Sõnu seletav sõnaraamat

Piirdenärvisüsteem - närvirakkude kimpudesse ühinenud neuriidid ehk närvid, mis ühendavad kesknärvisüsteemi kõigi keha piirkondadega Polümeraasne ahelreaktsioon - meetod kindlast DNA lõigust suure arvu koopiate saamiseks tsüklilise ahelreaktsioonina toimuva replikatsiooni teel positiivne tagasiside - homöstaasi tagav mehhanism, mis seisneb selles, et kõrvalekalde kohta saadud signaal käivitab protsessid kõrvalekalde suurendamiseks
Piirdenärvisüsteem – närvikiud, mis paiknevad väljaspool pea- ja seljaaju koonduvad närvideks ning moodustavad piirdenärvisüsteemi, mis jaguneb: kehaline e somaatiline – juhib tahtele alluvaid tegevusi (skeletilihased); vegetatiivne – tahtele allumatud tegevused (siseelundkonna näärmed).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Piirdenärvisüsteem – Tahtele allumatu – Liikumis- ja siseelundite, silelihaste meeleelundite närvid ja näärmete talitus – Korraldab suhtlust – Ainevahetus, välismaailmaga paljunemine – Skeletilihased, – Lõõgastumine/erutus tahtlikud liigutused Refleks? • Refleks on organismi kohanemisreaktsioon, mis on vastus väliskeskkonnast või organismist pärinevale ärritusele – Pärilikud (kaasasündinud) TINGIMATU Refl.

Piirdenärvisüsteem - koosneb mööda keha paiknevatest närvirakkudest Inimese sisenõrenäärmete süsteemi moodustavad ajuripats, käbikeha, kilpnääre, kõrvalkilpnäärmed, neerupealised, kõhunääre ja sugunäärmed.
Piirdenärvisüsteem ehk Perifeerne reguleerib liikumiselundite tööd ja võtab vastu infot välismaailmast.Sensoorne allsüsteem on meeltesse või tajumise puutuv,vahendades mitmesuguste ärrituse vastuvõttu.
Piirdenärvisüsteemi osad on somaatiline närvisüsteem, mis kontrollib tahtele alluvat lihaste ja meeleorganite tegevust ja autonoomne närvisüsteem, mis reguleerib organismi automaatset elutegevust siseorganites.

Piirdenärvisüsteem - moodustavad närvid mis kannavad infot kehast kesknärvisüsteemi ja sealt tagsi kehasse suuraju-koor on seotud tahtliku tegevusega,aga see juhib lihaste talitlust.
Piirdenärvisüsteem – kõik teised Peaaju koosneb: (juhib kogu org tegevust) suuraju, väikeaju, vaheaju, keskaju,piklikaju Vasak ajupool(loogiline) →vastutab p kehapoole eest.
Piirdenärvisüsteem - närvisüsteemi osa, koosneb üle kogu keha paiknevatest närvidest, mis ühendavad keha kõiki organeid kesknärvisüsteemiga.

Piirdenärvisüsteem - 1.kehaline e. Somaatiline-juhib alluvaid 2. Vegatiivne- juhib allumatuid (siseelundkonna omad) Närvrakke juurde ei teki.
Piirdenärvisüsteem - närvirakkude kimpudesse ühinenud neuriidid ehk närvid, mis ühendavad kesknärvisüsteemi kõigi keha piirkondadega.
Piirdenärvisüsteem - koosneb ülekogu keha paiknevatest närvidest,mis ühendavad kõiki keha organeid kesknärvisüsteemiga.

Piirdenärvisüsteem - moodustavad pea- ja seljaajust väljapoole jäävad närvirakud ja neid ühendavad närvikiud.
Piirdenärvisüsteem - selle moodustavad närvid , mis ühendavad peaaju ja seljaaju kõigi keha piirkondadega.
Piirdenärvisüsteem ehk perifeerne närvisüsteem PNS- närvikiud, mis paiknevad väljaspool pea- ja seljaaju.

Piirdenärvisüsteem - reguleerib liikumielundite tööd, koosneb pea ja seljaaju närvidest.
Piirdenärvisüsteem - närvirakkudega ühinenud dendriidid ja neuriidid.
Piirdenärvisüsteem – närvirakkude kimpudesse ühinenud närvid, mis

Piirdenärvisüsteem - koosneb üle kogu keha paiknevatest närvidest.
Piirdenärvisüsteem - närvid, mis ühendavad pea- ja seljaaju.

Vote UP
-5
Vote DOWN
Piirdenärvisüsteemi haigused - eristatud üle 100 PNS haiguse, mis võivad olla kaasasündinud või
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto