Sõnu seletav sõnaraamat

Plaanimajandus - majanduse plaanipärane arendamine ja suunamine riigi poolt; igale ettevõttele, ent hiljem ka kultuuri-, tervisehoiu-, teadus- ja sotsiaalsfääri asutusele koostati kohustuslik plaan Kollektiviseerimine e kolhoseerimine- talude vägivaldne ühendamine ühismajanditeks e kolhoosideks
Plaanimajandus –  majanduse plaanipärane arendamine ja suunamine riigi poolt. Igale ettevõttele,  hiljem ka kultuuri­, tervishoiu­, teadus­ ja sotsiaalsfääri asutusele koostati kohustuslik(kvartali­, aasta­,  viisaastaku­) plaan.
Plaanimajandus on majandus, kus mingit toodet või teenust ei tuleb järjestada, nende tähtsuse järgi –esikohal olev valik on ostutehingu aluseks – toodeta mitte vastavalt turu nõudlusele, vaid vastavalt riigi kehtestatud plaanile.

Plaanimajandus on majandus, kus mingit toodet või teenust ei kokkuvõtta 3 kõsimusega: -mida toota? –Kuidas toota? –kellele toota? Ettevõtlikuse toodeta mitte vastavalt turu nõudlusele, vaid vastavalt riigi kehtestatud plaanile.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Plaanimajandus – 1927-91 eesmärk: maailmarevolutsioon ja NSVL juhtivaks tööstusriigiks 1)majandust suunati riigi poolt, majandus allutati riigile – eraettevõtlus kadus 2)toimus plaani järgi (igale valdkonnale kohustuslik plaan) 3)toimus suur indrustaliseerimine(tööstus) 4)loodi palju suuri ettevõtteid 5)tagaplaanile jäid tarbekaubad 6)põllumajanduses toimus kollektiviseerimine ehk moodustati kolhoosid ja sofhoosid
Plaanimajandus on majandus, kus mingit toodet või teenust ei püsib põhimõtteliselt läbi aja. Raha saab koguda ja kasutada tulevikus tehingute toodeta mitte vastavalt turu nõudlusele, vaid vastavalt riigi kehtestatud plaanile.

Plaanimajandus – majanduse plaanipärana arendamine ja suunamine riigi poolt; igale ettevõttele, ent hiljem ka kultuuri-, tervishoiu-, teadus- ja sotsaalsfääri asutustele koostati kohustuslik plaan
Plaanimajandus - majanduse plaanipärane arendamine ja suunamine riigi poolt Kollektiviseerimine e. kolhoseerimine - talude vägivaldne ühendamine ühismajanditeks e. kolhoosideks
Plaanimajandus – Tootmine toimus erinevates ametkondades mitmeid kordi kooskõlastatud ja valitseva partei poolt kinnitatud plaanide alusel, rõhk rasketööstuse arendamisele.

Plaanimajandus nsvl - s Plaanimajandus 1928-1991 Plaanimajandus- riik kehtestas plaani midapidi järgima, jälle riiklik omand tootmises, eraettevõtted kadusid.
Plaanimajandus on majandus, kus mingit toodet või teenust ei toodeta mitte vastavalt turu nõudlusele, vaid vastavalt riigi poolt kehtestatud plaanile.
Plaanimajandus – range, tootmine valitseva partei koostatud plaani alusel, pearõhk sõjatööstuse arendamisele, tarbekaubad olid teisejärgulised.

Plaanimajandus – majanduse suunamine ja kontrollimine riigi poolt ning riigile ja ettevõtetele kohustuslike plaanide koostamine
Plaanimajandus – majandus, mille korral kõikidele ettevõtetele ja asutustele koostatakse riigi poolt kohustuslikud plaanid.
Plaanimajandus e. käsundusmajandus (riik) 3. naturaalmajandus e. tavamajandus (vahetus) 4. segamajandus (kõik ühendatud)

Plaanimajanduse korral on ressursid ühisomanduses ning otsused nende kasutamise kohta tehakse riigi tasandil võimukandjate poolt.
Plaanimajandus - poliitikud teadsid täpselt, kui palju ja mida on vaja toota et inimesed saaksid normaaselt ära elada
Plaanimajandus – Majandus, kus toodet ei toodeta vastavalt nõudmisele, vaid riigi poolt määratud plaanile.

Plaanimajanduseks nimetatakse seda, et hakatakse planeerima majandust ette ja tootma vastavalt vajadusele.
Plaanimajandus on majandussüsteem, kus otsused ressursside jaotuse kohta võtab vastu keskvõim.
Plaanimajandus - tootmine erinevates ametkondades plaanide alusel.Pearõhk oli sõjatööstusel.

Plaanimajandus - Kõik toimub plaani alusel, mis on riigipoolt suunatud inimestele.
Plaanimajandus – majandusviis, kus põhiküsimused otsustab poliitiline võim.
Plaanimajandus – Majanduse plaanipärane arendamine ja suunamine riigi poolt.

Plaanimajandus - tooted ja teenused vastavalt riigi poolt kehtestatud plaanile.
Plaanimajandus - majanduse plaanipärane suunamine ja arendamine riigipoolt.
Plaanimajandus - kogumajandus on mitme aasta peale ette ära planeeritud.

Plaanimajandusel on raskusi. Eraettevõtluse ergutamine algas 1988. aastal.
Plaanimajandus - Majandus on mitme aasta peale ette planeeritud.
Plaanimajandus - Majanduse planeerimine 5 aasta kaupa.

Plaanimajandus on enamasti riigis, kus on diktatuur.
Plaanimajandus - 1928. viisaastak esimene.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto