Sõnu seletav sõnaraamat

Plastmassid –  sisaldavad  mingit polümeerset ühendit  ja  lisaks  veel täiteainet  (vähendavad  polümeeri  kulu  ja  kujundavad  materjali  omadused),  stabilisaatoreid  (suurendavad  plastmasside  valgus­  ja  kuumuskindlust  ning  kaitsevad  oksüdeerumise  eest),  plastifikaatoreid  (vähendavad  plastmassi  rabedust) ja värvaineid (annavad plastmassile soovitud värvi). 
Plastmasside koostis - polümeer (vaik), täiteaine, värvaine, plastifikaator, stabilisaator jne; Lihtplastmassid (koosneb polümeerist) Liitplastmassid (polümeer + täiteaine - pulbrikujuline (talk, kriit), kiuline (klaaskiud) või kihiline (paber, riie)) Plastmasside töötlemine
Plastmassid on sünteetilised materjalid, mis kujutavad endast kas puhtaid vaikusid või siis vaigu ja rea lisandite (täiteaine, plastifikaator, stabilisaator, värvaine jms.) sulamit ning mille koostisse kuuluvad suure molekulaarmassiga orgaanilised ained.

Plastmassidele on juurde lisatud peenestatud kvarts, klaaskiud, tekstiilid, stabilisaatorid ( takistada plastmassi lagunemist). • Polümeerid on täiesti lahustumatud, aga lisandid on lahustuvad.
Plastmassid on lisaks sellele väga kerged ning nõuavad vähe hooldust (nad ei roosteta ega mädane). Need omadused teevadki plastmassist ehitustööstuse jaoks ideaalse materjali.
Plastmassid – sisaldavad mingit polümeerset ühendit ja lisaks veel täiteainet • stabilisaatoreid), plastifikaatoreid (vähendavad plastmassi rabedust) ja värvaineid.

Plastmassidest plaat - ja profiilmaterjalid Plaatmaterjalid: Klaasplastid (fiiberplast) kujutavad endast polümeerset materjali, mille täiteaineteks on klaaskiud või klaasriie.
Plastmassidest rullmaterjalid - põranda-, katusekattematerjal, geomembraanid Rullmaterjalidest põrandakatete üldnimetusena kasutatakse sageli kas PVC- põrandakate või linoleum.
Plastmassid on suurepärased isolaatorid ja kattematerjalid, aidates nõnda kaasa energiatõhususe suurendamisele ning ohtlike C02 emissioonide vähendamisele.

Plastmassid on sünteetilised materjalid, mis kujutavad endast kas puhtaid vaikusid või siis vaigu ja rea lisandite (täiteaine, värvaine jms.) sulamit.
Plastmassid koosnevad – põhiosis(polümeerne ühend) , lisaks sisaldavad veel täiteainet, stabilisaatoreid, plastifikaatoreid, värvaineid jpt lisandeid.
Plastmassidel on üldiselt madal temperatuuri-, kuuma- ja külmakindlus, nad vananevad suhteliselt kiiresti (määratakse pehmenemiskoefitsient).

Plastmassid on head elektriisolaatorid ja paljud on keemiliselt sööbekindlad.Kõik plastmassid ei käitu kuumutamisel sarnaselt.
Plastmasside töötlemine - erinevad vormimise viisid - Pressimine leiab kasutamist termoaktiivsete ja jäikade termoplastsete vaikude puhul.
Plastmassid on väga tugevad c) kõvadus sõltub vaigust ja täitematerjalist, omab tähtsust põrandakatte materjalide puhu.

Plastmassid - kuumutamisel kõvenevad ja lähevad põlema * termoplastsed aga kuumutamisel pehmenevad ja muutuvad voolavaks.
Plastmassid on odavad, täiteaine, vananemisvastased kerged, üsna tugevad ja vahendid jms hästi töödeldavad.
Plastmassid on polümeeride baasil valmistatud tehismaterjalid, mille põhikomponendiks on polümeer.

Plastmassid on omadustelt elastsed ja taluvad pargunemata löökkoormusi, paljukordseid painutusi.
Plastmassid on materjalid, mille koostisse kuuluvad suure molekulaarmassiga orgaanilised ained.
Plastmassid – on tehis materjalid, mis soojuse ja rõhu mõjul muutuvad plastiliseks.

Plastmassidele on iseloomulik metallidega võrreldes järsem mastaabiefekti avaldumine.
Plastmassid on head elektriisolaatorid ja paljud on keemiliselt sööbekindlad.
Plastmassid on iekustuvad, lisaks veel stabilisaatorid pidurdavad vananemist.

Plastmassid - on ained, mida saab kergesti venitada ja valada vormi.
Plastmassidest on avastatud poolkogemata või suisa juhuslikult.
Plastmassidele on iseloomulik madal jäikus.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto