Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Planeerimine - sobivad nii kõrrelised kui ka liblikõielised taimed, parimad on siiski nende segud (turvasmuldadel õigustavad end rohkem kõrrelisterohked segud) -võiks arvestada, et lehma kohta kulub aastas 10-11 t rohusilo ja 1-2 t heina (karjamaarohtu 6-7 t) -lehma kohta võiks arvestada -1,5 ha haritavat maad, s.h. -0,6 ha silo ja heina tegemiseks ( karjatamiseks 0,4-0,5 ha, teravilja kasvatamiseks –0,5 ha)
Planeerimis - ja projekteerimistasandid Maanteevõrgu planeerimisel ja maanteede projekteerimisel tuleb lähtuda teeseaduse, planeerimis- ja ehitusseaduse ning teiste õigusaktide sätetest, tagades võimalikult paljude ühiskonnaliikmete huvisid arvestavad tingimused keskkonna kujundamiseks, selle kestvaks ja säästvaks arenguks, maakasutuseks ning sotsiaal-majandusliku ja territoriaalse planeerimise sidumiseks.
Planeerimine on üks osa juhtumisest ja avaldab mõju kõikidele muudele juhtimisprotsessidele: organiseerimisele, eestvedamisele ja motiveerimisele, ning kontrollimisele. 13. Millised on planeerimise tasandid? Plaane liigitatakse: • Kavandavate ajavahemike alusel – pikaajalised plaanid, taktikalised plaanid, lühiajalised plaanid.
Planeerimine - e. plaanimine, kavandamine – kõige laiemas tähenduses mingi tulevikus saavutada kavatsetava majandusliku eesmärgi ja sellele viivate teede põhjalik läbimõtlemine (läbitöötamine), et valida kõige soodsamaid teid ja ökonoomsemaid talitusviise juba enne vastavate eesmärkide tegelikule taotlemisele asumist.
Planeerimine on protsess, mille raames otsustatakse, mis peaks ettevõttes tulevikus juhtuma: •Mis toimub, mida tehakse •Millal midagi tehakse •Kui palju midagi tehakse •Mis järjekorras asju tehakse •Milliste ressurssidega tehakse •Plaan ei garanteeri, et sündmus ka tegelikult juhtub, see on eesmärgi formuleerimine.
Planeerimisdokument on üleriigiline, maakonna-, üld- või detailplaneering planeerimisseaduse tähenduses, strateegiline arengukava riigieelarve seaduse tähenduses, või muu kava, programm või strateegia, mille kehtestab Riigikogu, Vabariigi Valitsus, valitsusasutus, maavanem või kohaliku omavalitsuse organ õigusaktiga.
Planeerimine on juhtimise üks osategevusi – probleemi tunnetamine, lahenduste liigendatakse osaplaanideks, mida täpsustatakse madalamatel planeerimistasanditel ning mis võivad omakorda olla raamplaanideks väljatöötamine ja hindamine ning tulevikku suunatud otsuste tegemine, milles madalamatele tasanditele.
Planeerimis - ja eelarvestamissüsteemide puhul selgub, et Eesti ettevõtted kasutavad peamiselt perioodipõhist (eelkõige igakuist), taktikalist ja ka strateegiline planeerimist. Seega on ettevõtetes üsna tihti paika pandud tuleviku tegevused ja meetmed nii pika-, kesk-pika- kui ka lühiajaliselt.
Planeerimis - ja ehitusseaduse eesmärgiks (§ 1 lõige 1 kohaselt) on tagada võimalikult paljude ühiskonna liikmete huvisid arvestavad tingimused keskkonna kujundamiseks, selle kestvaks ja säästvaks arenguks, maakasutuseks ning sotsiaal-majandusliku ja territoriaalse planeerimise sidumiseks.
Planeerimine – ALATEGEVUSED ISIKU VAJADUSTE HINDAMISEL JA PLANEERIMISEL: ? KAS ON POOLIK? • Kontakti loomine: Kliendiga koostöös tema vajaduste/ probleemide määratlemine (sh peamiste sekkumist vajavate probleemide ule otsustamine), ̈ • Kliendiga ühiselt eesmärgi määratlemine.
Planeerida on vaja selleks, et: - Anda tegevusele eesmärgipärane suund ja vähendada segadust - Anda kontrolliks vajalik standard Plaanide liigid: - Pikaajalised e. strateegilised plaanid - Vahepealse kestusega e. taktikalised plaanid - Lühiajalised e. operatiivsed plaanid
Planeerimine on tegevus, mille käigus: - Valitakse ja täpsustatakse eesmärgid - Tehakse kindlaks võimalikud alternatiivid - Valitakse alternatiivide hulgast parimad - Otustatakse, kuidas eesmärke saavutada Planeerimine on eelarvestamise paralleeltegevus.
Planeerimine on keskkonna määramatusega toimetuleku protsess, mille käigus määra- takse kindlaks organisatsiooni tegevussuunad ja eesmärgid tulevikus (Kreitner, 1998), see jagatakse kolmeks: organisatsiooni kavandamine, personalijuhtimine, infovahetus.
Planeerija on erialaspetsialist, kes töötab planeerimisküsimustega, valmistades ette otsuse eelnõusid, mille suhtes otsustaja (poliitik) peab seisukoha võtma ning vajadusel kinnitama ja mille haldusaparaat peab siis ellu viima üldsuse hüveks.
Planeerimine on tulevikku suunatud tegevus, mis algab eesmärkide püstitamisega, üritab vältida oma teel kõiki võimalikke ohtusid, kasutada kõiki võimalusi, ning lõppeb eesmärkideni jõudmisega, seda mitte reaalselt, vaid teoreetiliselt.
Planeerimine - eesmärkide püstitamine; planeerimine- seotud eesmärkide püstitamise poliitika formuleerimise ja protseduuride kehtestamisega; Organiseerimine – organiseerimine; koordineerimine; reguleerimine - tähistab org kujunemist.
Planeerija on isik, kes hariduse16 ja praktilise tegevuse kaudu on omandanud ühes või mitmes planeerimisvaldkonnas erialase kompetentsuse ja on sellest tulenevalt võimeline praktiseerima piisava kompetentsustasemega planeerimise alal.
Planeerimine tähendab eesmärkide püstitamist, tuleviku tegevuste sõnastamist ning protseduuride kehtestamist, juht peab oskama prognoosida ettevõtte tulevikku ja koostada konkreetseid lühi- ja pikaajalisi tulevikuplaane.
Planeerimine on süsteem, mille ülesandeks on organismi tegevuse –käitumise– organiseerimine. Käitumine on tegevus kogetud (“käitumuslik keskkond”) mitte kogu maailma (“geograafiline keskkond”) suhtes.
Planeerimine on seotud eesmärkide püstitamise,poliitika formuleerimise ja protseduuride kehtestamisega. Organiseerimine seisneb ülesannete grupeerimises, töökohtade kavandamises ja otsustamisõiguse andmises.
Planeerimine tähendab mitmete järjestikuste investeerimis otsuste tegemist ja see põhineb 2 kesksel printsiibil: 1. investeerimis otsuste tegemine sõltub ettevõtte strateegiast tervikuna.
Planeerimine on juhtimise osategevus, mis hõlmab eesmärkide seadmist ja otsuste tegemist selle kohta kuidas neid on kõige parem saavutada, kaasa arvatud muutuste tegemine ja julgustamine.
Planeerimis - ja kontrolltegevuse osa, mis peaks andma hinnangu ettevõtte eesmärkidele, kaasatud personali vajadustele ja soovidele ning pikaajalistele kui lühiajalistele eesmärkidele.
Planeerimine - Protsess eesmärkide seadmisest saavutamiseni 1. Keskkonna määramatusega toimetuleku protsess • Kujutada ette, mis võiks ees oodata, eesmärgi poole liikudes.
Planeerimine - õppimist soodustav keskkond Tegevusplaani analüüs - probleemide ümbersõnastamine - eesmärkide seadmine - vahendite ja ressursside määratlemine Tegutsemine
Planeerimine on tähtis, sest 1. Planeerimine aitab koordineerida tegevust: töötajad saavad teada organisatsiooni eesmärgid ja tegevussuunad ning oma osa selle saavutamisel.
Planeerimine on üks osa juhtumisest ja avaldab mõju kõikidele muudele juhtimisprotsessidele: organiseerimisele, eestvedamisele ja motiveerimisele, ning kontrollimisele.
Planeerimine on tegevus, mille käigus valitakse ja täpsutatakse eesmärgid, valitakse alternatiivide hulgast parimad, otsustatakse kuidas eesmärkide saavutada.
Planeerimine on dünaamiline protsess, sest mutused majandus keskkonnas eeskätt turul võivad mõjutada nii jooksvate kui ka tuleviku investeeringute valikut.
Planeerimine on dünaamiline protsessmine kuna muutuvad tulud võivad mõjutada nii jooksvat kui planeeritavat investeeringut ja sellest sõltub nende valik.
Planeerimine on eriti tähtis kiiresti muutuvas majanduslikus keskkonnas, kuna plaan võimaldab muutustele reageerida süstemaatiliselt, mitte kaootiliselt.
Planeerimine – eesmärkide püstitamine organisatsiooni tuleviku soorituseks, poliitika formuleerimine ja protseduuride kehtestamine, ressursside leidmine
Planeeri - tee-kontrolli-korrigeeri (plan-do-check-act - PDCA) (vt ka joonis 8) Poliitika väljatöötamine Statistiline mõtlemine Standardiseerimine
Planeerimine on keskkonna määramatusega toimetuleku protsess, mille käigus määratakse kindlaks organisatsiooni tegevussuunad ja eesmärgi tulevikus.
Planeerimine on etapp, mis annab vastuse küsimusele, kas äriplaanis püstitatud eesmärgid on jõukohased ja nende teostamine majanduslikult kasulik.
Planeerimine – ei arvestatud kohalie toorainete ja tööjõuressurssidega, hakati moodustama riiklikke põllumajandusettevõtteid. 5 astakuplaanid.
Planeerimine on tegevus, mis seisneb organisatsiooni ja tema liikmete eesmärkide ning nende saavutamise teede ja abinõude kindlaksmääramises.
Planeerimine on põhiliselt bürokraatlik protsess – et seda hästi teha see nõuab organisatsioonil olema parimad administratiivsed voorused.
Planeerimine on protsess, mis hõlmab organisatsiooni eesmärkide püstitamist, strateegia väljatöötamist ja tegevuskavade väljatöötamist.
Planeerimine - järgmise 3-5a jooksul käivitatavate programmide ja nendesse suunatavate ressursside ligikaudse mahu üle otsustamise protsess.
Planeerimis - ja ehitusseaduse (PES) § 42 mõttes omavoliline, s.t. ebaseaduslik ehitis ja AÕS RS § kohaselt õigusliku aluseta ehitis.
Planeerida on vaja selleks, et: • Anda tegevusele eesmärgipärane suund ja vähendada segadust • Anda kontrolliks vajalik standard
Planeerimine – tunniks valmistumine eeldab põhijoontes üldtausta tundmist, eesmärkide püstitamist ja tunnistsenaariumi koostamist.
Planeerimine on programmi koostamise ja kasutamise tähtis osa ja see lubab õpetajatel töötada ladusalt ja üksteist arvestavalt.
Planeerimis - ja ehitusalased ülesanded Planeerimisvõimukandjatena on KOV üksustel ülesanne kujundada oma haldusterritooriumi.
Planeerimata rasedus – otsustamise protsess,otsus ,kas rasedus katkestada või sünnitada, on tähtis ,seda ei tohi teha kiirustades.
Planeerimine - firma tippjuhtkonna poolt fikseeritud raamplaan liigendatakse järgnevatel planeerimistasanditel osaplaanideks.
Planeerimine on parem kui kõik teised, või sellega seotud idee, et selline planeerimine aitab ehitada paremat ühiskonda.
Planeerimise faasis on oluline lahendada kõik eeltingimustega seotud küsimused, muidu ei pruugi projekti elluviimine õnnestuda.
Planeerimine - on ettevõtte tulevaste eesmärkide ja nende saavutamiseks vajalikke meetmete ja resursside määratlemine.
Planeerimine on organisatsiooni eesmärkide püstitamine, strateegia väljatöötamine ja tegevuskavade väljatöötamine.
Planeerimise aluseks on eelmise perioodi tegelik kulu (EEK/m 2). Sellele tasemele planeerime juurde oodatava teenuse kallinemise.
Planeerimata – spontaansed, identifitseeritav teostaja puudub; 2. Planeeritud – sõltub teostajast ja osalejatest.
Planeerimine on oluline, sest kõik asjad siin maailmas luuakse kaks korda – kõige pealt mõttes ja siis päriselt.
Planeerimine on otsustusprotsess, mis koosneb üksikotsuste järjekorras menetlustest, mille tulemiks on vastav plaan.
Planeerijatelt on oodata leppimist soodsamate järeleandmistega, stiimulitega, määrade ja muude lepingu sätetega.
Planeerimis - ja maaparandustöid, rajama juurdepääsuteed, ehitama hooned ning lõpuks müüma soovijatele.
Planeeri - rakenda-kontrolli-tegutse. Sisu on selles, 4 etappi kindlas järjekorras aja jooksul korduvad.
Planeerimine on seotud eesmärkide püstitamise,poliitika formuleerimise ja protseduuride kehtestamisega.
Planeerimine – probleemi või ülesande sõnastamine, informatsiooni kogumine, mõttekäigu avamine.
Planeerimise aluseks on eesmärk. Kavandamise käigus püütakse jõuda selgusele, kuidas eesmärk saavutada.
Planeerimine - määratleb ja täpsustab eesmärke ning kavandab tegevusi eesmärkide saavutamiseks.
Planeerimine - plaanimajandus, käsumajandus - majandus allus üleliidulistele ministeeriumidele.
Planeerimine on organisatsiooni eesmärkide ja nende saavutamise teede määramise protsess.
Planeerimisalgoritm on mitte ennetav, kui protsessile on antud CPU, siis seda enam ära ei võeta.
Planeerimis - ja kontrollisüsteem Joonis 5. Controlling ja ettevõtte juhtimisprotsess.
Planeerimine - eesmärkide püstitamine ja nende saavutamise teede kindlaksmääramine
Planeerimine on mõtteline alternatiivsete tulevikutoimingute kavandamine ja valik.
Planeerimine – ENSV Riiklik Plaanikomitee, majanduselu oli allutatud plaanidele
Planeerimine on teaduslik protsess, mis nõuab paljude spetsialistide koostööd.
Planeerija – otsustab mida peaks grupp saavutama oma eesmärkide täitmiseks
Planeerimine on protsess, mis on ühtviisi oluline ettevõtte igas arengufaasis.
Planeerimine – igale kulugrupile tuleb määrata mõistlik kulutuste piir.
Planeerimine on muutumas veelgi tähtsamaks ja saamas suuremat tähelepanu.
Planeerimine on sõnad mida oleks targem isegi mitte ühes lauses kasutada.
Planeerimine on otsustusprotsess võimalike ressursside kasutamise kohta.
Planeerimine on juhtide kohustuslik funktsioon, nende tähtsaim tegevus.
Planeerimis - eelarvetes täpsustatud eesmärkide saavutamise poole.
Planeerimine on üsna keerukas ning see tuleb selgelt läbi mõelda.
Planeerimisarhitektuur - linnade, asulate, keskuste jms planeerimisprojektid.
Planeerimine on otsustusprotsess, mile tulemuseks on vastav plaan.
Planeerimise aluseks on eelkõige iga üksiku töötaja tervislik seisund.
Planeerijad – on kaardistamise ambitsioonikus ammu juba teada.
Planeerimise aluseks on prognoosimine. Plaan on ülesanne tegutsemiseks.
Planeerimine on keskkonna määramatusega toimetuleku protsess.
Planeerimine ON PROTSESS EESMÄRKIDE SEADMISEST SAAVUTAMISENI!
Planeerimine on olemasolu tagamine eesmärkide saavutamiseks.
Planeerimine – viisaastakud, kvartaliplaanid, aastaplaanid
Planeerimine on sisuliselt ettevõtte tuleviku kavandamine.
Planeerimine on samasugune. Planeerib nõukogu tegevust.
Planeeri – määra kindlaks, mida sa tahad teha
Planeeri 3 - käiguline menüü taimetoitlasele.
Planeerimine on juhtide kohustuslik funktsioon.
Planeerimine on tänapäeval postmodernseks.
Planeerida – tegutseda – kontrollida
Vote UP
-1
Vote DOWN
Planeerimine tähendab taotletava majandusliku eesmärgi ja sellele viivate teede läbitöötamist parimate talitusviiside leidmiseks, olles ühtaegu juhtimisotsuste kujunemise ehk otsustusprotsessi osa.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun