Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Polümeer –  aine, mille molekulid kujutavad endast ühesuguste lülidega pikki ahelaid. Isomeer ­ ühesuguse elementkoostise ja molekulmassiga, kuid erineva struktuuriga aine. Funktsionaalrühm ­ aatom või aatomite rühm, mis annab molekulile suurema osa tema keemilistest omadustest.
Polümeeride puhul on tegemist keskmiste väärtustega: keskmine molekulmass, keskmine polümeeri pikkus jne. Polümeeride klassifitseerimise alused 1. päritolu • looduslikud polümeerid ( biopolümeerid) a) polüsahhariidid tärklis ja tselluloos, koosnevad glükosiidse hapnikusillaga ühendatud glükoosimolekulide
Polümeerid on keemilised ühendid, mille molekul koosneb paljudest kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest (elementaarlülidest). See sõna on tulnud kreeka keelest (πολυ, polu, "palju"; ja μέρος, meros, "osa"). Hästi teatud polümeeride näiteid: plastmass, DNA, proteiinid.
Polümeer –   Polümeerid on keemilised ühendid, mille molekul koosneb paljudest  kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest (elementaarlülidest).  Elementaarlüli – kovalentsete sidemetega seotud korduv struktuuri ühik polümeeri  molekulis. 
Polümeerid on väga suured molekulid, mis koosnevad tuhandetest väiksematest omavahel ühendatud molekulidest 8. Süsivesinike leidumine looduses ja kasutamine (vähemalt 2 kasutusala). Teada naftasaadusi. 9. Osata koostada süsivesinike põlemisreaktsioone ja neid tasakaalustada.
Polümeer - mastiksipõranda pasta koosneb mingi sünteetilise vaigu, vesiemulsioonist, pulbrilisest täiteainest ja pigmendist. 14. Hermeetikud kujutavad endast kleepuvaid pastasid, millega täidetakse mitmesuguseid vuuke ja pragusid, võivad olla paisuvad ja mittepaisuvad.
Polümeer - tsementbetoonis on kaks sideainet: mineraalne (tsement) ja orgaaniline (polümeer). Polümeerse aine võib betooni viia kolmel viisil: polümeeri vesiemulsioonina, lahustatud vaiguna või kivistunud betooni immutamisel vedelate polümeeridega.
Polümeer – Polümeer on ühend, mille molekul koosneb kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest – elementaarlülidest 2. Monomeer - Monomeer on keemiline aine, millel on kalduvus moodustada polümeere.
Polümeerid on nii vajalikud, et me oleme harjunud nendest sõltuma iga päev, kuid osad neist reostavad meie ookeaneid, linnasid ja veeteid, mis mõjutab meie tervist nii, et inimesed alles hakkavad selle kahjulikkust mõistma.
Polümeeride liigitus - looduslikud; modifitseeritud looduslikud; sünteetilised 134. Polümeeride ehitus- Polümeeride molekulid moodustavad keemiliselt aktiivsetest monomeeridest ahela või ruumilise radikaalide paigutusega struktuuri.
Polümeerid on keemilised ühendid, mille molekul koosneb paljudest kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest (elementaarlülidest). Polümerisatsiooniaste on elementaarlülide arv polümeeri molekulis.
Polümeer on tulnud kreeka keelest: poly ehk palju ning meros ehk osa. Paljud polümeerid on valmistatud korrates sama monomeeri uuesti ja uuesti, kuid osad koosnevad kahest monomeerist, mis on ühendatud mustriliselt.
Polümeerid on oma olekult kas täiesti amorfsed ained 23) Fenool-formaldehüüd vaigud või sisaldavad suuremal või vähemal määral ka Olenevalt fenooli ja formaldehüüdi suhtest ning R0 kristalset struktuuri.
Polümeer - on ühendid (suure molekulimassiga), mille molekulid on ehitatud paljudest omavahel keemiliselt ühendatud lihtmolekulidest (monomeeridest). Peaaegu kõik orgaanilist päritolu kiud on polümeerid.
Polümeeria - eri kohtades asuvad geenid määravad ära sama tunnuse A 1, A2, A3 9.Genotüüp- kromosoomides paiknevate pärilikkuse diskreetsete determinantide –geenide- summa. Koostoimivate geenide kogum
Polümeerid on süsivesinikud mis koosnevad monomeeridest ehk radikaalist on süsiniku ja vesiniku aatomidest olenevate nende omavahelistest paiknevustest jaotatakse lineaarsedeks ja ruumilisteks.
Polümeerbetoonide kasutusala - Keemia-, metallurgia-, naftatöötlemis- ja toiduainetööstuses. Keemilisele agressioonile alluvates põrandates, mahutites, torustikes, heitvete kanalisatsiooniseadmetes.
Polümeer - polüsahhariidi molekul ● Polüsahhariidid jaotatakse kolme gruppi: ○ Struktuursed polüsahhariidid ○ Varupolüsahhariidid ○ Muude ülesannetega polüsahhariidid
Vote UP
-1
Vote DOWN
Polümeer –  aine, mille väga suured molekulid koosnevad ühesugustest väikestest molekuli jäänustest. keemiline reaktsioon – ainete muundumine teisteks aineteks. keemiline element – kindla tuuma laenguga aatomite liik. keemiline side – aatomite või ioonide vaheline vastasmõju, mis seaob nad molekuliks või kristalliks.
Polümeerid on tohutu tähtsusega: neist valmistatakse plastmasse, kummit, tekstiilkiudaineid jne. Ka tavaline kile on polümeerne aine (polüeteen, tekkinud eteenist C 2H4)
Polümeer – grupp keemilisi aineid, mis koosnevad makromolekulidest ehk mille molekul koosneb paljudest kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest.
Polümeer - Polümeerid on keemilised ühendid, mille molekul koosneb paljudest kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest (elementaarlülidest).
Polümeer ehk kõrgmolekulaarsed ühendid on ained, mille molekulid koosnevad kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest – elementaarlülidest.
Polümeer – keemiline ühend, mille molekul koosneb korduvatest ühesugustest aatomirühmadest ehk elementaarlülidest; tekib monomeeri(de) molekulide liitumisel.
Polümeerid on kas looduslikud (nt. merevaik, tselluloos, tärklis) või sünteetilised (paljud plastmassid) materjalid, millel on erinevad omadused ja kasutusalad.
Polümeerid - ained, mille suured molekulid koosnevad väga paljudest enamasti ühesugustest üksteisega seotus väikeste molekulide jääkidest või lõikudest.
Polümeeride füüsikalis - keemilised omadused on määratud suuresti ahela geomeetriaga:lineaarsed polümeerid lahustuvad orgaanilistes lahustites ja kuumutamisel sulavad.
Polümeerid on kõrgmolekulaarsed ühendid mille makromolekulid koosnevad korduvatest väiksematest omavahel kovalentse sidemega seotud struktuuriühikutest
Polümeerid – kõrgmolekulaarsed ühendid, mille molekulid koosnevad kovalentse sidemega seotud korsuvates struktuuriühikutest – elementaarlülidest.
Polümeer - on aine (materjal), mis koosneb paljudest erineva pikkusega polümeersetest molekulidest, mille vahel toimivad füüsikalised koosmõjud.
Polümeeride vananemine - põhjuseks on erinevad keemilised reaktsioonid, mida põhjustavad ja kiirendavad lisandid polümeeris, temperatuur, õhuhapnik ja Valgus.
Polümeerid on oma olekult kas täiesti amorfsed ained või sisaldavad ka kristalset struktuuri. Polümeeri füüsikaline olek sõltub temperatuurist.
Polümeerid on keemilised ühendid, mille molekul koosneb kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest ehk elementaarlülidest.
Polümeerid on meile väga vajalikud ja me ei kujta elu ilma nendeta ettegi, aga kindlasti peaks rohkem rõhku panema nende ümberkäitlemisele.
Polümeer on ühend, mille molekul koosneb kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriüksustest(elementaarlülidest) 4. ETEEN.
Polümeerid on ühendid, mille molekulid koosnevad pikkadest ühesugustest korduvatest kovalentsete sidemetega seotud strutktuurilülidest.
Polümeer – ühend, mille molekul koosneb kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuurühikustest – elementaarlülidest.
Polümeerid - pikad molekulid, mis koosnevad sarnastest või identsetest monomeeridest Sahhariididorganismi ehitusmaterjalid ja kütus
Polümeer - keemiline ühend, mille molekul koosneb paljudest kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuuriühikutest.
Polümeerid on ühendid, mille molekul koosneb seotud korduvatest struktuuriühikutest. Polümeeridel on väga pikad molekulid.
Polümeeride vananemine ehk Polümeeride korrosioon, selle aja jooksul polümeer säilitab esialgsed omadused ja seejärel hakkab vananema.
Polümeeride liigitus – kristalliinsed (korrapärane struktuur, läbipaistmatu) ja amorfsed (korrapäratu struktuur ja läbipaistev).
Polümeer – suure molekulmassiga aine mis koosneb kovalentsete sidemetega ühendatud korduvatest struktuuri üksustest.
Polümeerid ehk kõrgmolekulaarsed ühendid on ained, mille molekulid koosnevad kovalentset e sidemetega seotud korduvatest
Polümeer on moodustunud sidemetega nukleotiidi fosforhappejääkide ja desoksüribooside 3' süsinikuaatomite vahel.
DNA
Polümeer - suure molekulmassiga aine, mille molekul koosneb kovalentsede sidemete seotud korduvatest rühmitustest
Polümeeride tõmbetugevus on väiksem kui painde ja survetugevus D. Polümeeri tõmbetugevust saab suurendada tõmborienteerimisega
Polümeeride seas on nii looduslikke (näiteks merevaik, tselluloos, tärklis) kui sünteetilisi (plastmassid) materjale.
Polümeer - aine,mille väga suured molekulid koosnevad enamasti ühesugustest väikeste molekulide jääkidest
Polümeer – on ained, mille molekulid koosnevad kovalentse sidemeega seotud korduvatest struktuuriühikutest.
Polümeer - makromolekul, mis koosneb omavahel kovalentsete sidemetega seotud korduvatest struktuurühikutest.
Polümeeri ahel on seda painduvam, mida madalam on Tg ja Tm. Plastifikaatorite lisamine madaldab Tg väärtust.
Polümeer - hüdroksüülhapetest või dihappest ja dioolist konderatsiooni teel moodustunud plümeer.
Polümeerid on suur kogus naturaalseid ja sünteetilisi materjale erinevate kasutusalade ja omadustega.
Polümeerbetoon – sideaineks on vedela vaiguna polümeer, täiteaineks mineraalne tahkestunud segu.
Polümeerbetoonid - sideainena kasutatakse polümeerseid vaike, täitematerjalina liiva ja killustikku.
Polümeer - ained mille suured molekulid koosnevad väga paljudest enamasti üksteisega seotud
Polümeer - ained, mille molekul koosneb keemiliste sidemetega seotud korduvatest lülidest.
Polümeerbetoon - sideainena kasutatakse polümeerseid vaike, täitematerjalid liiv ja killustik.
Polümeer - ühe või mitme monomeeri molekulide liitumisel tekkinud suure molekulmassiga
Polümeeride eelisomadused – väike tihedus, nad on veest kergemad, ei korrudeeru ega ei juhi elektrit.
Polümeer - ained, mille molekulid koosnevad kovalentsete sidemetega seotud korduvatest
Polümeere nimetatakse ka kõrgmolekulaarseteks või makromolekulaarseteks ühenditeks.
Polümeere nimetatakse homopolümeerideks. Saab ka polümeerida mitme erineva monomeeri
Polümeerid - ühendid milleahelas on üle 100elementaarlüli ja molaarmass on alla 1000
Polümeer on ühend, mille molekul koosneb kovalentsete sidemetega seotud korduvatest
Polümeerid - pikad molekulid, mis koosnevad sarnastest või identsetest monomeeridest
Polümeerid - kõrgmolekulaarsed ühendid (molaarmass jääb vahemikku 1.000-2.000.000
Polümeeride purunemine - see on molekulaarselt kovalentssidemete katkemine ja vabade radikaalide
Polümeer - tsementbetoonis on kaks sideainet: mineraalne (tsement) ja orgaaniline
Polümeerid on nii suur osa meie maailmast, et nendeta on raske elu ette kujutada.
Polümeerid on kõrgmolekulaarsed orgaani- Kõige laiemalt on levinud trafoõli.
Polümeerid on puhtal kujul tunduvalt kallimad, kui täiteained, mida lisatakse.
Polümeeria - mitteallelsed geenid determineerivad ühte ja sedasama tunnust.
Polümeerid on reeglina väiksema lahustuvusega kui madalmolekulaarsed ained.
Polümeeri elastsus on võime taastada oma esialgne kuju peale välisjõu lakkamist.
Polümeeride miinused – vähene temperatuurikindlus, vananemine, looduse saastamine.
Polümeerid on molekulaarstruktuurilt suure aatomite arvuga makromolekulid.
Polümeerid – saadud fenooli polükondensatsioonil formaldehüüdiga.
Polümeerbetoon on vedela vaigu ja mineraalse täiteaine tahkestunud segu.
Polümeerid – mood lihtsatest ainetest füüs-keem prots tulemusel.
Polümeerbetoonide kasutusala - mitmesuguse toimega korrodeeruvates keskkondades.
Polümeerid - Polümeeride olemus ja nende tähtsus meie elus.
Polümeerid on kõrgemolekulaarsed orgaanilised materjalid.
Polümeerid on kallimad, kui täiteained mida lisatakse.
Polümeerid on näiteks merevaik, tselluloos, tärklis.
Polümeeri hüdrolüüs on polükondensatsiooni pöördreaktisoon.
Polümeerid – mõiste, saamisreaktsioonid, näited.
Polümeeride mole - on trafoõli ka jahutavaks keskkonnaks.
Polümeere on looduslikke ja sünteetilisi.
Polümeerid – Kõrgmolekulaarsed ühendid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Polümeerbetoon - valmistamine, eripära ja kasutus? sideainena kasutatakse polümeerseid vaike, täitematerjalina liiva ja killustikku ( hästi kuivad ) Polümeerbetoonide kasutusala- mitmesuguse toimega korrodeeruvates keskkondades.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Polümeerbituumen - APP; talub • (Vaba süsinik 5-25%) kõrgeid temp.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun