Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Postembrüogenees – algab sünniga lõppeb surmaga, imetajad, taimedel seemne idanemisega, lõppeb surmaga 1) otsene: • inimesed, linnud • juveniilne – noorukiiga, ei ole paljunemisvõimeline, intensiivne kasvamine • generatiivne – suguküpse, töövõimeline, järglaste üles kasvatamine • raukumisiga – intensiivne organismi vananemine • lõppeb surmaga 2)moondega • täismoone: 1)vastne 2)nukk 3)valmik Nt liblikas • vaegmoone 1)vastne 2)valmik Nt sääsk, konn, kala
Postembrüogenees – lootejärgne areng Loomadel kaks viisi:  Otsene (vastsündinu või koorunu on kohe täiskasvanu sarnane) – ämblikud, linnud, imetajad  Moondega e. Kaudne (metamorfoos) – munast koorunud isend muutub järk-järgult täiskasvanu sarnaseks Täismoone: muna, vastne, nukk, valmik Vaegmoone: muna, vastne, valmik Moone: kalad ja kahepaiksed ARENGUETAPID 1. Juveniinne staadium e. Noorjärk – algab organismi sünniga ja kestab sigimisvõime saabumiseni.
Postembrüogenees – organismi lootejärgne areng OTSENE ARENG – vastsündinu sarnaneb üldplaanilt kohe oma vanematega MOONDEGA ARENG – vastsündinu erineb oma ehitusplaanilt täiskasvanud organismist ja muutub viimase sarnaseks alles läbi vahestaadiumite KLIINILINE SURM – peale agooniat järgneb.
Postembrüogenees – lootejärgne areng Platsenta(emakook) – imetaja(ka inimese) loodet ümbritseva kõldkesta ja emaka limaskesta kokkuakasvamisel moodustuv elund, mille kaudu loode on ühenduses emasorganismiga.
Postembrüogenees – lootejärgne areng 2.Mis on partenogenees? Kellel see esineb? Partenogenees on uues organismi areng viljastumata munarakust.
Postembrüogenees – lootejärgne areng 8. Mis on viljastumine, millised on viljastumise erinevad viisid, nende plussid ja miinused.
Postembrüogenees –  organismi lootejärgne areng
Postembrüogenees - organismi lootejärgne areng.
Postembrüogenees - lootejärgne arenemine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun