Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Pedagoog - metoodiku palk (kolm protsenti õpetajatest) võib ulatuda 1130 euroni (delfi artikkel 16.09.2012). Reili Kardmaa RM11 Majandusvaatleja Heido Vitsuri sõnul on õpetaja ja arsti palk Eestis ebaproportsionaalselt madal, kuna see oli nii juba Nõukogude ajal ning kuna Eesti riigieelarve on lubamatult paindumatu. Esimesel pilgul võib isegi jääda mulje, et need madalad palgad on meile mingil põhjusel eriti hinnaliseks nõukogude pärandiks, millest me mitte kuidagi loobuda ei taha.
Pedagoogid on laste arengu suunajad ning arengut toetava keskkonna loojad (Koolieelse lasteasutuse riiklik õppekava 2011). Kui lapse või täiskasvanu esimene õpetaja on halvasti koolitatud ja puudulikult motiveeritud, jääb nõrgaks põhi, millele kogu edasine õppimine rajatakse (Õppimine – varjatud varandus, J. Delors, 1999, lk. 142). Pedagoogidel peaks olema võimalus viibida kogemuste saamiseks mitmesugustes majandus-, sotsiaal- ja kultuurielu sfäärides.
Pedagoog – kelle peamiseks ülesandeks on vene keelsete gruppide teenindamine ja muuseumitundide läbiviimine Turundustegevus Muuseum kasutab oma näituste, kogude, ürituste, loengute jms reklaamimiseks kõiki meediavahendeid (televisioon, raadio, ajakirjandus, pressiteated) ning reklaamtrükiseid ja meeneid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Pedagoogile on tõeline väljakutse läbi, millisest materjalist uus koolimaja luua selline keskkond, mis on üheaegselt ehitada, missugused materjalid peavad nii mänguline kui ka distsiplineeriv, kauem vastu, missugused on odavamad, kus austatakse traditsiooni, aga ühtlasi kui palju tuleb maksta ehitajatele ka purustatakse seda, kus saab aktiivselt jne. Õpilastega on projekteeritud ka terveid suhelda, kuid on võimalik ka eralduda asulaid, noortelinnakuid, võttes ja omaette olla.
Pedagoogika ajalugu - uurib pedagoogilisi teooriaid, kasvatuse sisu ja meetodeid ajaloo erinevatel perioodidel, mis tihti moodustavad suhteliselt iseseisvaid pedagoogika harusid: rahvapedagoogika, sõjapedagoogika, pere kasvatuse pedagoogika, õiguspedagoogika, ravipedagoogika.
Pedagoogiline protsess - spetsiaalselt organiseeritud kindla aja jooksul ja kindla kasvatussüsteemi raamestoimuv kasvataja ja kasvandiku ühistegevus, mis on suunatud püstitatud eesmärkide saavutamisele ja kasvatatavate soovitud isiksuseomaduste kujunemisele

Pedagoog – lapse/poisi juhendaja 18-20.a . piiriteenistus, siis said täiskodanikeks ja võisid osaleda koosolekutel rikkad normehed jätkasid enda harimist, et saada riigimeheks, kõne, vaidluskunst, sofisti loengud, gümnastika
Pedagoogiline psühholoogia ehk hariduspsühholoogia käsitleb õppeprotsessi mõju õpilastele, intelligentsuse mõistmist ja arendamist, paremate õppimistehnikate loomist ning õpilase ja õpetaja suhete mõistmist.
Pedagoog - usaldusväärne, vanem ja kogenenum ori, kellele usaldati laste saatmine kooli ja nende tagasitoomine. 7. Barbar - kreeklastele võõramaalased, kes rääkisid neile tundmatut keelt.

Pedagoogika alus on antroposoofilise vaimuteaduse käsitus inimolemusest ja selle arengust.Steiner pedagoogika ei kujuta endast valmis metoodiliste juhtnööride kogu,mis õpetajal tuleb omandada.
Pedagoogid on laste arengu suunajad ning arengut toetava keskkonna loojad. Laps on õppe- ja kasvatustegevuses aktiivne osaleja ning tunneb rõõmu tegutsemisest.
Pedagoogid - tantsuõpetajad, kaks vastanuist on tantsutudengid ja lapsest saati tantsu sees olnud noored, kelle kogemus pedagoogina on alles vähene.

Pedagoog – kelle peamiseks ülesandeks on vene keelsete gruppide teenindamine ja muuseumitundide läbiviimine Eesti Meremuuseum Turundustegevus
Pedagoogikas on Fröbel leidnud algusest peale arusaamist ja püsivat tunnustust, kuid ka siin on ta leidnud viimaseil kümnendeil teravat kriitikat.
Pedagoog - Vana-Kreekas oli pedagoog usaldusväärne, sageli vanem ja kogenum ori, kellele usaldati laste saatmine kooli ja nende tagasitoomine.

Pedagoogika suunad on sarnaselt antiikse haridussüsteemiga võtnud eesmärgiks arendada isiksust nii vaimselt, esteetiliselt kui kehaliselt.
Pedagoogi ülesandeks on eduelamuste tagamine, mitte üksnes võimaldamine – iga laps suudab mingis valdkonnas edukas olla.
Pedagoogide tööaeg on lühendatud vastavalt ametikohtade loetelule ja tööaja kestvus vabariigi valitsuse määrusele.

Pedagoogiline suhtlemine – kuna on/kuna pole pedagoogiline? Suhtlemine jaguneb kas dialoogiks või monoloogiks.
Pedagoogikas on lepingute sõlmimine õpilastega olnud ammust ajast levinud distsiplineerimisvahend.
Pedagoogikateadlased on pälvinud nii suurt tähelepanu ning ka nii erinevaid hinnanguid kui Rudolf Steiner.

Pedagoog - Saksamaal 1848-1861 aastal elades töötas ta ka muusikapedagoogina.
Pedagoogide ülesanne on olla oma teadmiste ja kogemustega toeks ning vajadusel juhendada.
Pedagoog - rikkaste kreeka laste orjad, kes saatsid lapsi kooli ja koju.

Pedagoogid on laste arengu suunajad ning arengut toetava keskkonna loojad.
Pedagoog – lapse/poisi õpetaja (koduõpetaja) rikkamate laste jaoks
Pedagoogilised põhimõtted on järgmised: • Ärge õpetage last, laske neil õppida.

Pedagoogiline psühholoogia on kui kasvatusteaduse psühhologiseeritud käsitlus.
Pedagoogilised – psühholoogilised teenused kooli piirkonnas.
Pedagoogidel on väga tähtis roll koolielus.

Pedagoog – eraõpetaja, lapsesaatja
Pedagoog – lapse/poisi juhendaja
Vote UP
-1
Vote DOWN
Pedagoogide mõistes on see lapse või nooruki kasvatamine, kuid tegelikult hoopis tulemusetu tänitamine, mis ei vii mitte kuhugi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun