voorus poliitikas on seetõttu kuulekus ja kohusetunne.
Privaatsel ehk isiklikul tasandil toimub kaks etappi: 1) mõtlemisaktid, mille käigus teostatakse a) mõistmine, b) otsustamine ja c) mõttekäik; 2) mõtlemisaktide tulemuseks on mõttetegevuse produktid, isiklikud mõtlemise vormid: a) isiklikud mõisted, b) otsustused, c) personaalses mõtlemises toimuv arutlus.
Privaatsus on samuti küsimuse all ja selle näol on mitmeid kordi kompromisse loodud. Facebook on seotud ka mitme kohtuasjaga, mille hagijaks on mitmed Zuckerberg'i endised klassikaaslased, kes väidavad, et Facebook omastas nende lähtekoodi ja muud intellektuaalset vara.
Privaatsuse piiramisega on tegemist isiku ja tema asjade vaatluste korral, seaduslikesse valdustesse sisenemise korral . Isikupuutumatuse ja vabaduse piiramisega seonduvad isiku kinnipidamine, tema suhtes füüsilise iseloomuga sunni kohaldamine, sundläbivaatus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Privaatsus – kas ja milliseid andmeid kogutakse ja talletatakse üksikisikute kohta - Millist infot endast teistele jagada? - Millist informatsiooni peaksid inimesed enda teada hoidma, mitte teistele avaldama? - Millist infot inimeste kohta peaks hoidma andmebaasides ja kui kaitstud see info seal on? Elektrooniline järelevalve – töötajate poolt külastatud veebilehtede kaardistamine ja analüüs, töötajate kirjavahetuse jälgimine.
Privaatsus on eriti noorte jaoks enesekehtestamise ning oma identiteedi loomisel esmatähtis tingimus (Eetikaveeb, 2014). Selle tõttu peaksid noored internetis eriti hoolikalt käituma, et nende õigusi ning privaatsust ei kuritarvitataks.
Privaatsuse sisustamisel on teinud õiguslikult kõige suurema töö ära Euroopa Inimõiguste Kohus, kes on aastate jooksul artiklit 8 puudutavate otsuste lahendamisel laiendanud privaatsuse piiri ja mõistet.
Privaatkeele argument – suunatud cogito, ergo sum. Wittgenstein leiab, et Descartes oma II Meditatsioonis kasutab privaatkeelt, mida mõistab ainult ise. Privaatkeelt ei saa olla.
Privaatsus on laiem, kui suletud uks. On võime piire kontrollida ruumiga seonduvalt ja võime reguleerida ka informatsiooni andmisega seosega endalt teistele andmisega.
Privaatsus internetis - mis see on ja kuidas seda mõista? Digitark, 19. juuli. Kasutatud 20.11.2014 http://www.digitark.ee/privaatsus-internetis-mis-see-on-ja-kuidas-
Privaatsuse rikkumine - Lapsed võivad teadmatusest avaldada suhtlusportaalides ning mujal veebis infot, millel on negatiivsed tagajärjed neile endile ja kogu perele.
Privaatsuseseadistuste abil on küll võimalik valida, kellel on ligipääs infole inimese kontol, kuid tegelikult puudub kontroll selle üle, kes in teisel pool ekraani.
Privaatsus on enese kehtestamine ja oma identiteedi loomise esmatähtis tingimus, niisiis kuulub see iga inimese fundamentaalse õiguste hulka.
Privaatkommunikatsiooni efekt - kui inimene teab, et teabe on saadud konfidetsiaalsetest või ainult piiratud leviga allikatest, siis usub ta seda meelsamini.
Privaatsusel on 4 erinevat komponenti: Alan Weistein (1987) 1) Üksindus 2) Intiimsus 3) Anonüümsus 4) Psühholoogilised takistused
Privaat - ja avalik sfäär on lahutatud: omakasul põhinevad suhted erinevad sõprusest; nende aluseks on võim.
Privaatsus – tahame olla soovi korral omaette, tahame kontrollida seda kuivõrd oleme teistele kättesaadavad.
Privaatsus on häiritud. Majutuskohti on Õpilaskodus 60, kuid õppeperioodil vastavalt vabade kohtade arvule.
Privaat - tunde orkestrijuhi abiliselt, kes õpetas talle muusika teooriat ning orkestri juhtimist.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Privaatvõrk - kolm aadressivahemikku privaatkasutuseks (nt firmasisese interneti jaoks),aga arvuti ei tohi olla marsruuter välisesse võrku • 10.0.0.0 - 10.255.255.255 (üks A klassi võrk) • 172.16.0.0 - 172.31.255.255 (16 B klassi võrku) • 192.168.0.0 - 192.168.255.255 (256 C klassi võrku)
Privaatladu - optimeerib selle kasutaja ja ladu on allutatud tema täielikule kontrollile.
Privaatsus on seatud küsimärgi alla, sest isikuandmete turavalisusega oli probleeme.
Privaatsust õigushüvena on kaitstud juba ammu enne tänapäevaste õiguskaitsevahendite loomist.
Privaat - ja avalik sfäär Enamus inimühendusi põhineb naudingul või kasul.
Privaatsusele on igal inimesel õigus nii seaduse kui ka eetiliste kommete kohaselt.
Privaatsus - inimese õigus elada segamatult ja omaette, see on õigus eraelule.
Privaatladu - kauba omaniku isiklikk ladu, kus omanik omab kontrolli kauba üle
Privaatautonoomiat ehk õigust ja vabadust ise tahteliselt kujundada võlasuhte sisu.
Privaatne retsept – patsiendil on ainuõigus oma retsept apteegist ise välja osta
Privaatseks palvetamiseks on kirikutes Maarja kabel, mis on pühendatud Neitsi Maarjale.
Privaatsusele on õigus igas vanuses lapsel ning seda tuleb teistel austada.
Privaatsus – inimese õigus elada segamatult ja omaette.
Privaatvõti on reeglina aga subjekti (inimese, tehnilise
Privaatsus on ajaliselt teistmoodi organiseeritud.
Privaatsuse osa on küll olemas, aga see on vähenenud.
Privaatsus on tagatud ja rahulolu garanteeritud.
Privaatautonoomia - väljendub dipositiivsuses
Vote UP
-1
Vote DOWN
Privaatne ruum – eraomand, üksikisikule ja ta pereliikmetele kuuluv ruum, kuhu ei tohi siseneda, v.a seadusega sätestatud juhtudel samuti on inimestel õigus kontrollida infot, mida tema või ta pere kohta levitatakse
Vote UP
-4
Vote DOWN
Privaatautonoomia põhimõte tähendab üldise määratluse kohaselt õigussuhete kujundamist üksikisiku poolt vastavalt oma enese tahtele.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun