Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Plastiidid On Ei Ei 4. Mitokondrid Esinevad kõikides rakkudes Kõrgematel taimedel Enamasti on (v.a 5. Tsentrioolid On on, madalamate ei ole intranukleaarne mitoos) 6. Tüüpiline pigment Klorofüll, karotinoidid Tohutu mitmekesisus Melaniin Mittetüüpiline Tavaliselt 1, 7. Vakuool Palju lipiidi vakuoole struktuur, kui esineb tsentraalne lipiidide regulatsioonil 8. Polüploidsus Sageli Üliharva 9. Hulgatuumsus Harva Sageli Harva 10. Rakutüüpide arv …50 200…500
Plastiidid – kloroplast (isepaljunev) intensiivsus oleneb fotosünteesist • vakuool – jääkained eralduvad vakuooli; täidetud rakumahlaga; annab taimele maitse; külmad toonid taimede puhul; võib sisaldada mürkaineid; nooremates rakkudes on vakuoole rohkem, raku vananedes väheneb vakuoolide arv ja vakuool surub tuuma membraani vastu • rakukest – tselluloosist; kaitseb; annab kuju; toetab LOOMARAKK
Plastiidid – kloroplastid (rohelised, sisaldavad klorofülli, mis on vajalik fotosünteesiks – suhkrute moodustumine süsihappegaasist ja veest valgusenergia abil; lehtedes); kromoplastid (sisaldavad karotinoide, põhjustab erinevaid värvusi, punane, kollane, oranž – meelitusfunktsioon; viljades, kroonlehtedes); leukoplastid (valged varuainete, tärklise tõttu – säsi, semned, maa-alused organid)

Plastiidid on 4…6 μm suurused ovaalsed organellid, mis annavad taimede eri osadele erineva värvuse. On kolme erinevat liiki: 1) Kloroplastid—sisaldavad rohelist pigmenti klorofülli, mis on oluline fotosünteesimise protsessis; seega paiknevad kloroplastid peamiselt lehtede rakkudes.
Plastiidid - kloroplastid(roheline värv), kromoplast(kollased, punased), leukoplast (värvusetu). klorofüll(oluline fotosünt protsessis) karotinoidid(annavad viljadele kollase, punaka, oranzi värvuse) tolmendavatele putukatele paremini nähtavad.
Plastiidid on värvuse põhjustajateks taimedel ning Erksavärvilised viljad tõmbavad ligi loomi, kes levitavad seemneid uutesse elupaikadesse ning erksavaärvilised kroonlehed tõmbavad ligi putukaid, kes aitavad tolmendada taimi.

Plastiidid – a)kloroplastid – fotosüntees , energia tootmine (mitokondrid), roheline b)kromoplastid – ainevahetus , ligimeelitamise ül (paljunemine),värviline c)leukoplastid- energeetiline (varuaine) , värvuseta
Plastiidid on ainult taimedele omased kahe membraaniga ümbritsetud rakuorganellid, mis sisaldavad erinevaid pigmente • Plastiidides toimub fotosüntees, varuainete ümberkujundamine ja varuainete säilitamine.
Plastiidid on olemas kõikidel taimerakkudel, igal taimerakutüübil on oma iseloomulik plastiidide komplekt. Kõik plastiidid tekivad proplastiidist, väikesest organellist, mis leidub meristeemirakkudes.

Plastiidid - Kloro-,kromo-,leuokp - last Tsentrosoom - - ( vetikad+) + Varupolüsahhariidid Glükogeen Tärklis Glükogeen Ainevahetustüüp Heterotroof Autotroof heterotroof
Plastiidid – ovaalsed organellid, mis sisaldavad pigmente: Kloroplast – rohelised (klorofüll), toimub fotosüntees, ehitus sarnane mitokondriga, ümber on kaks
Plastiidid – ovaalsed organellid, mis sisaldavad pigmente: Kloroplast – rohelised ümber, küljes ribosoomid). Ülesanne – ainete transport raku sees.

Plastiidid on taimedele omased 4...6 (mjuu)m suurused ovaalsed organellid, mis annavad taimede eri osadele erineva värvuse.
Plastiidid - fotosüntees (kloroplastid), pigmentide sisaldus (kromoplastid), varuaine (leukoplastid). Vakuool- varuaine.
Plastiidid on kahemembraabsed ovaalsed organellid , mis annavad taimeosadele erineva värvuse.Plastiide on kolm rühma.

Plastiidid - on ainult taimedele omased 2 membraaniga ümbritsevad rakuorganellid, mis sisaldavad erinevaid pigmente.
Plastiidid on taimedele omased ovaalsed organellid, mis annavad taime eri osadele värvuse.
Plastiidid on taime kasvukuhiku rakkudes kõik ühesugsed- neid nim proplastiidideks.

Plastiidid on ainult taimedele omased kahe membraaniga ümbritsetud rakuorganellid.
Plastiidid - membraanidest koosnev taimerakule omane organell(kloro,kromo,leuko)
Plastiidid on iseloomulikud kõikidele eukarüootsetele taimerakkudele.

Plastiidid - ovaalsed organellid, annavad taime eri osadele värvuse.
Plastiidid - membraanidest koosnevad taimerakule omased organellid
Plastiidid - ⋅ Kloroplastid - ⋅ Kromoplastid ⋅ Leukoplastid

Plastiidid - + + - eritatakse kloro-, kromo- ja leukoplaste.
Plastiidid - autonoomsed, omavad enda DNA-d, ribosoome.
Plastiidid - tähtsad taimede ja protistide organellid.

Plastiidid - annavad taimedele eriosadele erivärvuse.
Plastiidid - + - Rakkude - + - jagunemisvõim

Plastiidid - on kahemembraansed organellid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun