Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Add link
Polaaralad – karm külm kliima Kreeka keelest tõlgituna tähendab sõna kliima kallet- see tuleneb aga sellest et mõisteti, et peamiseks kliimat mõjutavaks teguriks on päikesekiirte kaldenurk, mis määrab Päikeselt saadava soojuse hulga.
Polaar - ja pöörijooned - kujutletav joon maakera pinnal, mille pikkuskraad on 23,5° N (põhjapöörijoon) või 23,5° S (lõunapöörijoon). Polaarjooned – millest alates pooluse suunas esinevad polaaröö ja polaarpäev üldine õhuringlus- õhuvoolude süsteem, mille järgi toimub õhumasside liikumine maakeral.
Polaar - tugevusmoment Wo [m3] 2.4. Millised ristlõike parameetrid näitavad paindele töötava detaili tugevust? Paindeülesandes- ristlõike tugevust näitavad telg-tugevusmomendid (telginertsimomendid) ristlõike pinnakeset läbiva peateljestiku suhtes.

Polaaraladel on samblikel suur tähtsus põjapõtrade toiduna.
Polaar - ja subpolaarsetes ookeani osades ning ekvatoriaalsetes apvellingu piirkondades on põhiliste mineraaltoitainete (N, P, Si) kontsentratsioon aastaringselt küllaltki kõrge, kuid fütoplanktoni hulk püsib sellele vaatamata madalana.
Polaaralad on täiesti elutud, seepärast on seal väga puhas õhk. Antarktist nimetatakse tihti maakera külmakapiks, seal on mõõdetud maailma madalaim temperatuur – 89,2°C. Kesk- Antarktikas on näiteks nii külm, et lumi isegi ei auru.

Polaar - trasseerimine Polaar-trasseerimist saab kasutada joonte (lülide) täpseks joonestamiseks, kui nad peavad paiknema joonisel teatud kindla nurga all (nurkade valik on ette antav – vt. lk. 16) ja olema etteantud pikkusega.
Polaaraladel on juba loodusetasakaal segi paisatud. Gröönimaa rannikult rebeneb lahti üha rohkem jäämägesid. Gröönimaa järsk soojenemine põhjustab kogu mandri magevee voolamist ookeani soolastesse vetesse.
Polaar - ja pöörijooned – 2. Kujutletav joon maakera pinnal, mille pikkuskraad on 23,5N ja 23,5S. 1. Kujutletav joon maakera pinnal, millest alates pooluse suunas esinevad polaaröö ja polaarpäev.

Polaar - Juhtidel peab olema sobiv eritakistus (väike – ses dielektrikus paiknevad dipoolid soojusliikumise juhtmematerjalidel, suur – takistusmaterjalidel), tõttu kaootiliselt.
Polaar – ja parasvöötmes CO2 sisaldus kevadel,suvel väiksem – rohelised taimed –fotosüntees. Sügisel,talvel ülekaalus elusorganismide hingamine, CO2 sis. Õhus kasvab.
Polaar - , kald- ja põikprojektsioonideks, kusjuures Maa loetakse harilikult sfääriks raadiusega R. Polaarprojektsioonis koosneb normaalvõrk meridiaanidest ja paralleelidest.

Polaaralade kirde - ja kagutuuled, mussoonid); (joonise lugemine, põhjuslike seoste selgitamine) Kõrg-ja madalrõhkkondade paiknemine, Õhu liikumine palav-, paras-ja külmvöötmes.
Polaaraladel on domineerivaks õhuvooluks idavool, mis maapinna lähedal Arktikas on enam kirdest, Antarktikas aga kagust, eemale pooluse kohal olevast tugevast kõrgrõhkkonnast.
Polaar - ja pöörijooned, üldine õhuringlus, õhumass, õhurõhk, tsüklon, antitsüklon, soe ja külm front, , mussoon, passaat, läänetuuled, idatuuled, ilmaprognoos.

Polaar - ja bipolaarkoordinaat – sõjanduses kasutatakse neid ühe punkti asendi määramiseks teise suhtes, väikeste kauguste vahel.
Polaar - tras- seerimine, mille sisse- või väljalüli- tamine on sobilik teha seisundiriba väljalt POLAR.
Polaar - ehk külmakõrbed on need alad jäävööndis, mis on suurema osa aastast jääst ja lumest vabad.

Polaar - tras- seerimine on edukalt kasutatav modifitseerimiskäskudegi, näiteks COPY ja MOVE, korral.
Polaar - tugevusmoment W0 5.4. Millised ristlõike parameetrid näitavad paindele töötava detaili
Polaar - , Lähispolaar-, Põhja-,Kesk-ja Lõuna- Uuraliks. Kõrgeim tipp Narodnja (1895 m) asub

Polaaralad –  karm külm kliima rõhu   keskmisele   jaotusele   on   siis  suunas.
Polaar - e normaalprojektsioon (normaalvõrgu ja ellipsoidi poolused
Polaar - ja ristkoordinaatide vaheline seos: {xy==ρcosφ ρsinφ

Polaar - ehk külmakõrbetes esineb ka kidurat taimestikku.
Polaaralad on nagu külmkambrid, kus hoitakse magevee varusid.
Polaaralad on maakera kõige külmemad ja tuulisemad paigad.

Polaaralade kirde - ja kagutuuled-polaaraladelt eemale liikuv õhk.
Polaar - trasseerimine . . . . . . . . . . . . . . . 51
Polaar - tuumake dustab munarakk ise; keha tsütoplasma

Polaar – pole võimalik harida põldu, külm
Polaar - rebane, põhjapõder, polaarjänes.
Polaar - ja bipolaarkoordinaadidTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun