Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Tõmba moblasse sammulugeja! Tragimatele auhinnad Kõnni terviseks Sulge
Add link
Portlandtsemendid – 65% portlandtsementi / <65% pl.tsementi sisaldavad tsemendid – nimet. vastavalt teisele koostisosale nt. põlevkivitsemendid / komposiittsemendid – sisaldavad kahte või elamat komponenti peale pl.tsemendi / tsemendid – ei sisalda üldse pl.tsementi: happekindlad, aluminaattsemendid). Kivistamise tingimused jagunevad: normtingimustel (niiskus ja 20 oC) kivinevad sideained, termiliselt (aurutamisega) kivistatavad sideained, autoklaavselt.
Portland - põlevkivitsement - väiksema veevajadusega võrreldes portlandtsemendiga. Lisandina kasutatakse põletataud põlevkivi lendtuhki . Põlevkivitsement on eriti sobiv aurutamisega kivistatava betooni valmistamiseks, kuna kõrgem temperatuur ei kahjusta tema lõpptugevust.
Portlandtsemendi klinkrit on alla 65%. mille klinkrimineraalideks on monokaltsiumaluminaat (CaO.Al2O3) ja beliit (β-2CaO.SiO2). Sideaineid võib jaotada kivistamistingimuste järgi näiteks: 1. normaaltingimustes (betoonil näiteks suhtelisel niiskusel ϕ ≅100% ja to≅20o) kivinevad

Portland tsement - Saadakse savi ja lupja sisaldavate mineraalide peenestamisel ja intensiivsel segamisel, millele järgneb segu kuumutamine ~1400oC. - Seda protsessi nim. kaltsineerimiseks, mille tulemusena tekivad füüsikalised ja keemilised muutused lähteainetes.
Portland - räbutsement 2. Portland-silikaattsement 3. Portland-putsolaantsement 4. Portland-lendtuhktsement 5. Portland-põlevkivitsement 6. Portland-lubjakivitsement 7. Portland-komposiittsement 2)Räbutsement 3)Putsolaantsement 4)Komposiittsement
Portland - põlevkivitsemendi valmistamisel kasutatakse lisandina Narva Elektrijaamades kinnipüütud tuha peenfraktsiooni, mis tuuakse tehasesse raudteetsisternidega ja ladustatakse silos.

Portland – põlevkivitsemendi saamiseks lisatakse klinkrile jahvatamisel elektrijaamade küttekolletes põlevkivi tolmpõletamisel tekkivat lendtuhka ehk põlevkivi.
Portland tsement - Saadakse savi ja lupja sisaldavate mineraalide peenestamisel ja intensiivsel segamisel, millele järgneb segu kuumutamine ~1400 C. Kasutatakse mörtides ja
Portland - Vajumiklass Vajum, mm Portlandtsement põlevkivitsement D=8 mm D=16 mm D=8 mm D=16 mm S1 10...40 200 190 175 165 S2 50...90 210 200 180 170

Portland - Seattle - Vancouver; Houston - New Orleans; (USA) Sao-Paolo - Rio de Janeiro; (Brasiilia) Lagos; Suur - Kairo; (Kesk- ja Põhja-Aafrika)
Portland - tsemendi omadused:Normaalne veesisaldus>vee hulk %-des tsemendi kaalust,mis on vajalik normaalplastsusega tsemenditaigna saamiseks.
Portlandtsement on sideaine, mis saadakse vähemalt 95% portlandtsemendi klinkri ja ≤5% loodusliku kipsi koosjahvatamisel.

Portlandtsement on hüdrauline sideaine, mis saadakse portlandtsemendi klinkri ja vajaliku koguse kipsi koosjahvatamisel.
Portland - põlevkivitsemendiga märgatavalt väiksema tsemendi hulga juures kui portlandtsemendiga.
Portland - põlevkivitsementi (klinker kips, põletatud põlevkivi);

Portland tsement on tänapäeval kõige enam kasutatud sideaine.
Portland - komposiittsement CEM II/B-M (T-L) 42,5 R;

Portlandtsement on enimkasutatav ehitussideaine.
Portlandtsement on tänaseni tähtsaim sideaine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Portland - komposiittsementi (klinker, kips, põletatud põlevkivi, lubjakivi);
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun