Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Planeerimis - ja projekteerimistasandid Maanteevõrgu planeerimisel ja maanteede projekteerimisel tuleb lähtuda teeseaduse, planeerimis- ja ehitusseaduse ning teiste õigusaktide sätetest, tagades võimalikult paljude ühiskonnaliikmete huvisid arvestavad tingimused keskkonna kujundamiseks, selle kestvaks ja säästvaks arenguks, maakasutuseks ning sotsiaal-majandusliku ja territoriaalse planeerimise sidumiseks.
Planeerimiseks on mõtetu, siis enamus lennuettevõtteid teevad neid siiski, eesmärgiga hoida punktuaalsust ja ette-ennustatavust. Punktuaalsus on nende jaoks oluline seepärast, et seda kasutatakse turunduslikel eesmärkidel, toodete müümiseks reisijatele ning see aitab vältida neil turuosa kaotamisest tulenevaid kahjusid.
Planeerimisdokument on üleriigiline, maakonna-, üld- või detailplaneering planeerimisseaduse tähenduses, strateegiline arengukava riigieelarve seaduse tähenduses, või muu kava, programm või strateegia, mille kehtestab Riigikogu, Vabariigi Valitsus, valitsusasutus, maavanem või kohaliku omavalitsuse organ õigusaktiga.
Planeerimis - ja eelarvestamissüsteemide puhul selgub, et Eesti ettevõtted kasutavad peamiselt perioodipõhist (eelkõige igakuist), taktikalist ja ka strateegiline planeerimist. Seega on ettevõtetes üsna tihti paika pandud tuleviku tegevused ja meetmed nii pika-, kesk-pika- kui ka lühiajaliselt.
Planeerimis - ja ehitusseaduse eesmärgiks (§ 1 lõige 1 kohaselt) on tagada võimalikult paljude ühiskonna liikmete huvisid arvestavad tingimused keskkonna kujundamiseks, selle kestvaks ja säästvaks arenguks, maakasutuseks ning sotsiaal-majandusliku ja territoriaalse planeerimise sidumiseks.
Planeerimisel on vaja nii öelda sisse võtta ootamatused ( nii meeldivad, kui ebameeldivad). Nt majandustegevusele on suurenenud/ vähenenud nõudmine; tooraine, energia palgad kallinevad; majanduses on inflatsioon; konkurente tuleb juurde või langeb väja jne.
Planeerimisel on olulise tähtsusega eelkõige nende sisu tundmine ettevõtja enda poolt, mitte niivõrd vormiline külg, pakume võimalust ja soovitame kasutada finantsprognooside koostamisel kassavoogudel põhinevaid isegenereeruvaid aruandeid (xls).
Planeerimismeetodid – 1. Väliskeskkonna hindamine – väliskeskkonna jälgimine; info kogumine konkurentide kohta; stsenaarium – prognoos võimalikku tuleviku sündmuste arengu kohta, võivad olla optimistlikud – pessimistlikud.
Planeerimises on strateegiline planeerimine (kõige pikem periood); planeerimine ja kontroll keskmiselt pikak ajaks (1 aasta). Järgmine on operatiivne planeerimine ehk lühiajaline planeerimine, nt. kuude kaupa.
Planeerimis - ja kontrolltegevuse osa, mis peaks andma hinnangu ettevõtte eesmärkidele, kaasatud personali vajadustele ja soovidele ning pikaajalistele kui lühiajalistele eesmärkidele.
Planeerimislahenduse kohaselt on kinnistu piirist 5m ulatuses sissepoole ette nähtud ehituskeeluala, kohas, kus naaberkrundil olev kinnistu paikneb krundi piiril, on ehituskeeluala
Planeerimisotsustused – ei ole tegemist õn subsumeerimisega vaid n poolt sätestatud eesmärkide konkretiseerimisega ja eesmärgi saavutamise teede kindlaksmääramisega.
Planeerimis - ja ehitusseaduse (PES) § 42 mõttes omavoliline, s.t. ebaseaduslik ehitis ja AÕS RS § kohaselt õigusliku aluseta ehitis.
Planeerimise käigus on tavaliselt vaja osalejate arvu plaan veelkord üle vaadata, et kogu projekti kestus jääks nõutud ajalistesse piiridesse.
Planeerimissüsteemi aluseks on käesolev äriplaan, mida kontrollitakse ja täiendatakse kord aastas. Planeerimissüsteemi alusel koostatakse kasumiplaan.
Planeerimisfunktsioon – riigivõim piirab õiguse rakendaja õiguspärast käitumist, määrab kindlaks üksiku staatuse ja õiguslikud võimed.
Planeerimise juures on oluline jälgida plaani täitmist, tuleb jälgida tellimuste tegelikku laekumist, siis suudame teha vajalikke otsuseid.
Planeerimisteooria – käsitleb planeerimise funktsiooni ühiskonnas, protseduurilisi suhteid ja põhilisi vaatenurki planeerimistegevusele.
Planeerimis - ja ehitusalased ülesanded Planeerimisvõimukandjatena on KOV üksustel ülesanne kujundada oma haldusterritooriumi.
Planeerimismoodus – vaadatakse nii võimalusi, kui ka probleeme, otsused võetakse vastu süsteemse võrdleva analüüsi tulemusena.
Planeerimisfn – riigivõim piirab Õe rakendaja Õpärast käitumist, määrab kindlaks üksiku staatuse ja Õlikud võimed.
Planeerimise faasis on oluline lahendada kõik eeltingimustega seotud küsimused, muidu ei pruugi projekti elluviimine õnnestuda.
Planeerimise fraasis on tajulist informatsiooni tarvis, et määratleda liigutatava jäseme asukoht nii keha kui keskkonna suhtes.
Planeerimise aluseks on eelmise perioodi tegelik kulu (EEK/m 2). Sellele tasemele planeerime juurde oodatava teenuse kallinemise.
Planeerimisprojektid pel - Ra-Ko-de paigutamise koostas H. Johanson, asetades majad enamasti ühtepidi üksteise taha või kõrvale.
Planeerimisel on oluline enda jaoks selgeks teha kõikvõimalikud kulud, mis võivad tekkida ja millega tuleb arvestada.
Planeerimise kõrval on ennast olemasoleval ametikohal tõestanud inimestele, võimaluse tekkimisel, ametikõrgendust pakkuda.
Planeerimise osakond - võib olla ühendatud marketingi osak-ga. Pilk Siseriiklikud maksed EPAV- Eesti Panga Arveldusvalitsus.
Planeerimisinstrumendid - infoühiskonna planeerimine eeldab väga läbimõeldud kavasid, kuna see toimub väga mitmel tasandil.
Planeerimise põhiprobleemiks on infopuudus. 2)alternatiivplaanide-stsenaariumide väljatöötamine; 3)alternatiivide otsustav valik.
Planeerimise õnnes - tumine või ebaõnnestumine selgub sageli alles pärast seda, kui ladu on mõnda aega töötanud.
Planeerimise mastaap - ükskõik, kas see haarab kogu majanduse või ainult mõningaid eriti tähtsaid tootmissektorid.
Planeerimis - ja maaparandustöid, rajama juurdepääsuteed, ehitama hooned ning lõpuks müüma soovijatele.
Planeerimise aluseks on eesmärk. Kavandamise käigus püütakse jõuda selgusele, kuidas eesmärk saavutada.
Planeerimise koolkond – strateegia on kontrollitud, järjepideva formaalse planeerimise protsessi tulemus.
Planeerimisotsustused – kontrollitakse menetlusnõuetest kinnipidamist, huvide kaalumise õiguspärasust.
Planeerimisel on oluline, et protsess oleks kollektiivne ja kaasaks võimalikult palju osapooli.
Planeerimisalgoritm on mitte ennetav, kui protsessile on antud CPU, siis seda enam ära ei võeta.
Planeerimissüsteemi aluseks on käesolev äriplaan, mida täiendatakse 2 korda aastas ning kontrollitakse.
Planeerimis - ja kontrollisüsteem Joonis 5. Controlling ja ettevõtte juhtimisprotsess.
Planeerimissüsteemi aluseks on käesolev äriplaan, mida kontrollitakse ja täiendatakse kord aastas.
Planeerimise struktuur – s. o. tema ülesehituse, koostisosade paigutuse ja seostumise viis.
Planeerimisseaduses on ära toodud kõikide osapoolte ülesanded planeeringute koostamisel.
Planeerimismetoodika – käsitleb metoodikaid konkreetsetes planeerimissituatsioonides.
Planeerimiskäik - toimingute rida, mida tuleb plaani koostamiseks sooritada.
Planeerimisel on vaja vältida tooraine kokkupuutumist valmistoodetega.
Planeerimis - eelarvetes täpsustatud eesmärkide saavutamise poole.
Planeerimisarhitektuur - linnade, asulate, keskuste jms planeerimisprojektid.
Planeerimise aluseks on eelkõige iga üksiku töötaja tervislik seisund.
Planeerimise sünkroniseerimine – otsuseid tehakse jagatud informatsiooni põhjal.
Planeerimise aluseks on prognoosimine. Plaan on ülesanne tegutsemiseks.
Planeerimisel on tootlikkus alati üks strateegiline eesmärk.
Planeerimise objektiks on ettevõte tervikuna ja ka tema allüksused.
Planeerimisel on kaasa toonud mugavuse nõude tarbimisel.
Planeerimisfaas tähendab juhi ja töötaja koostööd, et:



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun