Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Plasma olek - ) Tahke aine ehituse mudel: 1. Aine osakesed paiknevad korrapäraselt; 2. Aine osakesed asetsevad tihedalt üksteise kõrval; 3. Aine osakesed on üksteisega seotud (vastasmõju jõud); 4. Aine osakesed võnguvad vaid kohapeal; 5. Aine osakesed ei saa kohalt lahkuda; 6. Kui aine on tahkes olekus, siis säilitab ta oma kuju ja ruumala.
Plasma toru on Maalt üsna kergelt detekteeritav, kuid enne Voyageri oli selle päritolu ebaselge. Galileo tegi detailse uuringu plasma dünaamilise ja kiirelt varieeruva magnetvälja kohta. Spektroskoopiline analüüs näitas, et väävel on toru põhiline koostisosa ning et toru on tugevalt mõjutatud Io vulkaanide kui selle allika poolt.
Plasma tervikuna on neutraalne, plasmaosakeste suure liikuvuse tõttu, võivad tema laetud osakesed elektri ja magnetvälja mõjul kergesti ümber paikneda , mille tõttu saavutatakse laengute tasakaal, plasma võib kergesti tekitada võnkumisi ja laineid . Kõrgel temperatuuril on plasma hea elektrijuht.

Plasmamembraan – eraldab väliskeskkonnast, kaitseb, reguleerib energia ja ainevahetus raku ja väliskeskkonna vahel, seob eraldi rakud kiududesse, retseptoorne –välissegnalide vastuvõtt 6. Golgi kompleks – Glükoproteiinide jm membraanikomponentide valmimine, uute valgumolekulide süntees.
Plasmarakud – tekivad lümfotsüütidest, tuum pole tsentris, toodavad antikehasid(immunoglobuliine) Nuumrakud e. koebasofiilid – sisaldavad suuri sõmeraid, osalevad põletiku- ja allergilistel reaktsiooonidel Rasvarakud e. lipotsüüdid Valge ja pruun rasvkude – enamik rasvkude on valge.
Plasma uurimine on tänapäeval väga oluline, sest just kõrgtemperatuurilises plasmas (üle 10 miljoni kraadi) saab põhimõtteliselt teostada juhitavat termotuumareaktsiooni (siiani pole see märkimisväärses koguses veel saavutatud). Plasmat püütaks rakendada ka plasmamootoris.

Plasmasterilisatsioon on madaltemperatuurilisel plasmal põhinev meetod, kasutades vett ja peroksiidi. Eelistatakse tarvikute korral, mis ei talu kuumust ja niiskust (optilised ja elektrilised instrumendid). Ei tohi steriliseerida linast, puuvilla, tselluloosi baasil tehtud sidematerjali.
Plasma membraan on eraldatud. Tavaliselt areneb ja kasvab pH tasemel 2 ja soojuskraadil 59°C. Selle mikroorganismi lipiidide uurimised on näidanud, et esineb laiahulgaliselt pika ja hargneva ahelaga tsinkalküüle ja glütseroole, rasvhappe estrid on väga väike kogus.
Plasma puhul on tegemist väga iooniseeritud gaasiga.

Plasma - Plasma ja elektroluminesents kuvaritel on kaks plaati, millel on läbipaistvad elektrijuhtidest liinid (joonisel punane ja roheline). Neeb plaadid asetatakse teine teisele poole aukudega isolatsioonmaterjalist maski.
Plasmalõikur on abiks paksemast materjalist deformeerunud detailide mahalõikamisel, samuti kõrgtugevast terasest detailide mahalõikamisel, aga ka kõrgtugevasse terasesse aukude tegemiseks enne Plasmalõikur korkkeevitust.
Plasmamembraan – aktiivse transpordisüsteem • Tuum – DNA replikatsioon, RNA transkiptsioon, tuumavalkude süntees • ER – lipiidide süntees, biosünteesitud biomolekulide suunamine nende lõplikku paika rakus.

Plasmakeevitamine on kaarkeevituse rühma kuuluv keevitusprotsess, kus energiaallikana kasu- tatakse kontsentreeritud ja ioniseeritud gaasivoolu (plasmat), mis tekitatakse keevituskaare kokkusuru- mise abil.
Plasmamembraanis on retseptorid katehhoolamiinidele, peptiididele ja valgulistele hormoonidele. Tsütoplasmas ja tuumas paiknevad steroidhormoonide, valdavalt tuumas aga türeoidhormoonide retseptorid.
Plasma on tugevasti ioniseeritud gaas, kus gaasilahenduse käigus võib laengukandjate arv gaasi vaadeldavas koguses saada võrreldavaks gaasi molekulide või –aatomite üldarvuga.

Plasma – väga tugevasti ioniseeritud gaas Gaasilahenduse liigid: Sõltuv gaasilahendus - elektrivool katkeb ionisaatori toimel Sõltumatu gaasilahendus - ei vaja ionisaatorit
Plasmapidur käivitatakse ehk laetakse nanojuhe selle ionosfääri plasma suhtes negatiivselt ning demonstreeritakse sellega ühte võimalust väikeste satelliitide orbiidilt allatoomiseks.
Plasma monitor - Plasma monitore tehakse firmade poolt nagu: Panasonic, Fujitsu ja Pioneer.Plasma monitorid kasutavad üle 16 miljoni värvi ja neil on 160 kraadine vaatenurk.

Plasma puudused – kiiresti liikuvad pildi ei suudeta neid kiiresti kuvada ekraanile, puhta valge ja musta kuvamisega, raske vaadata filmide tumedaid kaadreid, suurpikslivahe.
Plasmamembraani all on kortikaalkiht: mikrofilameendid ja kortikaalgraanulid. Oovuleerunud munarakk on viljasyusvõimeline alla päeva inimesel ja mõne tunni jooksul hiirel.
Plasmakaarlõikamisel temp - id kuni 33 000 oC. • Plasmakaarlõikamise tootlikus 5-8 korda suurem gaaslõikamise tootlikkusest, termomõju ala 3-4 korda väiksem.

Plasma on universumis tavaaine kõige levinumaks agregaatolekuks, millest enamik eksisteerib hõreda galaktikatevahelise plasmana ja tähtedes.
Plasmamembraan – eraldab väliskeskkonnast Golgi kompleks – Glükoproteiinide jm membraanikomponentide valmimine, uute valgumolekulide süntees.
Plasma – koostise hulka kuuluvad: vesi, elektrolüüdid ja plasma valgud, milledeks albumiin, globuliinid, hemoglobiin ja fibriogeen.

Plasmamembraan e. välismembraan ümbritseb igat elusrakku, määrates tema piirid ning säilitades erinevused sise- ja väliskeskkonna vahel.
Plasmarakk - antikehi sekreteeriv rakk Rasvarakk- neutraalrasva talletamine, hormoonide põletikumediaatorite ja kasvufaktorite tootmine.
Plasma on kas osaliselt vôi täielikult ioniseeritud aine olek, milles positiivsete ja negatiivsete laengute kogusumma on null.

Plasma on aine eriline olek, mille puhul on aatomituumade ümbert nende elaktronkattes osaliselt või täielikult ära rebitud.
Plasma on osaliselt või täielikult ioniseerinud, gaas mille positiivsete ja negatiivsete laengute ruumtihedus on praktiliselt
Plasma monitoridel on vähendatud energiakulu tänu Panasonicu firmale kes töötas kaua aega et igalt poolt kärpida monitori energiakulu.

Plasmamembraanis – transpordib Na aktiivselt ja annab energia sekundaarseks transpordiks, mis on kandjavalgu poolt vahendatud.
Plasma – osaliselt või täielikult ioniseeritud gaasitaoline olek; käitumist uurivad spetsiifilised teadusharud
Plasma on kollaka värvusega ning koosneb peamiselt veest, kuid sisaldab ka teisi aineid nagu valke, mineraale,

Plasmakeevitus on antud ülesande jaoks liiga kallis ja keeruline (nõuab tööjõult kõrget kvalifikatsiooni).
Plasmakuvar –  pilt tekitatakse ioniseeritud keskkonna (plasma) elektrilise mõjutamisega. 
Plasma monitorid on väga õhukesed ja need sisaldavad ioonidega gaase mis asuvad lampides monitori sees.

Plasmakera on illustratsiooniks mõnedele keerulisematele plasmanähtustele, nagu filamentide teke.
Plasmad on väga head elektrijuhid, omavad elektrilised potentsiaalid suurt tähtsust.
Plasma il - 6 concentration after the TSST test may be due to using a single time point

Plasma – ionoseeritud gaas, milles on positiivse ja negatiivse laenguga osakesi
Plasma il - 6 in these samples ranged from 1.20 to 327 pg/ml. Furthermore, there was
Plasmarakud on normaalselt leitavad lümfoidkoes ja väga vähesel hulgal vereringes.

Plasmapaneelid e. gaaslahenduspaneelid (hõrendatud gaas millest lastakse elekter läbi.
Plasma il - 6 was detected using commercially available paired antibodies enabling
Plasma on aine neljas olek , mis kujutab endast tugevasti ioniseeritud gaasi.

Plasma – raku vaheaine, mis seob kõik verekomponendid ühtseks tervikuks.
Plasmassistmänguasjades – ftalaadid, mis ei ole tervislik, on lahtisti ja mürgised.
Plasma on aine olek, kus kõik aatomid on täielikult ioniseeritud.

Plasmalõikur on oma tööpõhimõttelt tegelikult üpris lihtne seade.
Plasmalõikuriga lõikamine on tunduvalt odavam, kui gaasilõikus või nurklihvija.
Plasma on osaliselt või täielikult ioniseerunud gaas.

Plasmapihustus - saab katta keerulise kujuga konstruktsioone.
Plasma - roheline, karneool - lihapruun , oonüks -
Plasmavoo - ja Maa magnetvälja omavaheline reaktsioon

Plasma - membraan mitokonder rakukest LÜSOSOOM
Plasmageen on pärilikkuse kandja tsütoplasmas.
Plasma - transport, kaitse, pH säilitamine

Plasmakaarega on võimalik keevitada igas asendis.
Plasmamembraan – aktiivse transpordisüsteemid.
Plasma saamiseks on kaks skeemi: otsene ja kaudne.

Plasma - tugevasti ioniseeritud gaas
Plasma - ioniseeritud kuumgaas

Vote UP
-1
Vote DOWN
Plasmalogeenid - fosfoglütseriidid, , kus üks rasvhappejääk on liidetud eetersidemega, muudab need lipiidid keemiliselt stabiilsemaks (ajus, südames). Sfingolipiid. On sfingosiini derivaadid, millele on lisatud 1 rasvhappejääk.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Plasmalõikur - Saab lõigata kõiki metalle , mis juhivad elektrit . Lõigatav metall peaks olema puhas mustusest , muidu on oht, et ei teki kaarleeki ja plasmajuga võib üles tagasi keerata .
Vote UP
-1
Vote DOWN
Plasmakuvari puhul on positiivseteks külgedeks suuremad ekraanid, parem kontrastsus ja võime kuvada musti toone, parem värvikvaliteet (color accuracy and saturation), parem liikumise jälgimine.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Plasmalõikur on gaasilõikurit meenutav seade, millega saab lõigata kuni 4-5 mm paksust materjali.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun