Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Potentsiaalne energia on maksimaalne amplituudasendis, kus x = ± A , ning minimaalne tasakaaluasendit läbides, kus x = 0 . Kineetiline energia on mv 2 Ek = . (7.34) 2 Kiirus harmoonilisel võnkumisel esitub valemiga (7.22), seega mA 2ω 02 sin 2 ( ω 0 t + ϕ 0 ) Ek = , (7.35) 2 järelikult on kineetiline energia maksimaalne tasakaaluasendit läbides, kus kiirus on maksimaalne, ning null amplituudasendis, kus ka kiirus võrdub nulliga.
Potentsiaalne energia on tingitud keha asendist teiste kehade suhtes (vastastikmõjust teiste kehadega). Keha potentsiaalne energia raskusväljas avaldub kujul Ep = m g h , kus g on raskuskiirendus ja h - keha kaugus energia nulltasemest (kõrgus maast). Mehaanilise energia jäävuse seadus väidab, et keha kineetilise ja potentsiaalse energia summa on jääv.
Potentsiaalne energia on võrdeline keha massiga m, on elektrostaatilises väljas paikneva laengu potentsiaalne energia Wp võrdeline selle laengu suurusega q. • Elektrostaatilise välja jõudude töö A laengu ümberpaiknemisel väljas võrdub selle laengu potentsiaalse energia muudu vastandväärtusega:

Potentsiaalne energia on määratud kehade vastastikuse asendiga (näiteks keha asend maapinna suhtes). Potentsiaalse energia mõistet võib rakendada üksnes nendele jõududele, mille töö ei sõltu keha liikumise trajektoorist ning on määratud üksnes alg- ja lõppasendiga.
Potentsiaalne energia on tingitud keha asendist teiste kehade suhtes (vastastikmõjust teiste kehadega). Keha potentsiaalne energia raskusväljas avaldub kujul Ep = m g h , kus g on raskuskiirendus ja h - keha kaugus energia nulltasemest (kõrgus maast).
Potentsiaalne energia on energia, mis on kehal tänu tema asukohale (kõrgusele) pinnasuhtes Ep=mgh ( m-mass, g - raskuskiirendus, h – kõrgus, J – dzaul) Visates palli horisontaalselt üles muutub tema kineetiline energia potensiaalseks energiaks.

Potentsiaalne energia – Potentsiaalne energia on süsteemi energia, mis on tingitud keha asendist ja mõjust süsteemi teiste kehade suhtes ja kõigi süsteemis olevatele kehadadele vastastiku mõjuvatest jõududest välises jõuväljas.
Potentsiaalne energia on tingitud keha asendist teiste kehade suhtes (vastastikmõjust teiste kehadega). Mehaanilise energia jäävuse seadus väidab, et keha kineetilise ja potentsiaalse energia summa on jääv.
Potentsiaalne energia on energia, mis on tingitud keha või keha osade vastastikusest asendist (vastasmõjust). Potentsiaalset energiat omavad: a. maapinnalt tõstetud kehad; b. elastselt deformeeritud kehad.

Potentsiaalne energia – kasutamata töövaru – bensiin, pingul kumm jne. 82. Entroopia – süsteemi määramatuse, korrapäratuse määr, ka kasutamiseks kättesaamatu energia määr.
Potentsiaalne energia ehk elastsusenergia on molekulidevaheliste jõudude vastu tehtud töö - s.t keha kokkusurumine või venitamise – mõjul kehasse salvestanud energia.
Potentsiaalne energia – kasutamata töövaru – bensiin, pingul kumm jne. 33. Termodünaamika seadused – need kirjeldavad energia omadusi.

Potentsiaalne energia - energia, mida keha omab oma asendi tõttu jõuväljas n: gravitatsiooni jõud, tõus ja mõõn, elastsusenergia.
Potentsiaalne energia on energia, mida kehad omavad oma asendi tõttu või oma osade vastastikkuse asendi tõttu Ek=mv2/2 ; Ep=mgh
Potentsiaalne energia on tingitud kehade vastastikmõjust ning on võrdne tööga, mida tuleb teha keha asendi muutmiseks.

Potentsiaalne energia - on kehal siis kui ta asukoht teiste kehade suhtes muutub või tema enda mõõtmest muutuvad.
Potentsiaalne energia on kehade vastastikmõju energia, mis oleneb keha algasendist mingi taustkeha suhtes.
Potentsiaalne energia on näiteks maapinnast kõrgemale tõstetud kehadel ja deformeeritud kehadel.

Potentsiaalne energia – Keha võib omada energiat ka oma asukoha tõttu teiste kehade suhtes.
Potentsiaalne energia on vastastikmõju energia, mis sõltub kehade vastastikusest asendist.
Potentsiaalne energia on tingitud keha vastastikmõjust teiste kehadega välja vahendusel.

Potentsiaalne energia - energia, mida kehad omavad oma asendi tõttu teiste kehade suhtes.
Potentsiaalne energia on kehadel olemas ainult konservatiivsetes jõuväljades.
Potentsiaalne energia – kasutamata töövaru – bensiin, pingul kumm jne.

Potentsiaalne energia – kehade või keha osade vastastikmõju energiat.
Potentsiaalne energia - energia,mida keha omab asendi tõttu jõuväljas.

Potentsiaalne energia - Energia, mida omavad kehad vastasmõju tõttu.
Potentsiaalne energia on ligikaudu võrdsed, on aine vedelas olekus.

Potentsiaalne energia on kehal tema vastastikmõju tõttu.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun